Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Iskrivljene Kozice. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Betmen
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2015
Poruke: 14
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što i naslov kaže,u zadnjih mesec dana Kozice su u predelu od zadnjeg(repnog) peraja pa do otprilike polovine tele iskrivljene,slično sluvu "S" ćiriličnom,kada su na podlozi,mahovini stalnu su tako kako bih reko zgrčene,u plivanju su redovno ispružene,i primetno je da kao da uopšte nerastu,nakako su baš minorne,možda ima neko objašnjenje pomoć?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 11:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koje kozice imas sa koliko sai krenuo !mislim da je to posledica parenja u srostvu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Betmen
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2015
Poruke: 14
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Red čeri,i ja sam to pretpostavio ali opet da pitam nekoga ko ima više iskustva sa tim,pre nekih godinu dana izmešao sam iz dva legla kozice,i još u međuvremenu ubacio da kažem iz nekog trećeg legla još par komada,sve je lepo išlo do pre mesec dana,a onda kao što sam i napisao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 07, 2017 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pre 3 god ubacio RCS i dalje imam kozice normalnog izgleda. Mozda imaju problema sa presvlačenjem to bi objasnilo zasto ne rastu. Proveri vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Brzi87
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2016
Poruke: 16
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 16, 2017 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

verovatno su losi geni (upareni hibridi)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Jun 17, 2017 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem je sa presvlacenjem, kao sto Serene Sky rece. Moguce da ti je previse tvrda voda, ljustura im je zato dosta tvrdja i nemaju snege da je odbace, a ona im ogranicava rast. Citao sam da im je u tim situacijama pozeljno dodavati po par kapi jod nedeljno, i hraniti ih energetski jacom hranom. U svakom slucaju proveri parametre vode ako mozes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Brzi87
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2016
Poruke: 16
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 17, 2017 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dzonib ::
Problem je sa presvlacenjem, kao sto Serene Sky rece. Moguce da ti je previse tvrda voda, ljustura im je zato dosta tvrdja i nemaju snege da je odbace, a ona im ogranicava rast. Citao sam da im je u tim situacijama pozeljno dodavati po par kapi jod nedeljno, i hraniti ih energetski jacom hranom. U svakom slucaju proveri parametre vode ako mozes.


ja sam drzao kozice i u tvdoj vodi (oko 400ppm) i ok su funkcionisale, ja pre mislim da je to neka genetska greska...nije jod pametno dodavati im, bar sam ja imao lose iskustvo sa time...postoje kapi koje se dodaju kako bi kozicama omogucilo lakse presvlacenje i pri tom sadrze jako puno vitamina i minerala koji su potrebni kozicama nakon presvalcenja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Jun 17, 2017 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel to onaj ffm? cini mi se da je taj preparat s nekim mineralima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Brzi87
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2016
Poruke: 16
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 17, 2017 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam nabavio Dennerle kapi, koje imaju te minerale, vitamine, kalcijum i sve sto je potrebno da se presvuce i oporavak nakon presvlacenja...jako je dobar preparat...za kozice samo njihove proizvode koristim, ko god zeli moze da dodje i da pogleda kvalitet kozica koje cuvam i sam da se uveri u kvalitet...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Betmen
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2015
Poruke: 14
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 02, 2017 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa ovako da se oglasim i ja,razlog je bio u kvalitetu vode,nikakav genetski poremecaj,elem pored akvarijuma gde se desavalo to sto sam opisao(iskrivljenost),u druga dva akvarijuma su kozice bile ok,prebacio sam ih u te akvarijume i one su se kroz par dana oporavile,kada sam dosao do mogucnosti da izmerim kvalitet vode,pokazalo se da je voda tvrđa,a razlog toga je sledeci:godinu dana sam isao na javnu cesmu(mesto u kom zivim ima javnu cesmu iz koje izlazi takoreci ro voda)i dosnosio vodu za promenu,e onda mi je jednom ostalo toliko vode da sam u taj akvarijum morao da dodam vodu sa cesme,i tako sam radio narednih nekoliko izmena,ali u ona dva druga akvarijuma sam iskljucivo sipao vodu sa javne cesme,nako određenog vremena mi se desilo to sa kozicama i bilje je pocelo da odumire u samom akvarijumu voda je postajala zuckasta i na biljkama i podlozi je pocelo da se skuplja nesto kao prasina tacnije kao soc iz kafe
....dok sam razlog nasao u tom akvarijumu ostao sam bez i jedne kozice,ali se i u tom akvarijumu stanje dosta popravilo,hvala svakome ko se potrudio da mi pomogne da resim problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License