Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Modifikacija t5 konzole Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko ima iskustva sa dodavanjem led chipova u odyssea t5 konzolu? Znam da sam to video kod nekog na forumu, a sad ne mogu da pronadjem tu temu. Da li je moguce umesto jedne t5 sijalice ubaciti led chipove na pasivnom hladnjaku ili onda konzola zahteva i aktivno hladjenje, da li se mora skinuti providna pleksi zastita u tom slucaju? Voleo bih da cujem iskustva iz prve ruke, a mozda i neku sliku tog projekta. Hteo bih da napravim hibrid t5/led za reef akvarijum, a ovo mi deluje kao povoljna i relativno jednostavna varijanta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 12:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim bi moglo da se izvede ako izvadis 2 srednje neonke. Ako ćeš na većim amperazama da ih guraš ledove 3 4 ona mala VGA kulera (4cm) montirana na hladnjak sa 20 30 dioda bi trebala da drze temperaturu na 30tak stepeni. Jedino bi probusio koju rupu na rasveti da vazduh može da cirkulise.

Mozes i da praviš led zamenu za t5 neonke od 1w dioda bez zvezdastog hladnjaka naravno sa svojim napajanjem al po meni je to loša ideja.

Ili si mislio da stavis one t5 led stapove napravljene da rade na t5 balastu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam na dugacki alu profil da montiram led chipove, a da alu profil fiksiram za kuciste konzole. Da mi taj alu profil stane na mesto jedne sijalice, to mi najvise lici na tvoju varijantu br 2 koju ne preporucujes?
Gledao sam t5 led stapove Arcadia, cena za jedan stap je nekih 63e na ebay.de, jacina 18w...gledao sam na YT neke testove te rasvete, jeste slaba ali vizuelno to prilicno dobro osvetljava, fluorescencija u akvarijumu dolazi do izrazaja, jedino ne pravi tzv shimmer effect na koji smo navikli uz led rasvetu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ces da kaciš na alu profil sa drajverima od 700ma ima da ti se pregreju. Vidi sa nzivkovicem on pravi rasvetu sa napajanjem od kompa ta versija se moze kaciti na aluprofule.

Snaga led rasvete je dosta pipljiva tema. W je potrosena energija jedan deo ide u toplotu drugi u svetlos. Ledovi su bolji od druge rasvete jer daju vise svetlosti a manje toplote u odnosu na druge vidove rasvete. Medjutim nije svaki led cip isti kao sto je to kod fluo rasvete. 18w dobre led rasvete nije uopste malo.

Sad da je za osvetpjene prostorija to bi bilo lako proceniti vidis koliko ima lumena i znas dal je bolja ili nije. Medjutim to se zasniva najvise na zelenom spektru koga u morskoj rasveti ima jako malo pa se luxima i lumenima ne mozemo sluziti. Čak je i par kad je rasveta za korale u pitanju nesigurn za gledati jer rasveta koja ima vise da kazemo belih cipova "460-600" ima ce vise par u odnosh na onu koja ima vise cipova u 410-440nm a daleko vise u odnosu na one koje u sebi imaju 360-400nm cipove. Razlog je jednostavan uredjaji su osmisljeni da mere svetlost za bilje pa lose mere spektar od 400 do 440nm a katastrofa od 360 do 400nm. Uredjaji koji mogu meriti i te delove spektra uglavnom se mogu naci u labaratorijama pa nisu bas dostupni hobistima.

Nije Arcadia jedina na svetu vidi sa nekim ko prodaje morsku opremu kakvih ima led neonki Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....5-255.html

Mislim da je ovo najuspesniji akvarijum sa tom diy hibrid varijantom,mada koliko sam upucen mnogo je vece rezultate postizao kasnije sa razorom 160w 16k.
Bilo bi najbolje da kontaktiras vlasnika teme za savet oko bas toga sto zelis.
Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::

Nije Arcadia jedina na svetu vidi sa nekim ko prodaje morsku opremu kakvih ima led neonki


Da ,imas pravo-Ati je najbolji i jednini sto se t5 neonki tice kad govorimo o morskoj.....

Ati, pa deset mesta prazno,pa ostali....
Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala obojici na odgovorima! Laki je covek koji forum drzi u malom prstu, majstorski mi je pronasao Andjelijinu temu i tacno onu sliku koju sam pre toga pola dana pokusavao da nadjem 😉.
Inace, trenutno imam kocku 60x60x60cm, dakle nekih 216L, u njoj fino uspevaju razliciti meki korali...nisam se do sad nakanjivao da akvarijum predstavim na forumu a uskoro ce tom akvarijumu i kraj ako mi se planovi ostvare. Ceka me selidba u kucu za mesec dana, vise prostora i automatski zelja za vecim akvarijumom. Trenutno od rasvete imam kinesku led konzolu, 60x3w, sa dva kanala, vecini poznata varijanta sa aliexpressa. Jedina zamerka je sto su ventilator dosta bucni, pa sam resio da sledeci akvarijum koji budem pravio bude koliko je to moguce necujan. I svidja mi se vizuelni efekat hibrid t5/led rasvete, otud sam se setii Andjelijine ideje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo pokrecem inicijativu da clanovi foruma morske akvaristike predstave svoje rasvete, DIY ili fabricke varijante, kako su zadovoljni njima itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super ti je ideja.
Otvori novu temu u kojoj bi se moglo pisati o rasveti i iskustvima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zameni ventilatore nekim za komp biće mnogo tiši ili jednostavno pogledaj da li od neke vibracije ne dolazi buka pa na to mesto uguraj parče plastike. Hoće buku da prave i kad su previše pritisnuti i zategnuti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odiseja se moze prepakovati u hibrid, i rezultati su odlicni, govorim iz prve ruke... Ja sam bio prezadovoljan, zamenio sam je jer sam imao dobru opciju za nesto sto mi se estetski vise uklapalo u buduce planove... Ali moja rasveta, doduse dodatno ozbiljno unapredjena je nastavila da zivi i radi na drugom akvarijumu, i rezultati su fantasticni...

Ovo zahteva dodatne "dorade", ne samo ubacivanje pasivnog hladnjaka u vidu alu profila, iz razloga sto same t5 jako greju, pa onda alu profil postaje grejno a ne rashladno telo... Sve to utice na dugovecnost i pouzdanost rasvete... Ali sve u svemu uz malo ulaganje (u poredjenju sa brandiranim) moze da se dobije vrhunska rasveta, potpuno automatizovana....

Ne znam koliko si vican sa strujom, savetujem ti da konsultujes kolege sa foruma koji su ozbiljno dobri postali u tome i vec napravili desetine razlicitih modela diy rasvete, cisto da ne prolazis neke greske koje su ljudi vec savladali... nzivkovic za svaku preporuku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakkve su chihiros wrgb 1200 led konz... WoodyAllen Rasveta 8 Pon Jul 13, 2020 10:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Modifikacija Atman AT-F302 unutrašnje... banem Filteri i pumpe 9 Uto Dec 24, 2019 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drzaci-konzole za rasvetu Malina Ostala oprema 6 Sub Sep 28, 2019 8:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Modifikacija impelera na potopnoj pumpi jovica Uradi Sam (DIY) 12 Pon Mar 21, 2016 5:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Modifikacija spoljasnjeg filtera Lazar018 Filteri i pumpe 4 Čet Mar 13, 2014 4:32 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License