Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Egzotične morske ribe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 02, 2017 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolege, drugovi sa foruma, ako ima neko ko je voljan da pomogne, prodao sam svoj slatkovodni akvarijum dalekooo brže nego što sam očekivao, juče ga okačio na kp danas otišao. Nosim ga u utorak u Pazovu, pa ću za BG do reefroma i u nabavku opreme i razgledanje. A u ponedeljak prvo u Zoomarket Cool Very Happy

MOLBA: Ako ima neko ko bi želeo da mi pomogne, pa da mi da vode iz svog akvarijuma prilikom promene, imam ja plastične balone, ako je nekome vreme za promenu. Novi Sad kad god, a Pazova ili BG u utorak Very Happy. Krećem i ja u ovu avanturu, a biće i velikih riba dok se sve stabilizuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 02, 2017 2:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Jul 02, 2017 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Acas ::
Kolege, drugovi sa foruma, ako ima neko ko je voljan da pomogne, prodao sam svoj slatkovodni akvarijum dalekooo brže nego što sam očekivao, juče ga okačio na kp danas otišao. Nosim ga u utorak u Pazovu, pa ću za BG do reefroma i u nabavku opreme i razgledanje. A u ponedeljak prvo u Zoomarket Cool Very Happy

MOLBA: Ako ima neko ko bi želeo da mi pomogne, pa da mi da vode iz svog akvarijuma prilikom promene, imam ja plastične balone, ako je nekome vreme za promenu. Novi Sad kad god, a Pazova ili BG u utorak Very Happy. Krećem i ja u ovu avanturu, a biće i velikih riba dok se sve stabilizuje.


Otvoriš novu temu a ne sva dešavanja da pišeš ovde.
Koliki akvarijum planiraš i koliko ti vode treba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alvarijum je 250l, neću ga odmah skroz puniti, razmišljam da napunim 150l za početak i pustim da se vrti. Pa koliko imate kad menjate, dobio sam preporuku da stavim i parčić vate iz tuđeg akvarijuma, pa tako iz dva tri, i da će još bolje da se ciklira. Voleo bih i da porazgovaram sa nekim ko je iz NS, da mi se udeli neki savet uz kafu, i proširim malo moje šturo znanje, na podbari sam a skoro svaki dan sam na FTN. Sve jedno planiram cikljiranje od jedno 2 meseca, uz postepeno uvođenje živog sveta, pre svega pužića i rakova koji čiste i to, hermit carb i sl. Akvarijum pre svega projektujem za ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svrati do zoo i ako budes potrefio naleteces na acu, on ti moze dosta pomoci oko morske.
koliko znam kod nas ima dosta morskih kolega ali nisam bas stekao utisak da su povezani.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svratio sam, pitao ga jel možda član foruma, rekao mi da su forumi glupost, posle tri rečenice čini mi se da se naljutio i samo otišao, ali ona žena je baš ljubazna pa mi je ispričaoa šta sve imaju. Pošto kad mi je rekao da mi treba 10% kamena, a ja rekao zar to ne zavisi i od vrate, oblika, i slično, rekao mi da nemamo više šta da pričamo. Bilo mi solidno neprijatno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam ko je taj covek iz zoo marketa, al ne shvatam zasto je toliko ljut na forume kad se zoo market reklamira tu, i kad ljudi izmedju ostalog i tako znaju za zoo market. a jos manje mi je jasno da se nadrkeljisao jer si ga nesto pitao. cudan neki lik. verujem da ti je bilo jako neprijatno, ali nemoj da te obeshrabre takvi ljudi.

