Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 nov akvarijum!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako, ja sam videla da ima nekoliko ovakvih tema, ali bi mi veca pomoc bila kada bih izlozila moj problem pa da me vi posavetujete ili uputite na neku slicnu temu. naime formiracu nov veci akvarijum. dimenzije su 70*34*50 to je nekih 120l kako sam izracunala Very Happy . najveci problem mi je podloga. ne znam koja je najbolja a da nije mnogo zahtevna oko postavljanja, nesto za pocetnike jer nisam bas nesto iskusna u svemu ovome. u starom akvarijumu imam sljunak dobro se pokazao sa jednom zelenom travicom koja vezuje korenje za kamencice, ali ne znam kako bi bilo da sljunak pomesam sa kvarcnim peskom i na koji nacin bi to bilo najbolje? od pumpi imam atman pumpu od 15w i grejac Atman od 50w da li je to dovoljno? inace aq je za ribice koje bih prebacila iz manjeg aq. ako je potrebno navescu koje su ribice u pitanju Smile !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 12:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba ti jaci grejac.
U tvom slucaju je bolje da kupis firmiranu "akvaristicku"podlogu.. menjas potom vodu po uputstvu i to je to...
Dakle ako kupis substrat - onda preko njega stavljas sljunak sitnije granulacije.. a ako kupis soil - onda ne stavljas sljunak jer je soil i hranljiva i dekorativna podloga.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemora da znaci da je slab grejac.meni u 3 akvarijuma stoje takvi grejaci po 120litara vode i zimi se greje ta prostorija i nemam potrebe za jacim. temperatura ne pada ispod 25stepeni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tom slucaju, ne treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za odgovore!! Pa da u toj sobi gde je aq smo stalno to je dn. Soba i toplo je. A za podlogu pa mislim da je bolje taj aq pesak valjda je lakse da se postavi nego da rizikujem sa necim drugim. Mozda nije komplikovano ali ne bih da isprobavam Confused ! A koliko bi trebalo tog peska da kupim za ovu litrazu aq?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da na kesi tropice pise koliko je potrebno. KAo i na amzoniji..

Elem, ja sam na 50 duzine stavljao jednu kesu tropica substrata. Ako ces tropica soil - onda onu vecu kesu od 9l, mozda zatreba jos koja litra.

Amazonia soil - isto 9kg..

Sera flore depot - ona jedna kantica

Htp mix, pitas Cou kad odes u radnju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License