Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 30x30x30 rasveta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aquablueeye
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2017
Poruke: 15
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju led,fluo ili koju god rasvetu mi preporucujete za meru iz naslova?
Akvarijum sadrzi sesifloru, javansku mahovinu, razlicite anubije i dodao bih Cubu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 10:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam slican akvarijum i to samo sa anubiama i preporucujem ti led rasvetu koje je mozda malo skuplja za nase standarde, a radi se o AQUAEL Poljskom proizvodjacu. Sama lampa se zove LADDY SMART (Sunny ili Plant). Koristim obe i malo je reci da sam zadovoljan. Foto period sam od skoro prebacio na 8h koji krece u popodnevnim casovima jer je akvarijum blizu prozora tako da nema neke velike potrebe. Do sada nisam imao nikakav problem sa algama a biljke prilicno dobro rastu pod samim svetlom. To je prvi put da koristim neko led osvetljene ali sam prezadovoljan. Imas moje preporuke svakako.
Pozdrav i sve najbolje!


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aquablueeye
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2017
Poruke: 15
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, ja trenutno imam led neonku 4w, anubija raste odlicno ali cuba stagnira..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquablueeye
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2017
Poruke: 15
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi sto se biljaka tice to ti je prosto moras samo citati malo vise. Ukratko za dobar i kvalitetan rast biljaka (zavisno od vrste) su ti potrebni sledeci uslovi: Hranljiva podloga, kvalitetno osvetljenje, CO2... Takodje mozes i sa tecnim djubrivom da krenes.. Samo dobro procitaj jer ne traze sve biljke iste uslove..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekoliko štedljivi sijalica ili da napraviš neku led rasvetu. Za tako male akvarijume se ne isplati kupovati fabričku led pogotovu za biljnu. Za ovo što je targla naveo komponente izadju 5-6e. Pazi kad otkucaš 6w cob strip postoji i uklapase u dimenzije. To to govori kako proizvodjači(preprodavci kineke) opreme iskorišćavaju akvariste.

Možeš da poručiš par 38 led sijalocu od nekih 20 30w sa aliekspresa ili ebaya. Po meni je to najbolje i najlakše rešenje za mali akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aquablueeye
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2017
Poruke: 15
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo sam da napravim rasvetu od led traka al nisam nesto vican da to uradim. Otisao sam do prodavnice koja se bavi led rasvetom( Zemun, Ugrinovacka) lik mi je izracunao 2700 da bi me ta rasveta izasla. Pre bih onda uzeo nesto fabricki nego da se zezam sa tim stvarima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fabričko sigurno nećeš naći bolje za manje pare. Većina tih led rasveta je dobra samo za mahovinu. Za kubu ti treba nešto dosta jace. Čak je i budjavi Zedlight 1200 oko 50e ako se ne varam a pitanje je dal bi on mogao da gaji bilje na 30cm duzina a da nije anubija ili kripta. Bolje su još skuplje.

I dalje mislim da ti je najlepše i najbolje rešenje par38 led sijalica. Nadjes neku lepu klip on lampu i samo navrneš sijalicu. Ne moze jednostavnije. Da ti je akvarijum 35cm mogao bi da koristiš t5 8w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diy Led rasveta Malina Rasveta 3 Sre Nov 18, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License