Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Spajanje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 10, 2017 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zahvaljujući Živkoviću došao sam do polovgog akvarijuma, živog kamena, mekih fragova, sk300 skimera. Korali su se malo namučili u transportu, bilo im je vruće u busu pa sam ih stavio u moju kockicu da se oporave koliko toliko. Ostatak kamena sam ubacio u akvarijum sto sam dobio zamesao 40l vode i dodao jos 15 iz postojećeg sistema 10 sto je stiglo sa koralima i kamenom i ostavio da se vrti. Svetlo kad se ugasi u na jednom prebacim na drugi.
Akvarijum je 60x40x35 nije neko veliko proširenje. Laganim korakom polako se prosirujem Laughing

Sad mi je velika zagonetka:
-da li da spajam moj sitan pesak sa ovim što sam dobi mrvljen koral i skoljke(pitam a znam da ću da spojim)
-treba li da iskljucim skimer kad budem sipao Bioptrim i Biodigest
-da li neko zna foru da utisam ovaj resun sk300 skimer.
-da li je pametno da uzmem jedno 25 30l vode iz postojeceg sistema kad budem sve premestao u drugi akvarijum ili da mešam vodu istočim po 10 iz svakog pa je rotiram.
-i još mnogo pitanja koji mi trenutno ne mogu da se setim tako da ko ima neku mudrost neka podeli.

Iz ovog lepog čistog bez problema urlanje
Image

U ovaj
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 10, 2017 3:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Zahvaljujući Živkoviću došao sam do polovgog akvarijuma, živog kamena, mekih fragova, sk300 skimera. Korali su se malo namučili u transportu, bilo im je vruće u busu pa sam ih stavio u moju kockicu da se oporave koliko toliko. Ostatak kamena sam ubacio u akvarijum sto sam dobio zamesao 40l vode i dodao jos 15 iz postojećeg sistema 10 sto je stiglo sa koralima i kamenom i ostavio da se vrti. Svetlo kad se ugasi u na jednom prebacim na drugi.
Akvarijum je 60x40x35 nije neko veliko proširenje. Laganim korakom polako se prosirujem Laughing

Sad mi je velika zagonetka:
-da li da spajam moj sitan pesak sa ovim što sam dobi mrvljen koral i skoljke(pitam a znam da ću da spojim)
-treba li da iskljucim skimer kad budem sipao Bioptrim i Biodigest
-da li neko zna foru da utisam ovaj resun sk300 skimer.
-da li je pametno da uzmem jedno 25 30l vode iz postojeceg sistema kad budem sve premestao u drugi akvarijum ili da mešam vodu istočim po 10 iz svakog pa je rotiram.
-i još mnogo pitanja koji mi trenutno ne mogu da se setim tako da ko ima neku mudrost neka podeli.

Iz ovog lepog čistog bez problema urlanje
Image

U ovaj
Image





1.Sto ne bi pomesao pesak,nema niceg loseg u tome sem ako neki od njih nije kontaminiran silikatima i cime sve jos jer u tom slucaju moze da ti sve to krene ispustati u vodu(test test test).

2.Ako su to bakterije,skimer ne bi trebao da utice na njih.

3. ?!?! bilo bi dobro da pitas nekog ko ga je posedovao pre tebe.

4.Sto se vode tice gledaj da ubodes isti salinitet i slobodno je izmiksaj.

-Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2017 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada sam razmisljao o tome da krenem sa nekim morski akvarijumom, trazio sam sto vise informacija na netu da bih saznao sto vise o tome u sta se upustam.

zajednicka stvar velikoj vecini vlasnika morskih akvarijuma je da postepeno prelaze na sve vece i vece akvarijume(i ja drzim suv juwell-ov akvarijum od 240l namenjen da ga aktiviram kad se steknu uslovi da predjem u njega)

sretno u vecem moru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2017 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Salinitet je isti ista so ista razmera, redovno dolivanje.

Jedna bočica su bakterije druga su aminokiseline elementi vitamini i ko zna kakva još hemija koja bi trebala da pojača rad bakterijica. Mislim da ću i napraviti mali HOG scrubber da što pre oslobodim kamen prljavština.

Utišaće skimmer prva puna plata ili eventualno logo/model ako prođe ne treba mi nabudženi motokultivator u sobi, do tad radiće još koji dan 24h dnevno a posle samo kad nisam kod kuće Laughing

Midnight ogromna je zajebancija proširenje sistema. Čim malo čačkaš odma kreće ili pun ili miniciklus i sve ostale lepote koje možeš da zamisliš na staklu kamenu pesku... Najbolje je prodati pokloniti razdeliti pa krenuti novo. Ovo je nekako izletelo jeftino u momentu kad ja nisam više znao šta ću sa sobom pa sam uzeo da ne bih odlepio. Sad taman kad se ovo ustali ja ću nov praviti, kako je i bilo planirano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Apr 13, 2017 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

o tome ti i pricam, ustalis jedan sistem i onda vec pocnes da razmisljas dalje, o novom projektu.

u svakom slucaju, sretno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 17, 2017 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

40% posla završeno. Prebacio sam kamen i korale.

Image

Trenutno su u akvarijumu dva klovna, jedan rak samac i korali od kojih deo nemam prestavu koji su. Puž mi je stigao u lošem stanju konstantno se prevrtao i na kraju napustio ovaj svet Crying or Very sad

Sad je pitanje:
-Da li da koristim newu 1.6 ili mi je dovolja ova RW4 jebao? Newa trenutno radi 3h u toku dana kako bi se što više prljavštine izduvalo iz kamena i pesak.
-Kako se pravilno koriste ove Prodibio Bioptrim i Biodigest ampule? Ja sam sipao obe u isto vreme posle sam čitao po netu da se prvo sipaju bakterije pa sledeće nedelje hrana za njih i tako svake druge nedelje.
-Ima neko ideju kako da sklopim mrežicu preko akvarijuma. Meni je u glavi da napravim ram od stakla i za njega zalepim silikonom zidarsku mrežicu. Ovo mi je malo hitno klovan je već našao put u filter.
-Da li da koristim night mode na pumpi?
-Da li da izvadim pesak? Problem je što će usisavanje biti noćna mora, skoro nemoguće. 30cm širine za reef je jako malo. Sloj je trenutno debeo jer sam prvo poređao kamen pa pesak još nije zapao između kamena.

Ostaje mi još:
-Da napišem kako sam prebacivanje odradio.
-Da rešim problem kablova i struje.
-Da sklopim skraber ili neki alge reaktor da se izvuče što više rastvorene prljavštine iz kamena i peska što pre.
-Da sklopim adekvatnu rasvetu. Nešto mi se ne žuri plaši me zelene končaste alge. Buknula je bila po staklu dok se voda vrtela samo sa kamenom i peskom.
-Da kupim testove i počnem da testiram vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo ti ovo ispalo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 25, 2017 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Popaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 25, 2017 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Admin može lock na moje teme, kolo sreće se okreće moram sve da rasprodam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 28, 2017 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odustao od prodaje ne daju mi ukucani. Moze edit na prethodni post spojite obtisite...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 28, 2017 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Utisavanje SK300 skimera.
Najveci deo buke dolazi od pumpe. Nisam skontao kako da je vadim nije ni bilo potrebe. Sve sto je potrebno jeste da se kabal za struju sto vise povuce i zategne. Meni je ovo smanjilo buku od vibracija za 100%. Sto se tice buke od strane ulaska za vazduh to resava obican ventil za vazdusno crevo. Drasticna razlika plus bolja kontrola količine vazduha koja ulazi u skimer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License