Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 AnBoy fotkice gupija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Apr 26, 2016 6:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta linija je dobijana od full red zenki ukrstanih sa ne cistim HB red muzjacijama. Ta zenka je vec druga generacija te linije koja odlazi u nekom pravcu koji cu tek videti koji je Very Happy. Na svu srecu sam nabavio cistu liniju muzjaka HB Red od jednog prijatelja i pustio na deo zenki a na drugi deo ove moje muzjake. Mogu reci da su geometriski i jedna i druga linija odlicne, mada moje zenke imaju veca ledjna peraja i za nijansu vece repove, dok njegova linija ima tamniju boju u telu i cistu crvenu u svim perajima bez prisustva bele, narandzaste ili nekih tackica.

Ono sto me brine je odsutnost HB u telu kod vecine mojih zenkica i neznam kako ce se to odraziti na sledecu generaciju.

Bice jos koja fotkica Smile

Sa HB Pastel/Yellow i dalje muku mucim. Mislim da sam pre dve godine uvukao crveno u njih i dalje ne mogu da ispeglam to. Vremenom sam ostao bez zenki pa sad od proslog leta od Full red zenki i HB Yellow muzjaka cistim liniju. Imam malaca a sta ce oni dati nemam pojma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 26, 2016 6:31 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 26, 2016 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boga mi, kao što reče koleginica, ova može da da foru mnogim mužjacima. Veoma lepo izgleda! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Anboy"]

Anboy ::

Image


Anboy ::

Npr. ove zenke gupije sto sam uzeo u HU koje su bile sa nekim muzjacima i ko zna sta cu dobiti od malaca. Sledeci korak je odredjivanje cilja i odabir muzjaka koje cu pustiti na mlade zenkice i tek tad pocinje moja igranka sa narednim generacijama i ukrstanjem.


Ovako sam napravio gresku da mi je posle trebalo 2,5 godine da ocistim liniju i izbacim crveno iz repova! Drugari 2,5 godine! Al sam uspeo Laughing Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto šta znači strpljenje ! Bravo !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 03, 2016 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako se to radi, svaka cast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 03, 2016 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast ime moje Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2016 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, hvala drugari... Bogami velik posao je uradjen, bas sam bio strpljiv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 24, 2017 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ponovo doslo vreme da osvezis temu Smile. I sad imama jedno pitanje - posto ostadoh na jednom malom akvarijumu (sa naravno gupijima u njemu), i imam par jako lepih hb pastel muzjaka, a, naravno, do takvih zenki necu skoro doci, ako bi njih ukrstala sa recimo moskovljankama, da li bi bilo sanse da dobijem malce.svetlih repova a tamnog tela ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Sre Jul 05, 2017 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde bih mogao da nabavim par zenki i muzjaka blue moscow linije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SuperSaiyan
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2018 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sta se dešava? Temu sam prešao u dahu! Anboy, gde si? Jesi uspeo da razviješ neke sa krilima ili sa nogama? Pošto razna čuda praviš.
Stvarno su jedne od najlepših gupija koje sam video. Svaka čast. To je posvećenost hobiju. Bravo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2018 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima i sa krilima i sa nogama. Nemam vremena da slikam i da kacim. Mogu reci da jos uvek drzim do kvaliteta, samo sto mi je sada malo laksi posao jer sam zapatio sa dve tri strane razne gupike pa svojima osvezio krv i miran sam jedno vreme. Trenutno imam Gold, Crvene u HB red, Moskva crne ( ta linija mi je klimava i ceka nove muzjake da osvezim krv) i imam HB pastel. Stim da mi je deo crvene linije Guppy ribon, mada se necu bahcati sa tim jer ovde u SRB ne mogu to da naplatim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SuperSaiyan
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2018 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Take your time.. Ali se nadam da ćeš nas uskoro počastiti novim fotkama. Žao mi je što je situacija takva da ne možeš zbog finansija da se posvetiš toj svojoj pasiji onako kako bi želeo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 7:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HB Red

Muzjacima su osteceni repovi, mislim da su ramirezi zasluzeni za to, jer dok su bili sami nista im nije falilo. Evo par slika.

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 08, 2019 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je crvena ribon uvozna linija, prva generacija koju sam uhvatio od 5 kupljenih zenkica. One su mi bacale sareno tj sve crveno ali razlicito i nisu im repovi svima bili geometriski savrseni. Slike tih zenki.

Image


Image

Ove dve mlade zenkice su vec neka cetvrta generacije te linije, koju sam miksao sa mojim HB Red muzjacima u nadi da cu dobiti lepse repove. Sto sam donekle i uspeo.

Image

Image

Ovde je jedna neuredna, prljavo staklo...

Image

E zasto sam ovo sve napisao je jer sam od starta dobijao jedan seo gupija sa tufnama u repu AOC, i tek sam pre per meseci poceo da ih selektujem i ukrstam. Iskreno za mene licno bi to bio veliki uspeh kad bih za jedno dve godine uspeo da napravim lepu liniju od njih.

Image

Image

Eto malo da osvezim temu a i meni dobro dodje kao podsetnik sta sam kad radio Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 7:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepota jedna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sezona gupija Rooster Vrtna Jezerca 0 Uto Maj 16, 2023 6:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupija Rooster Tražnja 0 Sre Maj 18, 2022 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Varijetet mojih gupija potvrda? NARCOS Guppy fun club 13 Sre Sep 18, 2019 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License