Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 hrast u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Maj 12, 2017 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupio sam od druga horusa tri panja od njih je jedan 100/hrast preep panj ocistio kuvao i td .Ali panj i dalje pusta boju posle mesec ipo dana posto ja licno nemam strpljenja da cekam ceo taj proces ubacio sam zivi svet unutra kozice dunavske nerite ancistruse platike mikrorazbore !sad u cemu je caka ribe puzevi kozice ancistrusi se kote ko ludi ?vodu menjam nedeljno vise od 2 trecine (nervira me boja zuta -braon svetlo )sad me zanima sta je okidac tog kocenja dal je hrast u pitanju i njegov nekimi sastav koji pusta u vodu ili .....biljke lepo napreduju mikrosorijum nana mahovina jedino kripte cute nesto ? jel imao neko slicno iskustvo ranije sa hrastom u akvarijumu koliko pusta dugo boji dal on moze da bude okidac za ovo za mene prelepo stanje -situaciju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 12, 2017 7:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 13, 2017 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boja ce se vremenom dovesti u red sto verovatno i sam znas. Zbog cega dolazi do cescih mrestova je pitanje, mozda se tako samo poklopilo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Maj 13, 2017 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da njima pria taj ambijent da se tako osecaju slobodnije e sad jos jedna stavar mama albino ancistrus tata obican ok prvi okot malo albino malci malo obicni zive u zajednickom akvarijumu ali juce vidim malca iz drugog okota -legla mali saren alino sa crnim flekama po teku jedva cekam da poraste da mogu da ga slikam nadam se da ce da prezivi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 15, 2017 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li ti obradio te panjeve?Imao sam i ja Horusove panjeve i kolko se sećam treba valjda da ih prokuvaš ili obradiš nekom hemikalijom. Ne mogu da se setim kojom. Meni nisu ispuštali boju.
Jesi li izmerio tvrdoću vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Maj 15, 2017 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tvrdoca je ok Very Happy kuvao sam provukao kroz hipermangan pekao u redni potapao ma sem boje sto ispusta sve je ok ribe i kozice se kote svi zdravi i pravi njima prija 100/mene malo nervira i tako ali nije strasno izbledece
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U prvoj postavci, panj koji sam dobio od Horusa, pre stavljanja u akvarijum,drzao 2-3 meseca u buretu da bi se napio vode(menjao vodu 1 nedeljno da se ne usmrdi),konstantno je pustao boju cak I nakon svog tog vremena I stavljanja u akvarijum...tako da, ukoliko ti je sve ok sa zivim svetom kako kazes I sam, samo strpljenje..nece jos dugo ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Čet Maj 18, 2017 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni panjevi i daje boje vodu iako su u akvarijumu od oktobra. 1 je potonuo a ostali i dalje su pokriveni kamenjem..
Tanin je cak dobar za ribice tako da je to samo + i cesta izmena vode dovodi do posticaja..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License