Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kocka 30x30 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav!
Sve je pocelo 18.08.2016, bio sam po malo skeptican dali ce uspeti.
Sada kad je proslo vise od pola godine red je da se predstavim. Vi cete najbolje proceniti da li je uspelo.
Sto se mene tice nije neki bauk. Naravno uz pomoc tekstova sa foruma i zoce koji je pomogao i sa koralima i savetima, sve je bilo daleko lakse.
OVo je neka, rekao bih bas jeftina i nezahtevna varijanta i uglavnom uradi sam.

Image
Ovako je pocelo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 12:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image
stigli prvi korali

Image
stigli i prvi stanovnici
Zaboravio sam, od rasvete tu je uradi sam led diode 6x3w 10000k i 6x3w royal blue.
Zivi kamen oko 3kg, filter koji sam imao pri ruci, sistem za dolivanje vode i to bi bilo to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sada toliko, ovih dana kacicu jos slika kako je to izgledalo hronoloski.
Samo da se nadje malo vremena.

Image
Ovako iygleda sada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamolio bih administratora da u nazivu doda morska kocka 30x30. Mislim da ce biti jasnije o cemu se radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo, nema potrebe da se u naslovu naglasava da je morski jer u ovom delu foruma su svi morski.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

midnight ::
lepo, nema potrebe da se u naslovu naglasava da je morski jer u ovom delu foruma su svi morski.


Bravo

Lep pocetak.
Zelim ti puno uspeha,pitaj kad te nesto muci,tu smo da se pomazemo Wink .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepa kockica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas mi se svidja ovo ! Vec neko vreme razmisljam da ovako nesto napravim za radni sto Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od opreme: uradi sam rasveta trudio sam se da na nesto i lici. Diode sa ebaya, malo plexija lepka i parce aluminijumske ploce, neki ispravljac malo vise strpljenja i to je to.
Odprilike je kostalo oko 1500-2000 din.
Image

Image
Image
Staklo kao sto sam napisao 30x30x35 naruceno u jednoj akva radnji 6mm staklo sa kp obradom 1500din.
Pumpa koju sam imao pri ruci, naravno izvadio sam iz nje sav filter materijal.
Image
Posle par meseci smorilo me svakodnevno dolivanje vode pa sam i tu napravio uradi sam jednostavan sistem za dolivanje.
Opet kinezi, pumpa na 12v, dva prekidaca i posuda za ro vodu koju sam nasao pri ruci.
Image
Image





Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekako sam uspeo da dupliram slike,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eksta si to sve odradio!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pedantno urađeno, svaka čast. Mnogo si lepo predstavio akvarijum. Svima koji počinju preporučujem da pročitaju što više tema jer si ti živi dokaz da je svaku moguću početničku grešku moguće zaobići. Samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Apr 24, 2017 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pedantno i samostalno. Svaka cast, ocekujemo, u dogledno vreme nesto vece more Smile


Poslednji izmenio No 1 dana Pon Apr 24, 2017 6:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trudimo se!
Hvala na pohvalama!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Situacija je trenutno ovakva.
Image
polako sve napreduje, ali najbolje napreduje ciano bakterija.
Vidi se i na prethodnoj slici da je ima u prednjem planu.
Malo je cudno, jer sam uglavnom primetio da je cijano u morskim akvarijumima tamno bordo boje.
Medjutim kod mene je kao u slatkovodnom svetlo zelene, lako se skida kao paucina i ima po povrsini baloncice nekog gasa.
muci me vec mesecima, menjam nedeljno po pet- sest litara vode. usisavam je, ali napast ne odustaje.
Dali ima neko ideju kako da se resim "dosade"?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka kocka do kocke - pokusaj popindeed Akvarijumi 18 Pon Avg 09, 2021 2:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stara kocka 35cm Peku Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 02, 2020 2:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kocka 35x35x35 No 1 Morski Akvarijumi 10 Sub Maj 25, 2019 11:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kocka 70x70x70 Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 3 Ned Feb 24, 2019 2:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kocka 45l laik92 Početak u akvaristici 23 Ned Jan 28, 2018 11:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License