Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izgrizen rep ili bolest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Apr 16, 2017 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao...uginula mi jedna gupika i sad nzm dal joj neko izgrizao rep ili je neka bolest da znam do sinoc je ribica bila u normalnom stanju...od ribica imama crne tetre,skalar,trihogaster,zebrice
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 16, 2017 7:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Apr 17, 2017 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tesko je reci, riba deluje "zategnuto" u smislu kao da nije bolesna . raspadanje peraja je bakteriolosko oboljenje ali cela riba deluje ofucano, a rep i peraja su u raspadu i obicno da belim rubom na tim krzavostima po perajima. ova riba deluje kao da je neko hteo da je pojede pa je capio za rep - verovatno skalar, ili trihogaster, posto su oni najveci od pobrojanih, a i u prirodi skalara je da jede manje ribe. prati situaciju, da vidis da li juri jos neku gupiku, eventualno zebricu. i gupike dok su male drzi u nekom akv dok ne porastu vece, pa ih onda premesti jer kad su vece valjda ih skalar (ili trihogaster) nece capati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 17, 2017 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crne tetre hoće da grickaju ribe. Generalno ti je loša kombinacija riba. Ta endlerka deluje mi kao da je imala dosta veliko oko. Velike oči su uglavnom znak loše genetike i dugog međusobnog ukrštanja, tako da je možda umrla jer joj je životni vek bio ograničen rođenjem. Nemoj da se cimaš ako ti umre gupika zebrica s vremena na vreme, to nije strašno to je čak i normalno(u prirodi slabije ribe budu pojedene od strane predatora, samo od najjačih riba one sa najviše iskustva dožive starost u akvarijumu zbog masovnog uzgajanja radi profita nema šta da ih pojede ili odstrani). U našem hobiju dobre stvari se dešavaju jako sporo a loše ekstreno brzo, da ti je nešto strašno ušlo u akvarijum ili se u njemu dešava već bi imao još koju mrtvu ribicu.
Riba umrla brzo nije to se vidi lako po ustima, ako riba umre naglo usred šoka bola napada na nju usta joj ostanu otvorena posle smrti. Tako da mislim da je umrla prirodnom srmću a da su peraja propala usled raspadanja, riba jako brzo nestane u akvarijumu.

Poslušaj šta ti kaže IO gupike nisu dobro društvo skalarima i trihogasterima to su ribe koje rastu na veličinu šake.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License