Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Trihogastera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filtracija i dalje treba da postoji, stim da malci nemogu da uđu u filter,
zato mnogi koriste ,prvih dana ,unutrašnji sunđerasti filter,
inače mnogi filteri mogu praviti takve turbulencije vode a to nije dobro
za malce jer ih baca tamo-vamo. Preporučujem redovno sifoniranje dna od
sitne nepojedene hrane (koja ubija malce), kao i usisavanje uginulih malaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 10:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Jun 29, 2017 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako bas hoces da izguras sto vise malih, najbolje pola sata posle hranjenja pokupiti sve sto ostane nepojedeno na podlozi, a dolivati uvek vodu koja je odstajala 24 h. jes malo smaranje prvih mesec dana, al onda mali ojacaju pa moze neki filter da se stavi , nesto poput korner filtera ili sundjerastog , samo neka slabija vazdusna pumpa da bude nakacena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Jun 29, 2017 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je AQ od 60 litara sa unutrasnjim trokomornim filterom , tj pregradjena je zadna strana AQ, Onda bi mogao na ulaz u filter da stavim neki sundjer jer nije preveliki protok vode, izbacuje kroz cevcicu iz filtera preko vazdusne pumpe . A sifoniranje ce malo teze ovi su bas mali Smile
Image
ovako izgleda AQ dok je prazan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Čet Okt 05, 2017 7:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

konacno sam se odlucila koje ribice da kupim, trichogastere i neonke. imam pitanje sto se tice razmnozavanja. da li moram da ih mrestim u poseban akvarijum, jer za to nemam uslova? tj. ako primetim da se nesto desava da li jednostavno mogu da ih ostavim tu gde jesu, pa sta bude. ili ako nemaju uslova za mrest to se nece ni dogoditi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Okt 05, 2017 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tina_ns ::
konacno sam se odlucila koje ribice da kupim, trichogastere i neonke. imam pitanje sto se tice razmnozavanja. da li moram da ih mrestim u poseban akvarijum, jer za to nemam uslova? tj. ako primetim da se nesto desava da li jednostavno mogu da ih ostavim tu gde jesu, pa sta bude. ili ako nemaju uslova za mrest to se nece ni dogoditi?


ima raznih vrsta trihogastera kao i riba iz iste porodice.....pazi šta kupuješ,plavi trihogasteri znaju dooobro da narastu
teško da će od mresta u zajedničkom akvarijumu biti nešto
ipak ti za mrest treba poseban akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Čet Okt 05, 2017 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam trazicu manje, ja sam iz beca, i oni u radnji kad ti prodaju ribe, sve te ispitaju sta imas, mnogo vode racuna o ribicama jer dosta njih trpaju velike u male akvarijume, i kombinuju sta ne treba. kod njih ne smes manji akvarijum od 54 l svi manji su za rakcice. znaci ako kojim slucajem primetim da se nesto desava izmedju muzijaka i zenke ja cu da se pravim luda:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
angelfishinheaven
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2021
Poruke: 15

PorukaPoslao: Ned Jan 31, 2021 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Very Happy
Kako se slažu skalari i trihogasteri? Npr. 4 skalara dva muzjaka dve zenke i 2 trihogastera jedan muzjak jedna zenka? I jos plus dve tetre, 1 crna, 1 bela?
I koliko često se mreste trihogasteri?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License