Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Opada pritisak u CO2 boci Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel zna neko zašto mi malo malo opada pritisak u boci ili je to svima normalno? Ja je namestim na 60 bara i onda ona kroz nekih 5, 6 dana polako opada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 10:53 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako misliš namestiš na 60 bara? Napuniš?
Pritisak opada kada je skoro prazna ili kada padne temperatura, inače bi trebalo da je stabilan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako namestas pritisak u boci, znaci imas 2 manometra, jedan sluzi da vidis koji je pritisak u boci, a drugi protok co2 kroz ventil. Protok mozes sam da podesavas na koliko ti odgovara, kod mene je oko 1 bar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boca je stara 20 dana, tj tek je pocela da radi, na ovom manometru koji obeležava pritisak u boci, stavim na 60 bara, drugi je sve zavisi, uglavnom tu oko 2 bara, al evo sad na ovoj slici sto sam postavio je pala baraza na na nekih 30-tak bara, na to mislim
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nešto tu ne štima...
skroz puna boca ima 60 bara pritiska ,nema tu nikakvog podešavanja..ona je uvek skroz odvrnuta

za početak nam reci kakvu bocu koristiš i kolike zapremine??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boca je iz Vatrosprema, 5 kg je u pitanju, ja npr cim malo odvrnem sad na ventilu ona odmah skoci na 60 bara i tu tako ostavim, ja sam barem skontao da tako treba ili treba skroz do kraja da je otvorim pa koliko ode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Glavni ventil odvrnes do kraja pa vratis (zatvoris) pola kruga, krug. Pada ti jer nisi dovoljno odvrnu ventil, tj verovatno ga otvoris on pokaze 60, a onda zatvoris sto naravno dovede da ti pritisak na glavnom manomentru vrlo brzo opadne. Nema to koliko ode...ne moze da ode vise nego sto ti hoces, a to fino podesavas sa iglicastim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je - odvrni glavni ventil, mora stalno gas da tece, bez ikakvih restrikcija.

Uzgred, mislim da je 2,3 bara previse, sta god da koristis kao difuzer. Na ~3 ti se palii sigurnosni ventil.

Kod mene je sada 1,1 bar i sljaka skroz dobro. Serin difuzer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Apr 06, 2017 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce je i da negde pusta gas(los spoj) i praznibse polako boca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 07, 2017 8:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaaaa pa sad mi je jasno, jbg kad čovek živi u neznanju Very Happy odvrno sam ja nju pošteno sad, tek sam shvatio koliko još mogu mnogo da je odvrnem, nego sam ja pomislio da će da mi ode na veću baražu ako još otvorim, jbg nisam znao, u svakom slučaju, otvoreno do kraja, pa malo vraćeno pola kruga ko što je rekao Gangster, a danas ću malo da smanjim baražu u difuzoru, pa da ponovo regulišem igličastim, pratim narednih dana pa ću videti dal ponovo opada pritisak u boci, al mislim da je to to.
A inače proveravao sam svaki spoj sa sapunicom i nigde nije puštao, još sam zatetao kao manijak, da slučajno negde ne pušta Smile

Hvala svima na brzim odgovorima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Pet Apr 07, 2017 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cemu sluzi to vracanje pola kruga unazad?
Ovde imamo mnogo veci pritisak nego u vodovodu ali uporedicu sa time.
Isto nam treba recimo kap vode u sekundi, za to terba da odvrnemo slavinu(glavni ventil na boci) a posle toga regulatorom fino podesimo...
Kad odvrnemo slavinu do kraja tu imamo mnooogo vise od kapi u sekundi, isto tako kad je vratimo za pola kruga ili krug nazad(zatvorimo) opet ima mnogo vise od te kapi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 07, 2017 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predostrožnost da ne stoji ventil nategnut do kraja, ništa revolucionarno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 07, 2017 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Objasnio Blue!
Kod mene nije nista na max... ni spomenuta voda, tj glavni ventil, ni grejac bojlera, ni ventil na plinskoj boci, pa tako ni ventil na CO2 Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 07, 2017 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gangster ::
Objasnio Blue!
Kod mene nije nista na max... ni spomenuta voda, tj glavni ventil, ni grejac bojlera, ni ventil na plinskoj boci, pa tako ni ventil na CO2 Wink


Akvarijum ti na maximumu, druze Wink.

Izvinjavam se na komemtaru u okviru ove teme Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 09, 2017 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odrađeno kao što je Gangster objasnio i za sad sve radi kako treba, pritisak u boci ne pada, sve je u redu Smile

Hvala svima na pomoći Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gumica za zaptivanje (dihtovanje) man... TD Ostala oprema 1 Sre Maj 07, 2014 10:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pritisak paja patak Filteri i pumpe 20 Uto Mar 11, 2014 12:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pritisak vazduha u sundjer filteru Looniz Filteri i pumpe 19 Pon Feb 18, 2013 9:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License