Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sta od riba u 175l? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Čet Mar 23, 2017 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvobitno sam imao u olanu par Skalara i veliko jato neonki. Ali trenutno u njemu imam prve stanare, 5 Barbus tetrazona i dva Ramireza. Devojci se svidjaju Barbusi i tako zavrsili u akvarijumu, i jesu lepi za videti kad su u jatu, pa bi ih uzeo jos, samo koliko najvise s obzirom da bi uzeo i jos Ramireza i naravno Skalari su i dalje u planu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 23, 2017 1:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 23, 2017 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što više to bolje, 20tak minimum da budu okupirani sami sobom inače ako ih ostavuš 5 ima da rasčerupaju skalare kad im bude dosadno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Sub Mar 25, 2017 9:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde sam procitao minimum 5 barbusa da bi ostavili skalare, sad vidim da nije bas tako. Juce su mi stigli skalari i jos ramireza, a ovi naravno odma poceli da ih motaju. Sad trenutno ne, jure se medjusobno... Mene sve strah ako ubacim jos da ce biti jos gore, vece sanse da se nadje jedan ili vise da juri za skalarima. Lude neke ribe, majke mi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Mar 25, 2017 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam barbuse, a uz njih sam imao i zlate ribice (na samom pocetku), zebre,tertre, razbore.
Serene Sky ti je dao dobar savet. Trudi se da bude podjednak broj mužijaka i ženki, jer znaju mužijaci da budu agresivni u svojoj "igri".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 25, 2017 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja obožavam barbuse i kazem ti iz iskustva što više to bolje.
Razlog zašto barbus gricka druge ribe je to što je njemu nebitno s kojom ribom će oformiti jato. Kad ih imaš puno oni će se držati zajedno plivaće zajedno ako se jedan provuče ispod grane svi ostali koji ga prate će se provući ispod iste grane, tako da će malo obraćati pažnju na druge ribe a agresija će biti raspoređena ravnomernije između jedinki u jatu.

Nađi nede da ih uzmeš za 50-70din sve preko toga je skupo. Nije problem ako su malo manji barbus je žilava ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Sub Mar 25, 2017 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, 50 din... Nisam u Srb. te ih placam 2 evra. Very Happy Koliko vidim sve rebe su skupe ovde kod mene. Smile Al napunice se akvarijum, samo da vidimo sa cim sve. Nije problem 20 barbusa ako ce to biti od pomoci. naprotiv ja bih i voleo sto vise, lepse izgleda. Recimo 20 barbusa, sad imam 4 sklara i verovatno ce tako ostati sem ako ima prostora za jos kojeg... I sto se tice ramireza, koliko njih je neki maksimum? Uz recimo 20 barbusa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 26, 2017 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Držimo se hobija, opuštanja Smile

Iskreno, meni ta tvoja kombinacije ne ide, mada stvar ukusa. Ako si već odustao od kakve takve kompatibilnosti tipa Amerike i Azije i napravio tzv. Community akvarijum, onda može da bude dobro a može i loše sa tom kombinacijom.

Imaš relativno agresivnije ribe, a znam da mrziš ovo da ti kažu Smile ali možda je bolje malo da staneš i pratiš kako će da se odvija. Dok su male sve super, za par meseci ko to zna da ti kaže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Ned Mar 26, 2017 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam i ja da nisu iz istih podrucja, ja sam bio za Skalare, Neonke i kojeg Ramireza, devojci se svidjaju Barbusi i to je to, to su "njene" ribice. Smile Aj da pitam koji cistaci idu uz ovo? Nebitno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License