Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa algama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto unazad neko vreme vodim borbu sa algama, ne pomažu ni hidrogen ni Algexit ni Easy Carbo, malo one propadnu, al se ponovo vraćaju, znam samo da nije crna čupava Very Happy okačiću včrs slike

Evo par informacija o akvarijumu, 75L neto, Atman EF-2 kanister, podloga treset i osmokot, mada sam sad skoro dodao i Tropicine kapsule kod nekih biljaka, CO2 boca (drop checker konstantno svetlo zelen), prihrana Tropica zelena, mislio sam da je možda i jaka rasveta 2x 24W T5 Arcadia Freshwater i 1x 24W T5 Plant Pro, znači ukupno 72W, a Lumena ukupno 4850, jedan koleza sa foruma mi je skrenuo pažnju na Lumene, pa reko da nije možda do toga, šta vi mislite? Postavljam včrs i slike da vidite kakve su alge u pitanju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 3:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki je foto period?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to sam zaboravio da napisem, od 11 do 15 i od 17 do 22, CO2 se pali u 10 i gasi u 21, u 22 se pali i vazdusna pumpa i gasi u 9
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili dzungla ili rastavljanje. Opcija je i algae scruber ili da ubaciš gomilu mahovine u akvarijum ili u zasebnu jedinicu tj nesto što će se takmičiti sa algama u akvarijumu.

Mene isto muči povlači, se vraća se, nizak ph joj prija tako da guranje co2 na gornjim granicama ne pomaze. Teško zapaćene listove kidaj stalno tumbaj podlogu i ubaci aktivni ugalj jer kad krene da umire akvarijum dobije miris bare.

Drzao sam akvarijum nedelju dana u mraku i ne pomaze. Da mi ne smeta buka napravio bih unutrasnji skraber. Ako kreneš tim pravcem alge se neće hvatati dok se prvo ne nahvata malo kamenca na mrežicu.

Što je više fizički izbaciš u startu to bolje. Proveri izlaze pumpi hoće i tu da se uhvati, odma skini jer joj pomaze da se širi brže..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa mislim da će pre biti džungla, možda imam previše spororastućih biljaka i onda nema šta da kupi ostatak prihrane i hrane se alge, to je moje neko razmišljanje, sad sam ubacio rotalu rotundifoliu, ona brzo raste, a videcu da ubacim jos koju brzorastucu, mahovinu izbegavam, jer mi je patuljci raznesu po akvarijumu, možda ponovo probam monosolenium, videću, a sad sam baš istraživao ovaj scraber, to može samo ako se napravi u DIY verziji ili postoji i da se kupi? nisam još video kako može da se napravi da bude u akvarijumu, al čim kažeš da ima neke buke, to bi mi smetalo sigurno Smile

Vata se i na izlatu, tu je očistim, čak i redovno očistim creva, da se slučajno i tu ne skuplja i ne širi, jer se i zaprljaju creva

A šta mislite o Twinstar-u?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cini mi se da ti je dug fotoperiod pogotovu sto imas dosta svetla, ako se ne varam preko 1 w/l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hog1 2 3... kako vreme prolazi dodaju mu diodu i promene br. Zaista nema potrebe da kupuješ napravis sam. Trba ti neka pvc mrezica plasticna kutija nekoliko onih ledova za lekovitu marihuanu i pumpa za vazduh. Mozes da napravis onaj preko koga se voda sliva al taj bode oci aki nemas sump.

Mozda da predješ na one elemente u prahu što ima da se kupeu rainforestu i na Flourish Excel. Ja nisam video da ljudi kače slike uspeha sa easy life proizvodima. Meni je profito uzrokovao pojavu algi najviše dok sam koristio u prahu nisam imao problema sem sa malim nedostatkom fosfata.

Za taj twinstar ne znam jos nisam imao priliku da ga probam .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PAN ::
Cini mi se da ti je dug fotoperiod pogotovu sto imas dosta svetla, ako se ne varam preko 1 w/l.


