Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Entacmaea quadricolor Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jun 02, 2017 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakvo osvetljenje traze ove anemonice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 02, 2017 8:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Jun 02, 2017 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja iskustva govore da naseljavaju sve slojeve akvarijuma,od samog vrha grebena /karlice preliva pa do peska.Vole intenzivniji plavi spektar,mnogo bitnije od svetla je strujanje koje bi trebalo da bude umereno na mestu koje je zaposela.Jako je bitno skapirati sta joj godi kako bi je zadrzali tj kako se ne bi setala i przila sve oko sebe na svom putu.
Stabilan PH je itekako uticajan.
Isto tako sam uspeo da pri metim da ciljano hranjenje nema nikakvog uticaja na njihov rast i zdravlje.
Zelene varijante se sporije reprodukuju od pink.


Poslednji izmenio Laki dana Sub Jun 03, 2017 11:01 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Laki.

Mislim da mi je strujanje vode zadovoljavajuće. Kinez RW4 u njega bije filter pumpa od 800l a s druge strane je newa 1.6 mada ona radi samo u toku dana noću je isključujem da dam organizmima malo mira. Evo kako je kad radi samo jebao, mislim da je strujanje zadovoljavajuce.

Kretanje vode

Kakve su na varijacije u salinitetu? Ovo mi je velika boljka posle odredjenog vremena padne na 1.022 i na tome se drzi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strujanje je jako vidis da se klovnovi stekaju po coskovima jer ih jacina struje izmara.Smanjio bih ja tu intenzitet i povecao period izmedju pulsacija.
Sto se oscilacija saliniteta i temperature tice to je standardan problem nano akvarijuma.ATO sistem tu resava stvari.to su dva najbitnija parametra(salinitet i temp.), tako da bi trebali da budu maksimalno ispodstovani kada govorimo o bilo kom obliku zivota u akvarijumu.Potamani ove asterine jer nikakve koristi od njih nema.
P.s. Akvarijum ti je veoma lep i napredan. Bravo


Poslednji put izmenio Laki dana Pon Jun 05, 2017 12:11 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Klovnovi tu cevku hostuju, newu sam namerno stavio da bije u to mesto, 2 nedelje je nisam iskljucivao al se ne sele. Posmatrao sam ih vrzmaju se svuda samo kamenu ne prilaze kao da je uklet al pod uslovom da nema niko i nista blizu akvarijuma.

Nismo se razumeli za salinitet ne raste samo opada. Sto se tice nivoa vode drzim ga na istom nivou, vodu dolivam 3-4x u toku dana. Ne isparava puno oko 1l dnevno, temp stabilna za sada na 26 akvarijum na promaju veci deo dana al sa 024 pande na 022 u roku od 15tak dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ce takvi padovi smetati anemoni? Vodu pustim da ispari do 024 pa vrsim zamenu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Roze anemone - Entacmea quadricolor Atanas011 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 18, 2017 12:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License