Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc u formiranju jednostavnog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Memedovicka




Registrovan: 26 Apr 2017
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 12, 2017 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav dragi akvaristi,

Potrebna mi je pomoc kao jednoj zaposlenoj mami sa troje dece ciji najstariji sin zarko zeli akvarijum za svoj sesti rodjendan. S obzirom da je jos uvek mali da se brine o njemu, sem da hrani ribice, svesni smo da ce sav teret odrzavanja akvarijuma pasti na mene i supruga. Ipak, s obzirom da vidimo da mu je bas stalo i nije od dece koja non-stop traze nesto voleli bi da mu izadjemo u susret. Potrebna mi je preporuka, kako formirati akvarijum koji ce zahtevati sto manje posla (da nema zahtevne vrste ribica i biljaka, da su ribice medjusobno kompatibilne, da ne bude podlozan algama...). Prostora imamo za akvarijum od max 50l.
Potrebni su mi odgovori na sledeca pitanja:
1. Koje ribice odabrati i koliko?
2.Koje biljke zasaditi?
3.Koju podlogu staviti?
4. Koji filter i pumpu odabrati?
5. Kakvo osvetljenje staviti?

Znam da mnogo pitam i da mi treba neko da mi osmisli prakticno ceo akvarijum, ali verujem da za nekoga sa iskustvom u akvaristici to nije problem, a meni su potrebni dani i dani iscitavanja po internetu. Posle nedelju dana citanja po forumima i dalje nisam blizu resenja. Trenutno zaista nemam vremena da se bavim akvarisitkom, ali mislim da je za dete dobro da od malena razvija ljubav prema zivotinjama.

Unapred hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 12, 2017 11:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 12, 2017 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najjednostavnije :

1.zivorotke... gupike,moli.. do 10 kom recimo...i jednog cistaca uzmete
2. Za biljke ce vam trebati hranljiva podloga itd itd.. ako nemate vremena za odrzavanje, a zelite biljke, najbolje da kupite jedan manji panj i na njega nacickate anubias nanu(tu biljku vezete za panj) prilicno je izdrzljiva.. a mozda ima ovde kolega koji bi vam dali koji pelcer
3. Inertnu. Obican sljunak sitne granulacije kupite u pet sopu...da vam pokrije dno u debljini nekih 2 do 3cm..
4. Uzmete unutrasnji filter/pumpu. Na svakoj pumpi pise za koju je litrazu, samo.gledajte da uzmete za duplo ili tropduplo vecu litrazu nego sto je vas akvarijum.
5. Stavite jednu stednu sijalicu..od 25-30w..

To je najjeftinije i najprostije. Dete ce sigurno biti zadovoljno ribicama sto je i najvaznije u vasem slucaju..a ova tehnika ce vam raditi posao. Pitajte ako vam nesto nije jasno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Memedovicka




Registrovan: 26 Apr 2017
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 12, 2017 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzom odgovoru!

Interesuju me jos dve stvari.

Zanima me kod zivorotki sta se desava sa malima ako ne odvojim zenku u drugi akvarijum da se mresti, da li ih roditelji "potamane" ili u nekom terenutku mogu da ocekujem prenaseljenost?
Da li mi je potreban pored cistaca i algar?

Pozdrav! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 12, 2017 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uglavnom ih pojedu.. zato se kupuje popularna gupi trava. Gusto zbunje te biljke ce mladima pruziti zastitu dok ne stasaju malo. Kod zivorotki ce sigurno u jednom trenutku biti puno ribica, ali njih mozete podeliti po forumu..menjati..prodati..
Mozete kupiti jednog ancistrusa i jednog sijamskog algara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Memedovicka




Registrovan: 26 Apr 2017
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 12, 2017 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na pomoci!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 13, 2017 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa svim napisanim Bravo

Sve zivorotke dolaze u obzir. Lagane su za gajenje i nusu zahtevne em ce imati i potomstvo pa eto deci radosti Wink
Bitno je da se ne pretera sa brojem riba.
Podloga obican sljunak, kolega je napisao granulaciju.
Neki panj bi dobro dosao da bi se vezane anubije za njega ali ako on komplikuje stvar oko pripreme mozete ih fiksirati i na kemen a i ustedecete pa deci mozete kupiti i cokoladu Smile Sem anubija moze i kriptokorina ali izbegavati usterijanu koja naraste jako velika. Obicno svi pocetnici tu uzmu iz meni nepoznatog razloga, verovatno neiformisanosti...
Jedna stedljiva sijalica od 6500 Kelvina, jacine kao sto je kolega rekao a moze da prodje i slabija.
Sasvim je ok da pored zivorotki imate i ancistrusa i koridirasa.
Po pitanju ocuvavanja podmlatka mozete uzeti neku plutajucu biljku a najcesca je ceratofilum demersum a neki nasi bi rekli drezga. Ona izgleda ovako samo sto pluta po povrsini i potomstvo se tu krije dok malo ne poraste.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Memedovicka




Registrovan: 26 Apr 2017
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 17, 2017 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala! Mnogo ste mi olaksali posao, a i sigurna sam da ce deca biti zadovoljna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License