Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum Vladimir - 160L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Mar 20, 2017 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gibiceps i biljke 🤐
Loše si poredjao biljke. Nevalja da ih tako razvlacis drugo ako se ne varam to sve raste dosta u visinu tako da bi sve trebale da budu u pozadini. Trebaju ti biljke srednje plana.
Mislim da ti razbore neće doziveti duboku starost zbog bikolora. Dok je mali problema neces imati. Nadam se da ce ti bikolor ziveti dugo trenutno ga imas zahvaljujuci farmama u prirodi je skoro totalno izumro kao vrsta.
Ako imas neku veću teglu i višak vremena dodji dacu ti pelcere kripti pa ih u njoj drzi i potapaj ih u hidrogen dok ne unistiš alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 20, 2017 8:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 18, 2017 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Eto malo update, posadjeno je jos bilja, hvala SereneSky, algi nema uopste.. Unutra je od riba:

-9 tetri
-6 zebrica
-6 razbora
-12 barbusa (plavi i sareni)
-7 koridorasa (albino i obican)
-3 ancistrusa
-1 bikolor
-1 gibiceps
-1 lisica
-1 som (ne znam naziv ribe, cistac takodje)

Od puzeva 5 amazonaca i ima tona onih sto dolaze na poklon uz biljke Very Happy

Eto toliko za sada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2019 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Zdravo drustvo, evo cisto da se javim i da prikazem akvarijum posle duze vremena, jos je u funkciji i sada tako izgleda..
Kolega Vlada iz Valjeva, tacnije Vlada_Va mi je danas poklonio dosta biljaka koje sam posadio brzinski pa to sada izgleda ovako:


Image

Od zivog sveta:
-15 barbusa u dve vrste
-10ak neonki
-10ak tetri u dve vrste
-3 platike
-6 korydorasa (3 albino, 3 obicna)
-3 anistrusa (2 obicna i 1 gold)
-1 bikolor
-1 cudo od ribe, naziv ne znam, evo slike ispod pa bih voleo da znam o kojoj je ribi rec, ima 15-20 cm u duzini
-malezijci i barski puzevi


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2019 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo lepse sa biljkama pa jos kad se razrastu ihaj Smile
Kod mene te crne tetre odrzavaju red u akvarijumu a i ponekad bas maltretiraju nove stanovnike, zloce prave...

E sa to cudo od ribe mislim da je Plecostomus, oni bassss mogu da narastu duplo a mozda i troduplo veci od tvog Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2019 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, malo sam ih prepakovao pa je sada jos lepse.
Haha, kod mene to radi bikolor sa barbusima, sve ih maltretira Very Happy
Moguce, on je boss u akvarijumu Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2019 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja mislim da je ovo Pleco ispod sa slike, a on jos malo da ti poraste, mahne repom 2 puta pa biljke vise neces ni imati u podlozi Very Happy Inace super akvarijum. I jedan savet, izvadi microsorum iz podloge i vezi ga ili za kamen ili panj, on ti je kao nana, rizom ce da propadne ako je u podlozi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2019 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece valjda pleco rasti vise (jes’ da ga dobro hranim :’D)
Hvala, hvala, prebacicu to na kamen onda, nadam se da ce se izvuci posto je u losem stanju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2019 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj tvoj Pleco otprilike sad nije ni na pola duzine koliko rastu Smile
Microsorum odmah vadi iz podloge kako ti je imenjak rekao, ako nije rizom istrulio vec onda ce se verovatno izvuci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::
Taj tvoj Pleco otprilike sad nije ni na pola duzine koliko rastu Smile
Microsorum odmah vadi iz podloge kako ti je imenjak rekao, ako nije rizom istrulio vec onda ce se verovatno izvuci.


Doksas ima ovde kod mene u komsiluku jedan ducan u kome imaju plekoa ciji je razmak izmedju ociju veci od ove ribice ovde😂😂😂😂.....i ne nisam ribolovac i ne ne preterujem😊 slikacu ga ovih dana ....riba je oko 40-50cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::
Taj tvoj Pleco otprilike sad nije ni na pola duzine koliko rastu Smile
Microsorum odmah vadi iz podloge kako ti je imenjak rekao, ako nije rizom istrulio vec onda ce se verovatno izvuci.


Doksas ima ovde kod mene u komsiluku jedan ducan u kome imaju plekoa ciji je razmak izmedju ociju veci od ove ribice ovde😂😂😂😂.....i ne nisam ribolovac i ne ne preterujem😊 slikacu ga ovih dana ....riba je oko 40-50cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vladimir95 ::
Nece valjda pleco rasti vise (jes’ da ga dobro hranim :’D)
Hvala, hvala, prebacicu to na kamen onda, nadam se da ce se izvuci posto je u losem stanju Very Happy


Ma pleco ima da ti poraste najmanje pola metra, vidi na netu koliko rastu, a kad protutnji po dnu pocupa sve biljke Very Happy A sto se microsoruma tice, vezi ga na kamen ili panj i oporavice se, taj dan mi je stigao iz rainforesta, puno su mi poslali pa sam ti stavio jedan da ga razgranash.. Mozes slobodno koren da posadis u podlogu, ali gledaj da ti rizom uvek bude van podloge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auuuuu, blago meni onda Very Happy
Sto se tice microsoruma, zakacio sam ga na panj pa se nadam da ce se oporaviti, ostalo sam sve trimovao posto su bile visoke biljke pa sam presadio gde sta moze, hvala jos jednom Smile)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License