Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna voda pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista

Registrovan: 29 Mar 2017

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako akvarijum je burazerov, nije moj, non stop mu nesto boji vodu, mislimo da je od Mango panja koji je poveci, ali evo kratko pretstavljanje problema:

Dimenzije D75 S 45 V55 oko 120l

Filter kanister atman ef2
rasveta juwel T5 2 x 24w
nema hranljive podloge, samo beli pesak najsitnije granulacije, preko njega sloj braon peska
Ima i Co2 sistem rucna izrada upotrebljena ideja sa ovog foruma
Veliki Mango panj na sredini otkuvan 5 puta, potopljen u ovom akvarijumu 4,5 meseci
Znaci on menja vodu svaki treci dan po 30%, bude mu 2 dana bolje i treci dan vec mutno kao na slikama, sta je problem po vama???

Image

Image

Image

Image

Image

Poslednji izmenio Bojan dana Uto Maj 23, 2017 7:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 6:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cecam
Akvarista

Registrovan: 12 Jun 2015

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MangRo panj je 'krivac'. Ali ništa ne brini, vremenom će manje bojiti vodu.
HORUS
Koristan akvarista

Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012

PorukaPoslao: Pet Maj 26, 2017 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda nije mutna nego obojena. Boja ne smeta ribama, ali može da ti se ne dopada.
cecam
Akvarista

Registrovan: 12 Jun 2015

PorukaPoslao: Sub Maj 27, 2017 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čini mi se da vidim japanku u kombinaciji sa skalarima. Nisam sigurna da će njoj prijati temperatura vode pošto ona pripada grupi hladnovodnih riba. Ja na prvoj slici ne vidim da je voda mutna. Na ostalima mi se čini da jeste. Ne treba menjati vodu na tri dana, to je često... Slobodno jednom nedeljno, možda mu (akvarijumu) treba malo vremena da se stabilizuje. A boja koju pušta panj će vremenom nestati, samo strpljenja. Inače, baš lepo je 'čučnuo' u akvarijum.
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko nabavke ribica... Scream089 Ribe 18 Pon Okt 08, 2018 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko podloge Borac123 Podloga 6 Sub Sep 29, 2018 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko indentifikacije Uros Kg Ostali Stanovnici 4 Čet Sep 27, 2018 8:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko identifikacije Alfa Biljke 4 Uto Sep 25, 2018 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka C02 - pomoc m.vlacina Ostala oprema 9 Sub Sep 22, 2018 1:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker