Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Broj gupika u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nemanja Zdravković
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2017
Poruke: 7
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pon Jun 26, 2017 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ribica može stati u akvarijum od 17 l ? Trenutno imam 15 gupika u akvarijumu te veličine (8 velikih i 7 malaca) pa se bojim da to nije previše za akvarijum te zapremine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 26, 2017 11:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nasudks
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 20
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Uto Jun 27, 2017 7:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraš da izneseš više informacija. Nisi naveo kakva ti je filtracija. Na te ne lažem, 17 litara je baš malo, ali uz spoljni filter od 20 litara će funkcionisati. Very Happy , šalim se malo. Menjaj pola vode na 3 dana za početak i kaži kakav filter imaš i šta imaš od ostale opreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemanja Zdravković
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2017
Poruke: 7
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Uto Jun 27, 2017 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od opreme imam samo unutrašnju filter-pumpu Atman F-201. Grejač nemam za sada, jer je trenutno veoma toplo vreme, ali planiram da ga kupim na jesen. Nemam ni rasvetu, ali to ću ugraditi ubrzo. Inače, ja sam apsolutni početnik u akvaristici, ovim hobijem se bavim tek malo više mesec dana, tako da mi je svaki savet iskusnih akvarista dobrodošao. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jun 27, 2017 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što više riba imaš u akvarijumu to si veći rob njemu.

Sve se svede na kraju na filtraciju i odrzavanje i način na koji je sistem osmišljen.

20tak neonki u taj akvarijum moze komotno da stane uz dobar filter.

Lično ne verujem u te unutrašnje filtere. Imam taj 201 jedva je mogao da izdrzi nekoliko gupika u 80l. Više je da dobar da prečisti vodu. Koristim ga za spoljni filter jer je pumpa na f201 super jaka i ne pravi vibracije i generalno je kvalitetnija i jača od drugih atman pumpi. Radi već 5 god bez problema 👍

Da f201 je prejak za ribe u tako malom akvarijumu. Stavi onaj plastični dodatak da razbije protok i usmeri ka površini. Ako si u mogućnosti kupi onaj hangon filter a taj f201 ostavi sastrane da imas kad predješ na nešto veće. Možeš od šejkera da napraviš mini kanister filter sa tom pumpom.

Što se tiče br riba u 80l imao sam oko 50tak gupika 20tak molija 3 ksifoa 2 ancistrusa gomilu kozica puževa i biljake....na kraju sam sve zamenio za 160l sa 30 ribica jer mi se na glavu popelo da stalno menjam vodu perem filter materijal usisavam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nemanja Zdravković
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2017
Poruke: 7
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proverio sam malopre na pakovanju, moja filter pumpa je Atman F-200 a ne Atman F-201 kako sam naveo u prethodnom komentaru. Filter mi radi preko plastičnog nastavka u obliku lule sa cevčicama preko kojih se ubacuje prečišćena voda i ujedno tako funkcioniše i pumpa stvaranjem mehurića jer je taj nastavak na visini od 10 cm od površine vode. Nije previše jaka za moj akvarijum, ribice potpuno slobodno plivaju. Bila je jaka dok sam je koristio u prethodnom minijaturnom akvarijumu od 5 l, koji sam imao oko 20-tak dana (u njemu sam držao samo 4 ribice). Trenutno sam zadovoljan ovom filter-pumpom i nemam sredstava da kupim neku bolju. Želeo sam samo da znam da li je ovaj broj ribica koji trenutno imam preveliki za moj akvarijum od 17 l. Hvala vam na korisnim savetima koje ste podelili sa mnom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel moze neka slika tog akvarijuma tako bi ti lakse pomogli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemanja Zdravković
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2017
Poruke: 7
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nažalost ne mogu da objavim nijednu sliku, jer je maksimalna veličina za objavljivanje slika na ovom forumu 250 KB, a sve moje slike su veće od 400 KB.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemanja Zdravković
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2017
Poruke: 7
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovde možete videti sliku mog akvarijuma.
https://prnt.sc/fp60ne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasudks
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 20
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li dobro vidim, ali na donjem levom ćošku deluje kao da je naprslo staklo.
Nemaš ništa ispod akvarijuma. Stavi bar 5mm stiropora. Gupike su ribe koje često iskaču iz akvarijuma
posebno ženke jer su jače i nemaju duge repove da ih usporavaju kao što su to mužjaci.
Pročitaj teme u delu foruma za početnike. Naći ćeš tamo puno saveta i smernica kako
o čuvanju i odabiru riba tako i o uređenju samog akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasudks
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 20
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Propustih da kažem da ti fali neki poklopac koji će sprečiti iskakanje ribica kao i brže isparavanje vode iz akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemanja Zdravković
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2017
Poruke: 7
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pet Jun 30, 2017 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, malo je naprslo u levom uglu. Nadam se da to nije veliki problem. Ovaj akvarijum sam testirao pre korišćenja, bio je napunjen vodom do vrha 15 dana i nigde nije curio. Danas sam postavio stiropor ispod akvarijuma. Dok ne nabavim pravi poklopac, stavio sam parče kartona preko akvarijuma, da bih sprečio iskakanje ribica. Koje osvetljenje mi predlažete za moj akvarijum ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasudks
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 20
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pet Jun 30, 2017 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obzirom da nemaš biljaka, svetlo ti nije ni neophodno. Ako želiš da osvetliš akvarijum stavi neku led traku hladno bele boje i uživaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemanja Zdravković
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2017
Poruke: 7
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sub Jul 01, 2017 6:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno nemam biljku, ali planiram da nabavim Anubia Nanu ili neku sličnu, nezahtevnu za održavanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License