Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kreiranje manjeg morskog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, gledao sam baš za so koju koristim kaže za 1.022-1.023 treba 35g/l.

Nisam ja mislio da se igram, naravno da ću da merim (u akv. mi je trenutno 1.022 i održavam taj nivo), samo pitam za svaki slučaj pre nego što ubacim so u vodu, evo voda mi se u kanti aeriše od sinoć...

A vodu ću tek sutra koristiti, tako da će da odstoji bar 24h, tj. mešaću ga sa pumpom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 3:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice ubacivanja organizama koji ne smeju da budu na vazduhu kada ih ubacujete kod sebe, tu pored zvezda takodje pazite sa sundjerima i jezevima.
Eto samo da dopunim tu pricu, a Laki se extra setio da napomene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad smo kod zvezda, evo jedna se upravo kod mene pojavila. U pitanju je asterina, ova mala standardna sto izlazi iz kamena. Da li je normalno da je na povrsini vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Jan 03, 2015 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preselili smo se Very Happy. Još samo malo vode fali i da ubacim cirkulator (mada je i sam filter sasvim dovoljno jak, pravi ekstra talase, baš sam zadovoljan kako radi). Greben ću još malo menjati kad bude vode do vrha, ovo nije konačan izgled...


Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je vreme da otvoris temu u delu koji sluzi za predstavljanje akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

napuni akvarijum do vrha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hocu, cim bude do vrha voda. Prihvatio sam savet ljudi sa foruma pa nisam hteo odmah da sipam novu vodu do vrha. Danas sam dosipao malo, jos sutra i bice taman do ove linije haube... Kakav je utisak do sada?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno nisam čuo do sada savet da se "ne sipa voda do vrha" Smile Ja sam odmah napravio puno (samo što sam ja ciklirao samo vodu bez kamenja nedelju dana) jedino što sam računao koliko će doći kamenja pa sam za toliko sipao manje vode, kada sam ubacio kamenje čučnulo je kao guza na nošu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ali sam ja sve premestao iz malog akv. u ovaj. Pa da ne sokiram zivi svet sa duplo vise vode odmah. A i nisam imao kantu od 30l da izmesam toliko vode odjednom, pa mesam po 10l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ,puni to slobodno......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U prethodnih desetak dana odradio sam neka sitna poboljšanja na akvarijumu. Odlučio sam da će ipak biti bolje ako stavim neku podlogu, pa sam se odlučio za CaribSea Ocean Direct live sand, ubacio reef circulator i još neke sitnice...

E sad, pre nego što predstavim akvarijum na forumu u sekciji MojAkvarijum, ostalo mi je samo da zamenim fabričku neonku. Izbor je na dve neonke, Arcadia Marine White 14000K 500lm ili Sera Blue Sky 12000K 800lm. Da li neko ima iskustva sa navedenim sijalicama i koju izabrati? Cene su približne, Sera je za 200din jeftinija. Boja svetlosti je možda kod Arcadia-e malo bolja za morski akv., ali Sera na papiru ima mnogo više lumena (800 naspram 500), pa sam u ozbiljnoj dilemi... Šta mislite, izabrati jače ili plavičastije svetlo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno jace.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje jace nego plavicastije. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Jan 17, 2015 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigla i neonka! Sera BlueSky, znači jača varijanta. Za sada sam jako zadovoljan dobijenom bojom...

E sad, da li je neophodno da zamenim i starter (imam ovaj običan, nije elektronski)? Koliko znam, starter ide po Wat-ima i nema veze sa ostalim karakteristikama neonke, ali bolje da pitam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 19, 2017 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema potrebe da menjas starter. O morskim akvarijumima tek ucim, ali za stuju i svetlo sam ekspert, predajem to Smile. Planiram i sam morski akvarijum, i jako su mi korisna tvoja iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License