Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalari odbijanje hrane Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Ned Mar 19, 2017 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem sa 2 skalara od oko 5cm su bez repa(tako se u ribolovu meri riba Very Happy ) i 2 manja oko 3,5 cm isto do korena repa!E sad ovi manji prate kad hocu da ih hranim,lepo jedu stalno plivaju zivahni su i sve to,a ovi veci odbijaju hranu uopste ne jedu,stalno se motaju oko grejaca i veoma slabo plivaju,skalari su kupljeni u istoj radnji,u istom akvarijumu su bili tamo i kupljeni su u razlici od par dana,od hrane dajem susene tubifekse i lisnatu(i ovi manji slabo jedu tubifekse).
Do pre dan dva je sve bilo u redu mada je ovaj jedan beli vec od pocetka bio nekako mlitav i nezainteresovan za bilo sta,cak i kad mu lupnem u staklo ne mrda,izmet nikakav nisam video do sada tako da ne znam da li imaju parazite ili sta vec?
Ribe su kod mene oko 10 dana ovi veci,a manji oko 4,5 dana.Akvarijum je novoformiran i nije dovoljno cikliran sve se na brzinu dogodilo keva kupila ribice i rekla da spremim akvarijum....Temperatura vode je oko 27,28 stepeni.Ako neko zna kako da pomognem ribama neka pise,pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 19, 2017 7:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Mar 20, 2017 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam sličnih problema sa skalarima.Ja bih najpre smanjio temperaturu na nekih 22-24,
blago pojačao aeraciju, možda im je prejako svetlo u odnosu na prethodno stanište gde su bili.
Inače (kada su skalari u pitanju) mlađe jedinke se lakše prilagođavaju novoj okolini od starijih,
stariji znaju da budu temperamentni, prgavi itd, Što se hrane tiče, ne zatrpavaj ih mnogo
daj im tek po neki listić (varaj ih malo), kad vidiš da su to pojeli dodaj još malo.
Daj im malo vremena da se prilagode novim parametrima vode i novoj zapremini,
takođe treba vremena da se u akvarijumu odredi ko je alfa. Ma biće sve ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolise i skalari Gustav777 Početak u akvaristici 2 Ned Jan 29, 2023 5:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi skalari Beograd popindeed Ponuda 5 Pet Nov 05, 2021 1:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari mladi transport Radomir Američki ciklidi 1 Sub Mar 20, 2021 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Truljenje hrane u plutajućim biljkama sputnik8 Ishrana 7 Čet Dec 10, 2020 9:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License