Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 lepak za mahovinu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sre Apr 19, 2017 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li je neko upoznat kakv se to lepak koristi za pricvrscivanje biljaka a i u vecini slucajeva mahovine.stalno po you tubu vidjam kako samo zalepe mahovinu i nema problema ni pri rastu ni pri nalivanju vode i stavljanju ribica.zna li neko kakv je to lepak?hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 19, 2017 9:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 19, 2017 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za javinsku mahovinu ne treba ti nikakav lepak možeš da uguraš deo u rupu u panju ili da je vežeš koncem najlonom za pecanje gumicom jednom kad se uhvati ne pušta dok je ne iščupaš. Ja sam na moju mahovinu sipao direktno vodu ništa joj nije smetalo dok nisam ubacio barbuse.
Za doba žbun samo dobar lagan protok moraš da imaš.
Image

Ako hočeš riciu to što kače po jutubu je naučnofantastični film na duže staze
Evo ti šta se desi sa riciom u tegli bez riba i cirkulacije u roku od 4 meseca.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Probao sam u akvarijumu isto ribe su je čupkale konsantno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pet Apr 21, 2017 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci taj lepak ne pije vode?ja imam diskuse oni ne bi dirali bilje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes da je zavezes koncem za panj ili kamen gde si vec planirao, ne mora da se lepi. ako nemas neki malo zilaviji konac koji nece brzo istruliti, mozes i najlon za pecanje da stavis, onaj tanki ce sasvim dobro drzati mahovinu. eventualno super lepkom da zalepis, ne znam dal je neko bas mahovinu lepio time, znam da se korali u morskim akv mogu zalepiti super lepkom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi ja sam probao da lepim bilje i loše mi se razvijalo doduše nikada nisam lepio za drvo samo za kamen možda je tu greška bila. Treba nešto popud cigle ili geramike da bi se brzo po njemu širili.
Taj žbun sa slike je meni počeo tako što sam mahovinu gurnuo u rupu u drvetu i to jedak končić.
Najlon to je ekstra za vezivanje jer će mahovina u donjim slojevima duže živeti. Kupiš neki jeftini fluorocarbon on je najbolji jer se pod vodom ne vidi a pluta u slučaju da se otkači i ne mrsi se.
Sa koncem sam u početku imao jako puno problema, ancistus ga je stalno grickao i skidao. Dva puta mi se debelo zapetljao i dobro se usekao morao sam sa lupom pincetom i skalpelom da vadim konac iz njega. Zato sam prešao na fluorocarbon on teško da može da iseče ribu a i ne useca puno bilje dok raste.
monofilament je jeftiniji al se lako mrsi i vidi se pa ga ne koristim. Fluorocarbon je muka napraviti dobar čvor jedino-
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li ima neko da poklanja Mahovinu, ... Ikebana Na poklon 0 Pon Jul 11, 2022 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Lepak za mahovinu Dragan996 Biljke 20 Sub Jul 13, 2019 1:21 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da uništim mahovinu? WoodyAllen Biljke 12 Pet Avg 04, 2017 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Lepak za klirit Serene Sky Uradi Sam (DIY) 3 Sub Jun 10, 2017 10:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka super lepak gotika Akvarijumi 8 Uto Mar 14, 2017 11:14 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License