Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Paraziti u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno da to nije zanimljivo gledati u akvu. ja volim stanovnike akvarijuma, znaci i gupike i kozice takodje volim i ni najmanje mi nije zanimljivo da ih jede bilo koja riba. niti japanku da jede oskar niti misa da jede oskar i td. po meni je to cist sadizam. u prirodi je drugacije, tu ne mozes nista da sprecis, ali u akvarijumu sam biras i do tebe je.

oni koji su ljubitelji, drze kozice s ribama koje ih ne jedu, i gupike s ribama koje ih ne jedu, i japanke takodje.

i kozice i male gupike treba odgojiti, ono kao, voda, hrana, neki akv za njih. ajd kozice ne jedu svoje male, ali zivorotke se ne libe mnogo, znaci treba da premestam gupiku u kotilicu dok se isporadja, zezam se s tim, a onda male prospem skalarima :s ne. jednostavno kupim 2-3 vrste hrane, neko je tu vec samleo i oslica i grasak, i sta se melje , proteini minerali i td, i lepo mi spakovao u kutiju, ja "posolim" jednom-dva puta dnevno u akv i svima lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 12:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shocked Al si brutalan, pa naravno da nije zanimljivo ako ćeš da ih pljusneš u akvarijum kao žrtveno jagnje. Ubaciš ih dok još nije svanulo da ribe imaju malo aktivnost traže, jure i love žrtvu ili sa dosta riccie. Sadizam je tek kad nalaziš zadovoljstvo u patnji nekog bića, to kako si ti rekao ispada da je sadizam kad pojedeš čvarak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako gajis male gupike da bi njima hranio skalare, to zadrzi za sebe. u prirodi skalari ne jedu gupike. a kad god da ih stavis u akv, po mraku, po danu, sluze za ishranu. u akvarijumu ribe nemaju aktivnosti jer ni jedan akv ne mozes da poredis sa rekom. i ne bi trebalo s filozofijom o skalarima i gupikama da kvarimo tudju temu o crevnim parazitima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si gupike su losa hrana za skalare, neonke su daleko bolja i prirodnija hrana al su gupike lake za razmoziti i bukvalno mogu za dz da se kupe pa sam ih naveo kao jeftinu alternativu.

Ja moje tropske ribice hranim sa Tetra hranama, Sera spirulinom, graskom i zelenom salatom. Ziva hrana povećava teritorijalnost i agresivnost pa je izbegavam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
danicca994
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Apr 2017
Poruke: 8

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo ste me zbunili kojom hranom bih trebala da hranim skalare. Prvenstveno zato sto hranu koju kupujem je upakovana u providne bocice. Ja sam ovde slikala cetiri vrste hrane koje kombinujem dok hranim ribice, isla sam logikom od svega po malo,cisto da bude raznovrsno. Da li mozete ovde sa slike da mi kazete sa kojom hranom da hranim ribice,a imam i petu vrstu hrane koja je u zamrzivacu. Receno mi je da ru ima raznog povrca i malo piletine.
Jasno mi je sto ste napisali kojom kolicinom treba hraniti ribice,samo mi pomozite kojojm hranom od ovih pet vrsta je najbolje?
Hvalaaa Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve hrane koje imas su dobre. i ta zaledjena, ako je pravljena za ribe je dobra, naravno. nego si napisala "dzigerica" za crvenu hranu pa mi je zazvucalo kao nesto sto nije granulisano Very Happy 2-3 dana ih hrani s jednom hranom, pa s drugom i tako, da ih ne smori jedna ista hrana ukoliko su navikle na raznovrsno. u principu samo ove kocke tubifeksa su nezgodne, od njih moras ocerupati malo, jer mi se cini da od toga se*u masno. pa za jedno mesec dva od kad nijedna riba ne ugine, ubaci nove, da bi bila sigurna da nema parazita.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
danicca994
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Apr 2017
Poruke: 8