Znaci ako stavi obicnu sijalicu od 40w nece imati problema?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 15, 2017 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma meni je prihrana Tropica zelena, ne koristim Easy life proizvode za prihranu, koristim samo da malo ubijem alge, a nešto sam razmišljao da probam da napravim neku malu verziju tog Scraber-a, al imam dva pitanja?

1. Dal će sa tim Scraberom alge da imaju stalnu potrebu da se negde izlažu, kako bi li se već izrazio i onda kad ja u nekom trenutku kad se očisti akva od algi, izvadim scraber, one opet mogu da buknu, zato što nemaju za šta da se kače ili ja to nešto loše razmišljam?

2. Pošto je meni inače uveče od 10 do 10 ujutru uključena pumpa, ne bi mi smetalo, mogu taman da je iskoristim za Scraber, a dal mora da pumpa radi konstantno 24H, jer onda će da mi poremeti količinu CO2 ili je npr dovoljno ako radi samo tokom noći iako tada nema svetla, al biće upaljeno svetlo koje je upereno u scraber, tj diode, te neke stvari me interesuju, mislim ako si upućen Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jun 15, 2017 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta u Carbo ima nzm tako da dal ubija alge ili ne to je pitanje nisam probao pa ne znam.
Excel ubija alge jer u sebi ima Glutaraldehide to je sredstvo koje se koristi za sterilizaciju efikasno ubija mikrobe i alge. Ne znači da su isti proizvodi.

Na akvashop piše AlgExit je sredstvo protiv zelenih algi u slatkovodnim akvarijumima. Nas muči crvena.

Skraber mora da bude mokar 24h 365dana u godini voda bi trebala stalno da se kreće. Na koju punpu misliš vazdušnu?
U biljnoj je skraber samo način da se alge sklone sa vidika nista više znaci ne rešava problem. Kada izvadiš skraber alge će ponovo krenuti u akvarijumu ako uzrok pojave nije rešen.

Da bi ti skraber sklonio alge iz akvarijuma svetlo mora generalno biti bolje po alge nego sto je u akvarijumu.

Mislim da nema potrebe da isključuješ iskljucuješ pumpe i co2 noću. Većina riba se kad padne mrak primiri pa padne i količina co2 koje one oslobadjaju. Ako nemaš dobru cirkulaciju u samom akvarijumu dzaba bacas pare na prihranu i CO2 jer to što sipaš onda nije uvek dostupno biljkama i to moze biti uzrok pojave algi kod tebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Jul 01, 2018 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pročitao sam par tema sa ovom algom, ali nisam našao kako se zove i kako se bori protiv nje.
Može li neko to da napiše ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 01, 2018 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shone imao sam nesto slicno u svojoj holandiji..malo manja litraza,isti kanister, isti co2,ista prihrana.. alga potpuno ista i javljala se na alternateri mini. Novi listovi ultra zdravi ali kako prodju nedelje tako i njih zahvati.
Evo sta sam uradio: fotoperiod ostao isti 5h svetla,2h pauza,pa 3h svetla. Tropicu zelenu izbacio skroz,a dodajem 2ml EC dnevno. Co2 takodje smanjio(bez obzira sto drop pokazuje skoro plavo,bilje luduje), gledaj bilje a ne boju dc-a. Ubacio sam par amana i red cherry -ja .. moj ti je jos savet da te listove odmah seces i vadis,a ako ne pomogne onda vadi celu biljku. Uzdravlje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 08, 2018 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao ozbiljan problem sa bba, i algexit sam stavljao, bez nekog konkretnijeg rezultata.
Ustvari, kao sto je neko rekao, umanji on alge, ali ne istrebi ih, tako da nisam uspeo da resim problem.
Ni amanosi mi nisu nesto pomogli. Meni je resio problem (ne znaci da ce i vama) ubacivanje plutajucih lokvanja koji brzo kupe nutrijente, i smanjenje fotoperioda sa 10 na 8 sati, bez pauze i kupovina sijamca.
Jak fotoperiod prosto mami alge, ali nisam smanjivao prihranu, jer onda biljke nazaduju, a alge bujaju. Mislim da biljke i dalje treba pustati da rastu, a sa algama se boriti na drugim frontovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License