Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ramirez mozda bolestan! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam pre mesec dana dva rama, jedan od pocetka malo povuceniji, pre nekoliko dana je potamneo, izasle su mu oci i ovde na forumu vidim da je to cesta njihova bolest i uginuo je. Ovaj drugi zivahan sve vreme, u ponasanju se uopste nije promenio ali pojavilo mu se nesto belo na glavi Sad Ne menja se velicina ovog belog, a ni ponasanje ribice.

http://www.akvarijum.org/forum.....214229.jpg

Akvarijum star dva meseca, na nedelju dana ga cistim i menjam skoro polovinu vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 12:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 8:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hexamita, bolest rupe u glavi, imao sam dva puta Ramireza i oba puta im se pojavila ta bolest, bez mekane vode Ramirezi ne mogu da izdrže dugo, iako trgovci pričaju da su naviknuti na našu tvrdu vodu, nema šanse, uvek će imati kratak životni vek, mada zavisi i kakvog je kvaliteta riba, nažalost taj Ramirez će ti poživeti još malo, teško se leči ta bolest, postoji lek, al ne znam dal vredi boriti se, čini mi se da jedino funkcioniše ako je u nekoj ranijoj fazi, ako je već podmukla, nema mu pomoći, neka me neko ispravi, ako grešim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A citao sam o tome ovde na forumu i pretpostavio sam da je to. Sad Steta jer su ribice stvarno zanimljive i lepe, ovaj ram je manji od svih ribica u mom akvarijumu, ali ima veliko srce i suprotstavi se svakoj od njih Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

potpuno si u pravu,ramirez je jako mekana riba podlozna raznim bolestima,narocito bakteriskim
Riba koja trazi odlicnu aeraciju i kvalitet vode
Iako jako lepa riba zbog svoje bolesljivosti ljudi se radije odlucuju za bliskog rodjaka MULTISPINOSU koji je daleko izdrzljiviji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili Altispinosu, ja ih imam 3, jako izdržljiva riba, a i lepa pre svega Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Sre Jun 14, 2017 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo vec je potamneo i postao malo pasivan, bas steta...
Nadam se da nece da se zarazi jos neka ribica, a nemam neki mali akvarijumcic da ga izdvojim Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Jun 14, 2017 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eto upravo to je razlog zasto treba ugadjati ribama - da ne bi uginjavale u mukama. npr. ramirezima treba meka voda, africkim ciklidima tvrda, japankama hladna, diskusima topla (i meka pride) i td. a svima treba cista voda. tako da nije problem samo u menjanju ili nemenjanju vode, nego i da tvrdoca i temperatura budu odgovarajuce ne bi li ribe zivele dugo i zdravo. s druge strane, velika vecina hrane na trzistu gotovo da svim ribama odgovara, al eto ima i nekih manje prilagodljivih vrsta kojima ipak mora da se ugadja po pitanju vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Sre Jun 14, 2017 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve je tako ko sto kazes
eto ja citao da ramirezi zive i u tvrdoj vodi, samo im boje ne dodju do izrazaja kao u mekoj, pa uzeo jedan par jer su mi bas simpaticni, ali ocigledno im nije odgovarao moj akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mozda nekome bude interesantno i prak... manastiriste Razno 4 Sub Sep 14, 2019 10:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela paucinasta materija...mozda su h... manastiriste Ostali Stanovnici 1 Ned Dec 23, 2018 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nedovoljno cikliran akvarijum (mozda) Običan Čovek Bolest 9 Ned Dec 03, 2017 3:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pleco bolestan? SasaB. Bolest 3 Ned Okt 08, 2017 7:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License