Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum od 60l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mareviktor




Registrovan: 31 Maj 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav...posto sam nov u ovom svetu,zamolio bih vas oko saveta za akvarijum. u pitanju je akvarijum od 60l i zanima me koliko vrsta i ukupno ciklida moze da stane u njega. cuo sam za patuljaste ciklide,pa eto koliko moze njih da stane u akvarijum od 60l. isto tako sam cuo da uopste ne mogu ciklidi jer je akvarijum mali. hvala i pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM Adresa
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 7:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro je neko postavio slično pitanje prelistaj malo forum
A sto bas ciklidi i sto 60l izmedju 60 i 160 je mala novcana razlika jedino sto 160 zauzima vise prostora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tu bi mogao 1 par ramireza (znaci 1 muzjak i 1 zenka) koji su patuljasti americki ciklidi , a sa njima neonke 10 komada i 1 ancistrus i 2 koridorasa i nista vise. i s tim ribama moze da se stavi bilje. ili, umesto ramireza moze 1 par apistograma (isto dakle 1 muzjak i 1 zenka) koje su takodje tu negde velicine kao ramirezi. za sve ostale ciklide, bilo americke ili africke, akv je premali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2 koridorasa? nono
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa, za 60 l sa ciklidima i nema bog zna kakvih kombinacija, a konkretno ova kombinacija u 55 l akvu sa sve zemljom za cvece i biljkama je jednom prijatelju sasvim lepo funkcionisala 5-6 godina, tako komplet ga je i prodao jer je morao da se seli. iako nisam ljubitelj biljnih akva taj je bio jedan od retkih koji mi se svideo kompletno. naravno da je bolje 3 miliona koridorasa u reci, i 100 hiljada neonki sa njima, ali akv nije reka, pa sve spram mogucnosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih tu izbacio te ribe od 10tak cm i stavio 5 korija. Razlog je jednostavan većoj ribi treba više prostora da pliva. Naravno to je sve stvar licnog mišljenja da možeš da ubaciš 4 skalara u 60l mozes ili 60tak gupika ili 30tak neonki, zavisi koliko voliš životinje i koliko imaš vremena da odvojiš za njih.

Ribe kenjaju kao i sva druga živa bića pa za njima treba čistiti a veće dupe proizvodi veće govno; kad moram ovako stručno da se izrazim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam na kog ti koridorasa mislis , ja mislim na one obicne koji nisu veliki 10 cm nego recimo 4 cm i ne seru velika govna. a voda se menja jednom nedeljno tako da se valjda i koje govno izbaci s tim. ono sto se raspadne to valjda i biljke iskoriste, a i podrazumeva se da ce to biti akv sa filterom, a ne samo akv kao bure od 60 l i ribe u njemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na te patuljaste ciklide ne na korije mislim. 60l je malo osim ako se akvarijum nece povecati za nekih godinu dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ramirezi su mali, kao i apistograme. mozda si mislio na altispinozu? 60 l moze da prodje samo za 1 par, ili ram. ili apist. , ne obe vrste zajedno. ako je vec postojeci akv od 60 l a moraju unutra da budu ciklidi, zato sto su ciklidi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko neonki stane u jednog odraslog muzijaka ramzisa?
Razbora i klasicna neonka su male ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci koloniju multifasciatusa i uživaj Very Happy
Može i do 50-60 komada da ih bude. Provereno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne stane ni jedna neonka jer je muzjak rama velicine jedne i po neonke.

e da, skoljkasi, gle kako si se setio nzivkovicu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sre Jun 07, 2017 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i dva para multispinosa lagano na tu litrazu, i naravno 15 neonki i neki anci i to je to...😂😂😂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License