Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Discus bolest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Mar 06, 2017 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav imam akvarijum od 300l u njemu 7 discusa jedan se povukao ima belicasti izmet i truli mu repno peraje. Tretirao sam ga amoksicilinom i nista se ne dogadja. osim sto nisam primetio belicasti izmet. Sta dalje da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 06, 2017 12:10 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Mar 06, 2017 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 06, 2017 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se stvarno ne razumem u bolesti riba, ali mislim da su kozni paraziti ako se ne varam. Dok se ne javi neko iskusniji probaj da podignes temperaturu na 34, a ako mozes prebaci ribu u karantinski akvarijum i probaj sa slanom kupkom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Mar 06, 2017 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. sve sam to uradio. Lecio sam sa amoksicilinom, slanom kupkom i od pocetka je voda 32-33 stepena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mozes podigni na 34, prijace mu. Koliko dugo traje lecenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za truljenje peraja najbolje koristi sera baktopur direkt, to su tablete koje se rastvaraju 1 komad na 50 l vode. u slucaju bas ozbiljnog raspada ribe, treba je staviti u 2 l vode gde je razmucena 1 tableta i tu ga drzati pola sata, pa ga vratiti na normalno lecenje. ali ovaj na slici nije u tom stanju raspada, tek je na pocetku reklo bi se. ukoliko imas karantinski akvarijum od 30-40-ak l smesti ga u njega, sastavi neki filter samo od sundjera (bez aktivnog uglja i ostalih zavrzlama) i aeracija treba da je dobra, i leci ga s razmucenom tabletom baktopura. ukoliko nemas karantinski akv te velicine, pokusaj u nekom burencetu ili kofi, bar 20 l da ima . lecenje traje 3 dana, pa se pauzira, pa ako se riba ne izleci ponovo se stavlja lek, sve pise na uputstvu.

temperatura se povecava kada ribu zahvati parazit ich, to je ono sto izgleda kao da se riba uvaljala u so. a inace nema potrebe povecavati temperaturu jer sto je voda toplija, manje kiseonika ima u njoj, a bolesnoj ribi uglavnom treba vise kiseonika jel.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se stvarno izvinjavam ako sam dao pogresnu informaciju vezanu za povecanje temperature, tako su mene savetovali pa ja reko mozda pomogne i njemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tri dana sam sipao prasak iz ampula amoksicilina zatim sam peti dan promenio preko 50% vode. sinoc sam ga kupao u slanoj kupki. Videcu ujutru da li ima tableta baktopura ovde kod nas u Lazarevcu da probam jos to. Imam neke kapi bactopura od gama spektre iz kragujevca da li mogu njih da koristim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam koje su te kapi, a gama pur je proizvodjac ili sta? posto je, da kazem, originalni proizvodjac baktopura sera.

najbolje je da izguglas, i uporedis sta leci baktopur direkt a sta to drugo. evo za baktopur direkt sta leci i kako :

https://www.akvarista.cz/web/shop/docs/00032.pdf


https://zoomagazin.eu/en/category/medicines-sera-germany-21536/sera-bactopur-direct-8-tabl-bacterial-infections-121513-m-5812


a to sto ti imas procitaj na uputstvu, valjda si dobio to uz lek, pa uporedi . jer na netu nema nista, bar se meni nista nije pojavilo u vezi sa "gama spektar baktopur" .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je valjda uvoznik ili pakuje kod nas na bocici pise "mis bactopur" ali necu da rizikujem dugo stoje kod mene. Probacu da nadjem bactopur direct.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam serine bactopur kapi. sipao po uputstvu u kutiji 22 kapi na 20l vode. Da li je to dovoljno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
c4ce




Registrovan: 14 Apr 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Uto Apr 25, 2017 7:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shuki_79 ::
To je valjda uvoznik ili pakuje kod nas na bocici pise "mis bactopur" ali necu da rizikujem dugo stoje kod mene. Probacu da nadjem bactopur direct.


1. Nije uvoz - Divljak (nije cak ni firma, neko sam pravi i pakuje)
2. Bolje ne postoji, probaj pa ces videti.

Strava stvar, veruj mi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License