jos ispade da ono, pre 20 godina kad su prodavacice u pet sopu s ubedjenjem tvrdile da je skalar i japanka idealna kombinacija u akvu od 10 l mozda nije bilo bas pametno, al je bilo bar ljubazno , pa i nas neuke ubede da je to idealno Very Happy a ovaj hejter, ne valja forum, nemamo sta da pricamo. namcor neki nabedjeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima likova koji misle da su popili svu pamet sveta i koji jos zive u devedesetim kad su osnovali svoje prve morske akvarijume-tada je to bilo za divljenje,al je sada to postalo rutina.Mrze forum jer im tu svaki malo iskusniji akvarista moze zatvoriti usta cinjenicama.Vreme je otislo a oni ostali da tapkaju u mestu.
Znam nekolicinu takvih u gradu u kom zivim, koji jos uvek veruju da su hqi lampe nesto neprevazidjeno.
Pametuju po radnjama klincima koji su dosli i pitali nesto oko akvarijumima da je to "sport za odrasle"(sto nema veze sa mizgom)...moj savet je kloniti ih se -od tskvih nikad necete dobiti pamwtan savet.

P.s.
Naravno da pravilo 10% kamena nije nesto za sta se treba vezivati,vec je presudan oblik,tip,velicina i poroznost kamena.


Poslednji izmenio Laki dana Pon Jul 03, 2017 5:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, ali ovo je ipak prodavnica, i nisam došao da razmišljam da kupim jednu gupiku, a čak i to da sam došao da se raspitam, pa nije tako obraćanje prikladno, a ne ribe kojima je cena uglavnom oko 50e. Mada kažem, jedna žena koja je čistila akvarijum je jako fina i ljubazna. A to sam gledao i na youtube gde lik baš objašnjava koji sve tipovi postoje kamena, i sa koji koralnih grebena, doduše u Americi, nas niko ništa i ne pita kad kupujemo. Tamo ima da se bira sa kog koralnog grebena je kamen, i neki kamen koji je porozan i lak ima na 1 kg bolji učinak nego 5 ili 10 kg druge vrste kamena, sa drugog grebena. Ali i cena naravno im se razlikuje. Ali opet ja sam to samo spomenuo, nisam insistirao na tome. Ali imaju lepe ribice, doduše mislim da najveća, a to je žuti damsel ima oko 6, 7 cm Very Happy. Rekao mi je da on jako dugo treba da poraste, citiram ''večnost'', pošto sam dobio savet od druge osobe da možda njega kombinujem sa lavom, pa da prvo njega ubacim dok poraste malo, pa onda lava. Imenjak mi je preporučio da ubacim crnog clown fisha, verovatno ima neko svoje ime, koji je i tamo ok veličine, i sa murinom je u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne trosimo vreme ni reci vise na to i ne kvarimo ti temu,nek je na cast svakom ko se tako ponasa,al ujedno necemo nikog ovde prozivati.
Sta da ti kazem...,promeni radnju i resen problem,ili sledeci put kad odes nemoj nikog nista pitati ,vec kupi ono po sta si dosao i pali kuci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da, tako ću i raditi Smile a mogu neke ideje o kombinaciji riba, ili predlozi šta biste voleli da vidite. S obzirom na kojoj veličini prodaju ribe, mogu i kita da ubacim i miran sam godinu i po, dve. A do tad ko zna šta sve osposobim Very Happy Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehe ja sam poslao poruku ZooM: Da li postoji negde neki spisak morskih riba koje su trenutu u ponudi? I dobio odgovor: Imamo svašta dodjite da vidite. Mislim se za svasta ja neću provesti 6h za volanom pa i da je za dzaba. Komunilacija 0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možes mene da pitaš Very Happy meni su 5 min od posla, i na min. od devojke. Od zanimljivijih imaju lepu murinu, crno belu, onog Pikaso fish, ali je pikaso baš mali, mislim da je nedavno stigla pošiljka, i imaju žutog tanga. E sad ima dosta onih malih različitih, ali u njih se nisam udubljivao. Ima i jedan rak koji se meni svideo, dosta velik, ima dugačke one antene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto rece Laki, nije morska vise bauk, i ima puno clanova koji ce itekako pomoci... I pisi u temi akvarijum vezano za akvarijum, kako ti je zivkovic uputio, bice nam lakse svima da pratimo i pomognemo... Smile
Mene bas zanima sta si namerio od opreme da koristis...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prepoznavanje ribe aqufini Afrički ciklidi 0 Pon Apr 01, 2024 12:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License