Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uginuce kraljevske neonke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jun 16, 2017 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi mala pomoc vezano za kraljevsku neonku. Prvo performanse samog akvarijuma: 300l sa trokomornim filterom pumpom od 1200l/h, vazdusna pumpa koja se ne gasi. Akvarijum je dobro ubiljen, a od riba drzim jato od 50 komada (do juce je tako bilo) kraljevskih neonki, 8 maticnih skalara, 3 lisice 15 korija i igrom slucaja 7-8 kribenzisa. Akvarijum je aktivan oko godinu dana i do sada nisam imao nikakvih problema sa ribama do jutros. Kad se ukljucilo svetlo video sam kako se dve bore za zivot na povrsini nekoliko polu raspadnutih kod filtera. Zanimaju me konkrotno misljenja i iskustva sta bi moglo da bude i da resavam sto pre problem?! Zaboravio sam da napomenem da je zamena vode redovna na svakih 7 dana 100l sa sifoniranjem dna.

Hvala unapred. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 16, 2017 5:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Jun 16, 2017 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodajes li CO2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jun 16, 2017 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, nemam CO2, ostale ribice mi se cine prilicno dobro, cak nisam primetio nikakve promene ni prilikom hranjenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jun 16, 2017 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ti se skalari ne spremaju za mres?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jun 17, 2017 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan par je vec bacio ikru pre par dana ali je skoro sva pobelela, a ostatak koji se "izlegao" nije docekao da propliva jer se sve odigralo u zajednockom akvarijumu. Mislis da je to uzrok? Jer ih skalari nisu nikada napadali samo ostale skalare i pojedince koji se ne svesno priblize ikri(listu).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jun 18, 2017 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pomor neonki se nastavio i danas, zamenjeno je 50% vode i veceras nadjena i dva korija takodje uginula. Predstavu nemam sta se dogadja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aquablueeye
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2017
Poruke: 15
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 18, 2017 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da sifoniras podlogu, mozda ti se zagadila voda od hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura za neonke? milan64586 Rasveta 0 Sub Feb 27, 2021 10:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina neonke Kragujevac. IvanBo Rasveta 0 Sre Okt 07, 2020 1:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slucaj misteriozno nestale neonke LaBuxna Početak u akvaristici 20 Pet Sep 18, 2020 9:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License