Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nov akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti treba biljaka javi se Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 7:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,ja bih ti preporucio da kupis 3-4 ribice,sacekas nedelju dana,i ako je sve u redu kupis ostale(tako sam ja radio).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu da ti poklonim ribica ako zelis .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 03, 2017 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo trenutnog preseka stanja.

Napatih se danas da izribam ovaj dragon stone (oko 2.5 kg), da isperem iz njega svu glinu i ostala cuda koja sam dobio uz njega i ovako ga poslagah u akvarijum. Morao sam i podlogu pojacati na nekim mestima kako bi bilo stabilno. Lepse i prirodnije (ako hardscape moze biti prirodan) izgleda uzivo, jer jos nisam rasvetu resio, pa sam morao ovako da se dovijam da ga uslikam, a da sto manje odsjaja stakla bude. Usput ako neko radi rasvetu u ns za neke normalne cene, moze i diy slobodno pp.

Stanovnici ce za vikend da se usele najverovatnije.

Image

Hvala vam svima na odgovorima jos jednom, kako ovde tako i na drugim temama odakle se edukujem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 25, 2017 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Novi update, rasveta kupljena, za koji dan treba da se sklopi. Odlucio sam se za t8 jer za t5 nemam prostora dovoljno. Kupio sam Arcadia classica daylight i classica tropical od 14W, za pocetak. Ako se pokazu lose kao sto sam citao na forumu preci cu na orginal tropical i freshwater.

Sa ovom rasvetom sta mi od biljaka preporucujete za prednji plan, da bude nesto nize i za zadnji? Nemam CO2, a ni hranjivu podlogu, mada citam da bih mogao mozda nju naknadno da dodam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 25, 2017 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebao si da procitas malo forum..
To sto bi ti naknadno da dodas je verovatno osmokot.... trebao si lepo prvo da stavis pravu podlogu pa sve ostalo. Ovako je bezveze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 25, 2017 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sacuvam deo ove vode sto je sad i da izvadim podlogu, stavim hranjivu pa onda sve vratim kao sto je bilo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Mar 25, 2017 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako te ne mrzi, mozes tako da uradis. bar pola vode sacuvaj i bice ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 25, 2017 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi, onda cu uzeti carobnu zemlju i osmokot i staviti 1 cm sloja pa na to kvarcni koji vec imam. Sta onda od biljaka preporucujete uz gore navedenu rasvetu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, lepo mi napreduje akvarijum, samo sto su mi se pocele pojavljivati neke kao braon alge na biljkama, kamenju, a najvise po podlozi i po staklu. Veoma se lako skidaju sa stakla. Sta moze biti uzrok njihove pojave?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Jun 04, 2017 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moguce je da da je u akvu previse hranljivih materija a premalo biljaka koje bi te materije trosile. ako mozes ubaci jos biljaka. ili je problem do svetla. ako ti je dugacak fotoperiod smanji ga za par sati. npr ako ti je svetlo ukljuceno 12 h, stavi ga na 10 ili 8 h. naravno, mora da prodje bar 7-10 dana da bi video ima li rezultata sa jos biljaka ili sa smanjenjem svetla. obicno se to pojavljuje kod novoformiranih akva jer se voda i elementi u njoj stabilizuju i trajace oko 2 meseca dok se sve ne sredi na normalu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Jun 05, 2017 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

daj neku sliku da vidimo kako to izgleda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Jun 06, 2017 9:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci drezgu, brzorastucu plivajucu biljku , da ti pokupi visak hranjivih materija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 25, 2017 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, nisam dugo pisao, napreduje akvarijum, biljka se razrasla, dobio sam na poklon pre par meseci pa nisam siguran koja je Very Happy
Raste kao luda bez co2, samo dve neonke Arcadia Classica (Freshwater i Tropical).

Kako bih mogao da je rasadim i na druge delove akvarijuma posto se ovde bas dosta rasirila i otisla u visinu?


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 7:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hygrophila corymbosa ili kod nas poznatiji kao sirokolisni limun.

Slobodno je iseci na obelezenim mestima (crveno), pelcere sto dobijes presadi gde zelis (plavo), a ostatak ce se razvijati dalje kao da nema promena (zuto).

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License