Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarijum, pomoć oko formiranja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2017 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos nesto.
Voda mi se izbistrila skoro potpuno, tako da ova tema vise ne mora da se zove, kao se zove.
Ne znam kako to ide, ali molim administratore da mi promene naziv teme u npr. Novi akvarijum - pomoc oko formiranja. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2017 1:45 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2017 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Urađeno šefe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2017 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. ☺
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2017 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Novo pitanje.
Primetio sam da mi je temperatura vode konstantno oko 26 stepeni. Grejac ne radi, u sobi je 22-23 stepena, grejem se na klima uredjej, svetlo u akvarijumu radi od 9 do 18h.
Ako je sada tolika temperatura, sta ce da bude kada dodje leto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2017 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidiš, iskusniji akvaristi znaju da je mnogo teže održavati akvarijum leti nego zimi. Mnogi od nas su u haubu ugradili kulere. Neki u spoljašnje filtere ubacuju zaleđene flaše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2017 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja na Juwelovoj haubi imam jedan otvor okruglog oblika. pretpostavljam da je za kuler namenjen. Dobra stvar je sto mi je klima blizu akvarijuma, na nekih dva metra udaljenosti, tako da leti planiram da koliko je moguce da duva direktno u akvarijum. Na AliExpress-u sam video razne kulere za akvarijum.Cena im se krece od 10 do 25 eura. Ne znam koliko to vredi da se uzima? A za one sa dubljim dzepom prodaju se i chilleri, ali su od 200 eura pa na gore. Za sada ce kod mene da posluze zaledjene flase, ali to nije trajno resenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2017 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okrugli otvor je za skimmer. Ja preko leta drzim otvoren zadnji poklopac a ventilator (9 cm od racunara) postavim na bocno staklo da duva pod uglom u vodu. Od poklopca se ventilator sa prednje strane uopste ne vidi tako da nije estetski problem Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2017 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je problem zato sto je trostrani. Moracu da nadjem neko drugacije resenje. Razmisljam da prosirim tu rupu za skimmer i da sa druge strane napravim jos jednu. Tu bih stavio 2 kulera. E sad jedno glupo pitanje. Dali kuler treba da duva u vodu ili da izvlaci vruc vazduh. Posto bih stavio dva, razmisljam da jedan duva u vodu a drugi izbacuje vazduh.
Februar mesec, a ja se raspisao o pregrevanju akvarijuma.Smile
Ali bolje na vreme, da posle ne bude kuku lele. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2017 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Formiraj ti akvarijum. Do letnjih vrućina ima mnogo meseci. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Maj 09, 2017 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo i mene posle nekog vremena. Akvarijum se u medjuvremenu razvijao. Smile
Ova slika je do duse stara mesec dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jun 10, 2017 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jun 10, 2017 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uz pomoc EasyCarbo biljke su poludele sa rastom. Smile
E a sad treba mi stucan savet. Da li trebam nesto da menjam u celoj ovoj postavci ili ne. Meni licno deluje mozda malo neuredno i razbacano. Dobro bi mi dosao svaki savet. pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Sub Jun 10, 2017 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milutine meni se ovaj tvoj aq bas svidja. Ja tu ne bih nista menjao. Samo ga neguj kao i do sad👍
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License