Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko izbora biljaka i panjica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
markesa
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 82
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne mogu da kazem cije jer nemogu da ga nadjem ali preporuci neku koja nije mnogo zahtevna i konplikovana jer sam ja totalni amater
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 1:01 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za prednji plan, po meni, jako je zahvalna marsilea hirsuta, rašće u minimalnim uslovima, ali je jako zahvalna ako je osvetljenje preko 0.5w/l i ako se dodaje CO2 i ako ispod peska-šljunka ima hranljive podloge
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
markesa
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 82
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

okaci neku sliku ako imas ja je nisam nasao u bazi a sto se tice osvetljenja koliko meni treba neonki za aq od 350-400l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....%20hirsuta

pitanje je koliko ti je dubok akvarijum, jer i od toga zavisi jacina osvetljenja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markesa
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 82
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dubina je 60cm sirina 45cm a duzina 135cm

za sada imam jednu neonku duzine120cm i jacine 40w

Post izmenio nikouro ::

Pravilnik
Spam stop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@markesa

Kod tebe bi trebalo nekih recimo 200w, sto znaci oko 10-tak stedljivih sijalica od po 20 i neki wat. Toliko wati ti samo prosiruje izbor biljaka, jer ako si citao neke biljke vole slabije, neke srednje a neke jace osvetljenje.
Kod tebe je malo nezgodna visina odnosno dubina, 60 cm. To mi je malo puno iz nekog mog ugla gledanja jer je akvarijum previse visok, tako da ista jacina osvetljenja nije ista na tvojih 60 cm i recimo 40 cm.
Da sam na tvom mestu poceo bih sa nekim biljkama koje ne traze puno svetla kao na primer anubije, kriptokorine, mahovina, mikrozorumi i slicno.
Nemoj da mislis da ti akvarijum ne moze izgledati lepo ako nemas neke druge biljke naprotiv i od tog biljnog fonda mozes napraviti da ti akvarijum jako lepo izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
markesa
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 82
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dubina 60cm ali oduzmemo 5-6cm debljina podloge u prednjem delu pa 7-8cm od vrha vode do kraja aq i dobijamo nekih 45cm nivoa vode jel sam u pravu?jos se ne snalazim sa forumom mozda ova tema nije za ovde nego za neko drugo mesto tipa osvetljenje aq i sliucno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, nije ti dobra matematika.
Od visine (60) oduzimas debljinu podloge (recimo 5), to je 55 jel tako? Ti oduimas jos 7-8 (recimo da je 10) do kraja visine akvarijuma ali ti to ne igra ulogu jer je svetlo iznad toga, jel tako. Tih 10-tak cm ti ostaje ispod svetla.
Po ovoj matematici ostajes samo bez 5 cm, jel tako?

Jedino sto mozes da uradis jeste da spustis osvetljenje malo dole pa da tako "ukrades" tih 10-tak cm, tad ta tvoja matematika pije vodu. Tad bi morao gorenje delove stakla takodje da maskiras da ti se to ne vidi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
markesa
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 82
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

au
kad covek nezna to je haos pa gde da naguram tolike sijalice i koliko one greju?a svi pricaju da idu neonke specijalne za aq a mogu i stedljive sijalice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes ti staviti i neonke, ja se uvek zanesem pa sve preracunavam u stedljivim zato sto njih koristim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
markesa
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 82
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a jel ima razlike za ribice i biljke posto ove specijalne neonke najbolje izraze neke boje na ribicama i pospesuju rast trave.jel to istina? jel treba da diskutujemo pod drugom temom ili moze i ovde posto smo poceli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je savet da prvo se opredelis koje ces biljke u akvarijumu. Ne bi bilo lepo a ni korisno da mesas neke biljke koje zahtevaju razlicito osvetljenja ( to mozes kasnije posto formiras akvarijum i nesto naucis ). Posto se opredelis za neke biljke i naucis osnovne stvari tek onda pojacaj osvetljenje po potrebama biljaka. Inace pored formule W / L imas i Lumene koje treba uzeti u obzir. Takodje bi trebao da obratis i paznju na Kelvine .... mislim da bibilo lepo prvo da nekoliko tekstova procitas o biljkama i osvetljenju pa onda da se odlucis sta ces
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markesa
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 82
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 29, 2010 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na pomoci i razumevanju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License