Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 inline diffuser Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 20, 2017 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Porucio sam jedan difuzor od brace Kineza, pa rekoh da podelim prve utiske.
Trazio sam cvrscu zamenu za nesrecni Up-aqua eksterni reaktor/difuzor koji je pukao na neverovatan nacin i naleteo na povoljan artikal na Aliexpress-u, cena oko 10 evra.

Image

Postoji opcija za deblje i tanje creveo, moja su deblja (unutrasnji precnik 16mm), klasicna za vece kanister filtere, npr. Atman EF4. Svi delovi su pristojno odradjeni masinski, kombinacija aluminijuma i debelozidne akrilne cevi. Na svakom spoju postoje gumice za dihtovanje, a u srednjem aluminijumskom prstenu se nalazi izmenjiva keramicka membrana. Na dnu je nepovratni ventil sa prstenom za obezbednjenje creva za CO2. Donja komora sluzi kao brojac mehurova. Rasklopljen je na donjoj slici.

Image

Proizvod je stigao dobro upakovan, a ima i svoju kutiju, koja ima okvirno uputstvo za upotrebu na zadnjoj strani.

Image

Image

Nisam jos montirao, tako da me ne pitajte kako radi, do daljnjeg. Smile

Ako nekoga zanima vise detalja, pisite.


Poslednji izmenio Blue dana Pon Mar 20, 2017 6:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 20, 2017 6:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 20, 2017 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga i montiran. Izuzetno lako.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Mar 20, 2017 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako ti se pokazao u rastvaranju CO2 u vodi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 20, 2017 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ćemo videti tek za neki dan. Javljam iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Mar 20, 2017 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za par dana... Pa ko će čekati toliko, daj neko preliminarno mišljenje Laughing . Ima li sitnih balončića po akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 20, 2017 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ima... Smile
I vise nego sto sam ocekivao za 10 evra. Smile
Ovo kazem posto sam prethodni (Up-aqua) platio 30. Smile
Ne znam kako ce biti na duze staze sa ovim membranicama. Zamenske su 3-4 evra, mada sam ja ranije prao keramicke sonom kiselinom, vrlo uspesno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 01, 2017 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, samo da potvrdim zadovoljstvo ovim čudom, nikako se ne kajem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Avg 02, 2017 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nije problem posalji mi linksa alija na pp
unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Sub Avg 12, 2017 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako moze i meni link na pp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Avg 13, 2017 6:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da se pohvalim XD, u medjuvremenu sam ga i ja nabavio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 27, 2018 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlična tema, i ja gledam izbor kod Kineza. Pored ovog modela ima par difuzora sa membranom u obliku keramičkog cilindra. Kažu da su još stedljiviji nego ovi u obliku diska. Da li je imao neko možda iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 27, 2018 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Blue sad vidim da si imao up aqua eksterni reaktor. Interesuje me da li mozes da uporedis njega sa ovim difuzorom sto se tice rastvaranja CO2? Da li se vide CO2 mehurici sa jednim/drugim, ima li razlike u trajanju boce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l' glupo da odgovorim posle 3 meseca? Smile
Bolji je od svih koje sam do sada koristio, a nema sta nisam... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2019 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E bas i mene zanima ova tematika. Namreacio sam se na JBL ProFlora Direct difuzor pa me bas zanima vredili para? Trenutno dodajem co2 preko venturijevog ventila i bas kontrolisem dropcekerom....i dalje je plav sto znaci da otapanje nije dovoljno....e sad da bi bilo dovoljno tj zeleno treba bas da isislujem preko 10 mehurova u sekundi a to mi se ne radi....jednostavno veliki su gubici CO2 preko venturija pa bih da probam nesto profi....stim u vezi i pitanje

Meris li vrednost CO2 nakon dodavanja makar dropcheckerom? Koliko vremena treba da odreaguje kontrast?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 23, 2020 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo posle 3 i po godine od otvaranja da osvežim temu.
Difuzor je ispustio dušu. Desilo se nešto što apsolutno nisam očekivao, aluminijumsko telo je korodiralo i počelo da pušta. To nisam ni primetio dok ga nisam skroz skinuo zbog pranja, jer je taj deo bio ispod plastične cevi, pa nije bilo vidljivih tragova vode.
Napravio sam par fotografija dole telefonom, prosto je neverovatno da aluminijum toliko korodira, na tom mestu je debljina materijala oko 2mm.
Ne znam zašto se to desilo, nikad nisam viđao nešto slično.
Ako imate ideju, recite, ipak je u pitanju slatkovodni akvarijum.

Image

Image


Poslednji izmenio Blue dana Sre Dec 23, 2020 10:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka eheim power diffuser sa regulatorom popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Ned Maj 03, 2020 2:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban inline difuzor.. moze i onaj... Ralke Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Maj 23, 2019 1:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica 3 in 1 CO2 Diffuser Sone_bg Ostala oprema 2 Pon Jul 11, 2016 9:20 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License