Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 test tecnost Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pedjaSM
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 38
Lokacija: Sramska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav!

Jel zna neko tacan "recept" za 4kh?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 11:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pet Mar 17, 2017 8:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako napravit kh=4 ?

Dodajte 6 grama sode bikarbone u 1 litru destilovane vode. To nam daje 1 litru vode kh=200. Sada uzmite 10 ml te vode i pomešajte sa 490 ml destilovane vode i dobijate 500 ml vode sa kh=4.


Ovo ja koristim i čini mi se da je ok.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 17, 2017 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar ti je racun vacko000 Bravo
Ja licno odmerim 0,1200g NaHCO3 i razmutim u 1L destilovane vode (4 dKH). E sada nemaju svi mogucnost da izmere ovako malu kolicinu i ovako precizno, pa vackova metoda mozda je bolja u tom slucaju. U apotekama cesto imaju dosta precizne vage, pa vredi pitati da vam odmere.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pet Mar 17, 2017 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmes originalno pakovanje sode birkabone od 10 gr pa rastvoris u 1l destilovane vode. Onda spricom uzmes 12 ml tog rastvora i sipas u drugu litru destilovane vode iz koje izbacis prvo 12ml
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedjaSM
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 38
Lokacija: Sramska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 19, 2017 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored kh=4 el ide jos nesto u drop cheker ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kale ::
Pored kh=4 el ide jos nesto u drop cheker ?



kapljica ili dve bromtimol plavo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mikxon




Registrovan: 25 Mar 2011
Poruke: 2

PorukaPoslao: Čet Jul 05, 2018 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
mozda nije pravo mesto za pitanje ali se tiče teme svakako.
Nabavio sam bromotimol plavo u prahu pa me interesuje da li neko zna recept za njega da bude u tečnom stanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Jul 05, 2018 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna sta je ovo sa slike i kako se dodaje u akvarijum?

Image

Hvala Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Jul 05, 2018 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kalijum fosfat je generički termin za soli kalijuma i fosfatnih jona ,koriste se najviše u prehrambenoj
industriji, kada na proizvodu piše E340 to je to, u akvaristici nisam čuo da neko koristi.

Kalijum nitrat (KNO₃) je so koja može da se koristi kao veštačko đubrivo za dodavanje kalijuma i azota u nitratnom obliku biljkama. Takođe nisam čuo da neko koristi u akvaristici u ovakvom obliku.

Ako su ovo neki preparati nabavljeni na nekom od buvljaka a potiču iz inostranstva ,treba se dobro informisati
pre upotrebe, da ne dužim previše ja lično se nebih sa ovim igrao kada je u pitanju akvaristika. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Jul 05, 2018 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam preko oglasa easycarbo i profito i to je doslo dodatno kao i ovo neko tekuce zeljezo plantella koje sam danas vrlo malo dodao u akvarijum pa je napravilo haos sva voda je bila naradzasta Confused morao sam zamjeniti 50% vode dok se stanje popravilo tako da necu vise nista eksperimentisati samo easycarbo i profito i to je to


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka KH test Doksas Hemija 6 Pet Maj 10, 2019 2:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquaforest Test Pro + Akcija Aquashop Aquashop 0 Pet Okt 27, 2017 10:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 test pedjaSM Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Mar 06, 2017 12:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zakrivljene makaze, tecnost za drop c... Mark Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 13, 2016 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ReefrooM test - siporex suvi kamen Nikolac Morska Akvaristika 334 Čet Okt 02, 2014 10:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License