Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko ciklida Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
strahinja.mrs
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Apr 2017
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sre Apr 26, 2017 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
Intereseje me sledece, akvarijum dimenzija 130 cm x 15 cm x 50cm to izlazi oko 100l u potanju je plazma akvarijum tj. ideja za izradu, kakvo je stanje i da li moze na ovoj litrazi da se gaje ciklidi s'obzirom na litrazu, naravno Malawi Mbune jesu najlepse i najbolji koloritet da li bi 4/5 kom iz tog roda moglo ici u ovakav akvarijum ovakvih dimenzija, na zalost ne postoji opcija za neki akvarijum sirih dimenzija ker je jako mali prostor u pitanju i nemam opciju staviti normalni alvarijum jer se ne bi moglo proci kasnije ^_^ pre svega bi akvarijum trebao imati vizuelni efekat zbog dece.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 26, 2017 7:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Apr 26, 2017 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaki akvarijum, pa i plazma, mora da se nekako ocisti, da se menja voda, u slucaju da se stvore alge mora da se malo trlja sundjerom, i td. nije samo sipati vodu i gotovo.

malavi ciklidima treba sto vise kamenja sa pecinama da se ne bi poubijali medjusobno. u 15 cm je to tesko izvodljivo. a i te ribe i same rastu po 15 cm maltene...po meni, plazma akvarijumi su samo za bilje , posadjeno jednoredo, ribe se u tome muce ko u casi vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 26, 2017 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma stavi jedno 20tak ciklida unutra kad porastu ti ih rasprodaj i kupi nove male. Kupis suvi morski kamen ili koralni skeleti jer su najlaksi za rad lako se lome i slazu.

Stako 10mm ako pravis akvarijum zbog i za decu.

Ako je akvarijum od 15cm sirine plazma da li je akvarijum od 5 cm sirine led?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Čet Apr 27, 2017 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene sky ako si nadrndan(a) nemoj odgovarati
Strahinja to ne moze tako, bezveze je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
strahinja.mrs
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Apr 2017
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Apr 27, 2017 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, ja sam pitao za mogucnost jer ne znam, jer deca dolaze u ordinaciju da se opuste malo kada vide akavrijum a nemamo mnogo mesta, ne razumem sarkazam ali ajde sta je tu je, u svakom slucaju hvala za info drugim clanovima, svako dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Apr 27, 2017 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako u ordinaciji i cekaonici nema prostora za posten akvarijum nego samo za muciliste za ribe, onda je mnogo bolje na neki drugi nacin resiti taj problem. na primer, kupiti lampu kod kineza koja rotira abazur na kome su ribe, to pici po zidu, deca gledaju i svima lepo. takodje opcija, kupiti vise manjih ili jednu veliku lava lampu, i u to moze da se gleda satima a opusta i nikad ne dosadi. ili, staviti jedan poveci plazma tv ili monitor, i na njega skrin sejver morskog dna ili snimak sa ju tjuba nekog akvarijuma ili vrtnog jezera sa japankama-koi saranima, pa nek se vrti to. moze da stane, a svima uzitak. ako nema mesta za posten veliki akv od 100 l onda nema mesta. bolje i normalan mali akv od 20 l sa jednim borcem nego 100 l plazma akvarijuma koji je prakticno neupotrebljiv (osim u slucaju sadnje 1 reda biljaka) . ovo je moje ozbiljno misljenje, nije ni sarkasticno ni nadrndano , odmah da kazem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 27, 2017 4:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koalise su isto alternativa, ne rastu velike a lepih su boja. Posto kazes da je u ordinaciji znaj da je 15cm jako malo prostora da bi se ruka zavukla da ocistis akvarijum a lose ociscen akvarijum ume neprijatno da mirise.

Djordj ::
Serene sky ako si nadrndan(a) nemoj odgovarati
Strahinja to ne moze tako, bezveze je


Ja sam u potpunosti bio ozbiljan da nisam bio rekao bih da se seku repovi ribama kad porastu.
Ribe su u ovom slucaj ukras ne vidim potrebu gajiti ih godinama niti smatrati ljubimcima nekoliko meseci pa ih zameniti.
1cm sam naveo jer nece svako dete sedeti mirno pored akvarijum. Jedinicu moras dobro da se potrudis da razbijes.
Sto se tice onog plasma ne shvatam logiku ovog imena.
Sta je u mom odgovoru bilo nadrndano? 20 malih ciklida u 100 litara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Apr 27, 2017 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto baš ciklidi (bilo koji)?
Za ciklide se otprilike zna, treba mesta, treba održavanja, treba ovo, treba ono ... komplikacija i zanimacija Smile

Imaš mnogo primera plazma akvarijuma na netu, pregledaj malo google, npr. "plasma aquarium examples" i jedan primer širine 10cm, dužina 1m:
Image

Ima dosta riba koje su manje rastom, ne prljaju toliko, prija im dužina za plivanje, šarenilo... gupike, platike, razbore, mikrorazbore, titeje... uglavnom, tražiš neke manje osetljive vrste, koje nisu podložne stresiranju kad se približiš staklu (za razliku od velikog broja ciklida) ...
Svetlo lako rešiš jednom dužom neonkom, filter ugradiš u čošku ...

Moram da idem da radim pa možeš da misliš kako mi ide razmišljanje, u stvari meni je bolje kad ne razmišljam Smile
Ono što sam želeo da kažem, nije neka naučna fantastika napraviti to lepo da radi, a takođe nije ni problem sesti i kulturno izraziti svoje mišljenje ako već postoji potreba da se iznese Smile
Pozdrav i ja bi pravio to na tvom mestu, samo sa drugim ribama, manjim ribama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License