Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Realna cena za ribice ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Često se zapitamo koje su realne cene riba koje želimo kupiti ili prodati.
Molim vas da mi pomognete i komentarišete vaše viđenje neke realne cene Ancitrusa veličine od 2 do 3 cm.
Unapred hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 6:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancitrusa veličine od 2 do 3 cm se ne prodaje jer je najkriticniji na velicini od 2,5 cm. Ancistrus je prodajni na 4 cm i cena mu je na veliko ali sve zavisi od kolicine oko 0.3-0.4e.

U SRB nisu realne cene rebe, odgajivaci su na donjoj granici isplativosti. Ima ribljih vrsta koje toliko pojedu a cena im je toliko mal da se ne isplate razmnozavati ili ribe koje treba da se ofarbaju opet treba dugo i kvalitetno da se hrane, isto kao i ancictrusi kojima treba 4 meseca kvalitetno da se hrane do prodaje.

Pored gore navedenog kvalitet je kod nas jako slabo cenjen, ne prolazi nista sto je i za 0.05e skuplje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U petsopu će gledati da kupe jeftinije od dobavljača, da imam persop racunao bih ovako 100din ancistrus zbog velicine 50% pocrka dok se proda ja moram da imam bar 60% dobitak znaci 15 20max din bih racunao jednog na kolicinu od 100 komada. Veliki preprodavci će ti nuditi sve: ribe, hranu, u kese upakovan svež planinski vazduh... sem para.

Zato nadješ nekoga ko uzgaja ribe godinama pa sa njim vidiš šta bih mogao da gajiš za njega i dal bi uzimao ancistruse od tebe kad nosi ribe. Jer nisi jedini pa da uzme 50 100 riba od tebe ima jos nekoliko ljudi od kojih će uzeti iste vrste ribe i ispuniti porudzbinu. To ti je jedini način da budeš u nekom plusu kao hobista. Al to isto znači da ćeš morati malo da isprljaš ruke i odeš da hvataš kiklopse dafniju i tubifeks.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uz sve gore navedeno ne tražim mu pare već kompenzaciju za proizvode koje on prodaje.
racuna mi prodajne cene proizvoda onolike koliko ih on prodaje u prodavnici.
te iste ancije prodaje po 150 dinara a zlatne po 250...... nerealno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a usput da se požalim ili pohvalim ovi moji ancitrusi se legu svakih 20 dana.......
ama ljudi neznam šta ću više sa njima.... pojedoše i boga i narod....
treba li kome koji komad, besplatno dajem po nekoliko ali ne šaljem poštom niti želim da se zezam sa autobusima...
samo lično preuzimanje u ns...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License