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na objasnjenju. Dosta mi znace vasi komentari. Smanjicu kolicinu hranjenja ribica..pa cu videti sta se desava. Ako i dalje budu bolovali skalari opet cu zakukati i traziti novi savet...hvala jos jednom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2017 9:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da ti kazem da baciš te hrane jer sam hranio ribe rinfuzom 90tih i prezivljavale su.
Taj tubifeks to baci, jedini siguran tubifeks je onaj koji ti prečistiš ili onaj koji je prošao proces liofilizacije.
Što se tiče tih rinfuz hrana koje prepakuju to može da bude svašta od kineskog djubriva do neke bolje hrane ali se nikada ne moze porediti sa brendiranom hranom koja ima poklopac i foliju na sebi. Razlog je jednostavan hrana za ribice rapidno propada kada je izložena vazduhu. Misljenja su podeljena al cifra se vrti oko 30tak dana od otvaranj, valjda je tako ljudima najlakše da prate kad šta da kupe. Duga jako bitna stvar jeste da su bolje hrane napravljene da manje zagadjuju vodu i bolje hrane ribu.
Imas kesice Tetra i Sera hrane jeftino.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2017 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sad, moja prva 2 trihogastera od te hrane ziveli 9 i po godina, i mrestili se, da je toliki otrov ne verujem. mozda se sad prepakuje kineska, sta su onda prepakivali ne znam ali isto je izgledala, braon i crvene granule i taj tubifeks suvi. i isto tako su bile suve larve komaraca, ne u kockama nego jedna po jedna. mozda je ta hrana nekvalitetnija od sere i tetre, ali nije bas toliko opasna inace bi svi koji je kupuju davno prestali i toga ne bi bilo vise po radnjama.

kupi kesicu koja kosta oko 100 dinara, tetra min ili pro color, pa jedno 10 dana hrani s njom i vidi da li ribe izgledaju bolje, lepse, zdravije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2017 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

IO pogrešno si razumeo, ja nisam rekao da je hrana otrovna već da je igubila svoju hranljivu vrednost, vitamine kojima je obogaćena... Tu rinfuz hranu uglavnom uvaljuju početnicima, može biti kinesko djubrivo a može biti i dobra hrana jer prodavci ne hrane ribe kesicama i dobijaju hranu u određenim intervalima pa višak prepakuju. Što se tiče sušenog tubifeksa tu ostajem da nije za davanje ribama.

Kesica je 12g ako se ne varam 100din kutijica iste hrane 20g i košta oko 400. Pro color je dodatak ishrani bogat proteinima nije glavna hrana za organizme al je ekstra stvar i trebalo bi svako da ima po kesicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2017 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas bar postoji mogucnost izbora - kada biras hranu, a posebno mesavinu tipa ljuspice, uvek biraj brendirane - Seru recimo. Od njih imas Vipan i San. I jedna i druga su jako kvalitetne.

Sto se tice raznih larvi i crva, opet biraj brendirane koje su prosle sterilizaciju. Jer, sto kaze Serene, nije samo stvar da li je hrana patogena ili ne, nego jednostavno nema nikakvu nutritivnu vrednost.

Takodje kada kupujes, gledaj da uzmes onu kolicinu koje ribe mogu da pojedu u npr. mesec dana. Ako kupis veliku kolicinu i bude dugo otvorena, ona ce vremenom da izgubi vitamine i svezinu.
Moja preporuka su zato Serine kesice od 10/12g. Budu cak jeftinije nego da kupis kutijice u istoj gramazi. A kutijice koje imas uvek dopunis sa ovom hranom i imas maksimalno sveze ljuspice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Čet Apr 13, 2017 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se i ja ubacim u temu da ne kreiram novu. Meni su uginule dve gupike u dva dana... Obe pobledele, miruju, kad hoce da plivaju izvrcu se... Odredjeni delovi tela su kao bez krljusti...
Akvarijum 120l redovno odrzavan, jednom nedeljno izmena vode... Sve po ps.... Meni to izgleda kao neka bakterija.
E sad... Dali tretirati akvarijum baktopurom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sunny Boy




Registrovan: 16 Maj 2021
Poruke: 1

PorukaPoslao: Ned Maj 16, 2021 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko prepaznaje sta je ova zivuljka.

Nasao sam je u akvarijumu sa mladim ribicama.

Image

Image

Image

Ovo je vec drugi kojeg sam nasao.

Lici na vilinog konjica, predatora, ali nemam ideju odakle je mogao da se pojavim niti kako da istrebim ako ima jos (ovo je drugi kojeg sam nasao za mesec dana).

Vilin konjic:
Vilin konjic - larva
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Paraziti neki dulemali99 Bolest 2 Pet Jun 16, 2023 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License