Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 40-50L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Uto Apr 04, 2017 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 40-50L nzm tacno...od opreme koristim sledece:
filtraciju koristim Hang-on HF-0300 300L/h
grejac-ATMAN 100w
od podloge koristim samo kvarcni pesak nemam hranljive podloge
Osvetlenje koristim ovu neonku nzm dali je dovoljna za rast biljaka.
TL-D 18W/54-765 G13 6200K L = 604,00 mm
-------------------------------------------------
Zivi svet:
4-crne tetre
1-Torokatum
1-zebrica
1-skalar
1-trihogaster
2-kraljevske neonke
21-gupika od kojih je (18-podmladak)
--------------------------------------------------
Od biljaka imam:
Valinserije
Amazonke
---------------------------------------------------
Image
Image
Image
Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Sre Apr 05, 2017 2:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 04, 2017 5:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Uto Apr 04, 2017 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se nzm kako da izmenim posto ima duplo slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Uto Apr 04, 2017 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve kritike su dobrodosle..
Stavio sam jos malo kamenja da se prokuva bice update kasnije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

update:
pojacao sam osvetlenje stavio sam T8 LED 9W

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SuperSaiyan
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao!
Lepo ti izgleda akvarijum. I sam posedujem akvarijum slične litraže i trudim se da što bolje ugodim i što više razmazim moje vodene drugare.
Primećujem da imaš dosta vrsta ribica, po jako malo komada, što nije dobro jer mahom imaš jatne ribice. Mnogo bi se one lepše osećale u jatu a i kada su u jatu kada kreću da uzražavaju jatno ponašanje , tek tad postaju atrakcija za oči.
Dakle moj savet bi ti bio manje vrsta ribica, a ni broj samih jedinki ne bi mogao da povecavas puno.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Plivac
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2013
Poruke: 15
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto planiram akvarijum sličnih dimenzija, da li bi mogao da slikaš haubu i tu T8 LED 9W svetiljku? Da li primećuješ bolji rast biljaka sa ovim osvetljenjem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 24, 2017 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj predlog je da napunis akvarijum do vrha, poklonis nekom skalara ili zamenis za neke druge ribice, recimo neonke posto vidim da imas dve a bilo bi lepo da se napravi jato.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pon Apr 24, 2017 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plivac ::
Pošto planiram akvarijum sličnih dimenzija, da li bi mogao da slikaš haubu i tu T8 LED 9W svetiljku? Da li primećuješ bolji rast biljaka sa ovim osvetljenjem?
slikacuti a neonku sam stavio pre 2-3 dana tako da jos nzm za nedelju dve moze se videti razlika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pon Apr 24, 2017 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vladimir95 ::
Moj predlog je da napunis akvarijum do vrha, poklonis nekom skalara ili zamenis za neke druge ribice, recimo neonke posto vidim da imas dve a bilo bi lepo da se napravi jato.

to sam i ja mislio da izbacim skalara i trihogastera
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 24, 2017 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trifke98 ::
Vladimir95 ::
Moj predlog je da napunis akvarijum do vrha, poklonis nekom skalara ili zamenis za neke druge ribice, recimo neonke posto vidim da imas dve a bilo bi lepo da se napravi jato.

to sam i ja mislio da izbacim skalara i trihogastera


I njega takodje, zaboravio sam da napisem, treba njima veca litraza.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Apr 25, 2017 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze u temi upoznavanje napisao si da se bavis akvaristikom godinu dana ?izvini ali ovaj akvarijum ima mnogo nedostataka kreni od stiropora ispod preko pozadine podloge biljaka riba rasporeda toplomera cevi za prelivanje vode svetla !ja mislim da ti mozes bolje 50 l je solidna litraza za rad imas slike drugih akvarijuma ovde pa mozda dodjes na neku ideju !ovaj akvarijum nema perspektivu !AKVARISTKA JE LEP ALI SKUP HOBI KOLIKO CES DA PLATIS TO ZAVISI SAMO OD TEBE a ove se placaju gerske !sedni i dobro razmisli sta zelis od tvog akvarijuma dali ukrasni mresni ili ......i u tom pravcu kreni ovo nece da traje sad imas alge sutra pomor riba i tako !to ti je moje misljenje bez ljutnje !SRECNO !!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Uto Apr 25, 2017 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trifke98 ::
Plivac ::
Pošto planiram akvarijum sličnih dimenzija, da li bi mogao da slikaš haubu i tu T8 LED 9W svetiljku? Da li primećuješ bolji rast biljaka sa ovim osvetljenjem?
slikacuti a neonku sam stavio pre 2-3 dana tako da jos nzm za nedelju dve moze se videti razlika

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Apr 26, 2017 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idem ka bolje ? Very Happy Very Happy

Image
"Amazonku sam ocitavio hehe"

Image
Panj sam prokuvao 2 puta i odma stavio u hladno vodu i dalje nece da potone pa sam ga pricvrstio kamenjem,gde je kamen s prednje strane tu je bas lepo oblikovan panj ali steta ne vidi se pricekacemo malo dok se ovo natopi...poz

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Apr 26, 2017 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ivinjavam se zbog loseg kvaliteta slike ovo sam slikao odma posle ubacivanja panja pa je mutna voda jos...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Avg 16, 2017 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trenutan izgled akvarijuma panj se i dalje potapa Razz
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License