Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 10, 2017 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To vec zavisi od vise stvari, odnosno sta zelis da postignes UV sterilizacijom... Obicno je hobisti koriste po par minuta do par sati dnevno, a poneki pak i jednom nedeljno. Kod uzgajivaca i velikih sistema u kojima se gaji, cuva, itd veliki broj istih ili razlicitih vrsta UV sterilizacija se neprekidno koristi.

Evo jedan link ka temi gde je vodjena malo zustrija rasprava, ali ima jako korisnih podataka za procitati
UV sterilizacija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 10, 2017 9:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Caniggia
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da otvorim link, izlazi beo ekran..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Caniggia
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 1:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

UV lampu sam instalirao zbog uništavanja parazita, bakterija itd. Mišljenja su totalno različita i sad sam u velikoj dilemi, koliko sati dnevno treba biti uključena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
itan
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 33
Lokacija: BG

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 3:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Caniggia ::
UV lampu sam instalirao zbog uništavanja parazita, bakterija itd. Mišljenja su totalno različita i sad sam u velikoj dilemi, koliko sati dnevno treba biti uključena?
zavisi koliki protok imas kroz lampu ,dovoljno je da ti okrene vodu kroz jednom, pa ponovi ,i zavisi sta lecis i kolika je zaraza po mom misljenju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj sad...
UV sterilizacija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
itan
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 33
Lokacija: BG

PorukaPoslao: Pon Mar 13, 2017 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
https://scontent.fbeg1-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/17236824_1921229431439907_1020862464_o.jpg?oh=659356b57441baa8a5cc5c424cc9155a&oe=58C86F73

novi stanovnici Smile Wink Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Caniggia
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam zarazu, već UV lampu koristim preventivno. Moja dilema i dalje traje koliko treba da bude upaljena, jer na onom linku pročitah različita mišljenja. Jedan kaže non stop drži upaljeno, drugi kaže par sati nedeljno. Ja ću nešto između, nema mi druge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja stvarno ne znam sta ti citas i sta ti nije jasno? Napisao sam ti gore u postu kako se obicno koristi, a na pomenutom linku niko ne koristi UV neprekidno, osim jednog koji je dao primer velikih sistema i velike kolicine riba... I proizvodjaci UV lampi, mislim na one za akvaristiku, na svojim uputstvima ne preporucuju upotrebu lampi 24/7.

Evo ti izvuceno sa linka, a pazljivo citanje je majka mudrosti:

mac31: "koristim ga samo kad mjenjam vodu i to kratko..."

Gwyneeth: "na se da se UV ne koristi na vise od par sati tjedno, sto moze biti rasporedjeno na par minuta na dan ili jednom-dva puta tjedno, bas da bi se izbjeglo to sto spominjes. NItko normalan nece ukljuciti sterilizator 24/7, valjda Very Happy"

nenchiTIS: "UV i da i ne! Koristan je, ali nije neophodan. Nestrucno rukovanje moze izazvati puno vise stete nego koristi. Ako ga i nabavi, nikako ga ne koristiti NON-STOP, 24/7"

dossier: "ja ga koristim 3 puta u mjesecu 1. 15. i 30. na 3 sata cisto da mi procisti vodu...naravno da nitko ovdje ne govori o koristenju uv-a 24/7!!"

zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
itan
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 33
Lokacija: BG

PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dodajete li nesto od preparata kad bace ikru preventive radi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 21, 2017 8:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja lično ne dodajem ništa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka diskusi na prodaju tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 13, 2018 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi malci Maki123 Ribe 1 Pon Okt 22, 2018 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 09, 2018 6:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi u 375l (mboban) mboban Akvarijumi 2 Čet Maj 24, 2018 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju Nebojsa-Perla Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 04, 2018 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License