Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Naslage na crijevima kanister filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Jun 24, 2017 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam tetratec EX 700 kanister, na dobro ubiljenom akvarijumu od 140 litara.
Interesuje me šta su naslage koje se skupljaju na crijevima filtera i kako bih mogao da spriječim nastajanje istih jer me smara pranje ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 24, 2017 6:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 24, 2017 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su alge, e sad kako da sprecis nastajenje istih, mislim da nikako.
Kod mene nakon ciscenja prodje dosta vremena nakon ponovne pojave.
Inace dok su u tankom sloju nisu problem (osim sa estetske strane), ali ako se nakupe znaju dosta da smanje protok vode kroz filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Sub Jun 24, 2017 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posao oko ciscenja creva sa ovim traje minut.Admin neka ukloni ako nije dozvoljena reklama,pozz.
http://www.petmarket.rs/akvari.....creva.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 24, 2017 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikako ne mozes spreciti. To nisu samo alge, vec se i prljavstina nakuplja na zidovima creva. Normalna pojava. S vremena na vreme ih treba ocistiti, i zbog estetike i zbog protoka. Ja koristim Tube Cleaning Brush (tako sam kucao u guglu), kupio preko Alija za 2$. Genijalna stvar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Jun 25, 2017 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam kako sad to cistis, ali moze da se brzo ocisti sa sajlom od kocnice za bajs (ili malo debljim najlonom, ili nekom zicom ) - samo je provuces kroz crevo, stavis na kraj toalet papir ili neku krpicu ili nesto obmotas oko onog stopeta od sajle (ili zavezes to najlonom, ili zicom) i povuces sajlu nazad. sve izadje iz cevi Smile

opcija 2 je kupis onog praska na budzi, oshishas mu dlake na 1 cm, i koristis ga kao onu cetku za pranje flasa Smile obe metode su prilicno brze, jes da to pranje smara stvarno, al mora ponekad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jun 25, 2017 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je bilo u DIY za pranje:
Kanap za veš bar duplo duži, vežeš sunđer ili krpu na pola (istim kanapom) i tamo-ovamo Smile

Ako te mrzi da pereš, zameni creva. Ovde ima na sve strane u onim uradi sam, wobi hausima, moleraj radnjama ... 100-150 dinara metar.
Vidim da je kod Akvašopa (klik na baner) najskuplje Biom crevo 300 dinara metar. Bilo je i tih gotovih sajli sa četkama za dve debljine creva za čišćenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Jun 25, 2017 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam je te četke za čišćenje na sajli. Više me je interesovalo šta je to i od čega nastaju te naslage i kako bi ih mogao smanjiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License