Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mislim da mi je skalar bolestan Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 05, 2017 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Pre nekog vremena izgubio sam jednog skalara, mislio sam da ga je drugi ubio jer su se stalno tukli i jurili po akvarijumu.
Medjutim sad vidim da se ovaj koji je ostao ne ponasa normalno, gornje peraje mu je povijeno (ranije nije bilo), mnogo je mirniji i nekako mi deluje da je stalno negde po strani akvarijuma.
Pre jedno sat vremena, nisam siguran da li je pre ili posle klope, primetio sam i da se trza nesto, od tada ga sve vreme gledam i nisam primetio opet.
Zna li neko da li je to neka bolest ili se nesto drugo desava?

Evo i dve ne bas najbolje slike

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 05, 2017 10:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Jul 06, 2017 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skalar izgleda vrlo lose , neuhranjeno i generalno deluje da je bolestan ,,, ali da vidimo sta ce reci ljudi koji su imali vise iskustva sa skalarima , inace da li mu dajes zivu hranu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pet Jul 07, 2017 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skalar izgleda kao da nije stariji od 2-3 meseca.... mali je, oko mu je vece od tela. koliko je telo bez peraja, jel vece od kovanice od 2 dinara? posto na slici ne deluje da je u stanju da moze da juri bilo koju ribu do smrti, verovatno bi ga i kozica premlatila.

koliki je akv uopste i kakav je filter? mozda nema dovoljno kiseonika u vodi, narocito ako se temperatura povecala. sto je voda toplija to ima manje kiseonika u njoj.

ukoliko si skoro ubacivao nesto novo od riba ili biljaka, mozda je dosla i neka bolest s tim. ako se trgnuo jednom ili 2 puta verovatno nije nista, ali ako se stalno trza i cese po podlozi mozda ima ich, mada se ich vidi jer izgleda kao so .

opisi malo bolje stanje u akvu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 07, 2017 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nee, mozda sam mnogo primakao telefon akvarijumu, skalar ima 20ak cm i star je bar 2 godine, a telo mu je vece od kovanice od 20 din...
Akvarijum je oko 280l i ima ga u ovoj temi http://www.akvarijum.org/forum.....21999.html

Ako pogledate, videcete da je taj skalar i tada 2015 bio u akvarijumu, nisam nista novo dodavao, zbog mnogo zivotnih peripetija i problema malo sam zapostavio akvarijum ali higijena je dobra to nisam zapostavljao...
E sad kad se vratim sa mora planiram da se bacim u obnovu biljnog i zivotinjskog sveta ali ne bih da ulazim u problem ako je ovo malo riba sto je ostalo bolesno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jul 08, 2017 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj skalar ima mnogo velike oči u odnosu na ostatak tela to je znak loše gaenetike. S obzirom da kazes da je posle 2 god sitan a nije kao šaka veliki je još jedan znak loše genetike. Ako mu je to peraje samo skupljeno a nije slepljeno i sluzavo onda mu je jednostavno doslo vreme ili je pod velikim stresom, ako je slepljeno i sluzavo bacaj ga odma da se ne prosiri na druge ribe spasa mu nema.

Loša ti je ideja d sad dodaješ ribe i biljke trenutno. Posle 2-3 god akvarijum je najbolje rasformirati očistiti pa tek onda ubacivati nove ribe i biljke. Vremenom se toliko nakupi deteusa u biljnom akvarijumu da ph pocinje drasticno da pada pa svaki put kad menjas vodu pravis velike skokove u ph sto sokira ribe voda se sve vise zagadjuje i sam akvarijum sve vise i vise "miriše". Filter ostaviš da vrti vodu iz zadnje uprvu komoru to će ti sačuvati dobar deo bakterija dok se pa nećeš morati da cikliraš akvarijum duze od nedelju dana. Ne pereš ga odmah nego kad se akvarijum ponovo ustali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jul 08, 2017 4:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Užas šta sam napisao. Molim za edit.

Taj skalar ima mnogo velike oči u odnosu na ostatak tela to je znak loše gaenetike. Sa obzirom da kazes da je posle 2 god sitan, kao novčić a ne kao šaka, je još jedan znak loše genetike.

Ako mu je to peraje samo skupljeno a nije slepljeno i sluzavo onda mu je jednostavno došlo vreme ili je pod velikim stresom, ako je slepljeno i sluzavo bacaj ga odmah da se ne proširi na druge ribe, spasa mu nema.

Nevezano za skalara.
Loša ti je ideja da dodaješ ribe i biljke trenutno. Posle 2-3 god akvarijum je najbolje rastaviti i očistiti pa tek onda ubacivati nove ribe i biljke. Vremenom se toliko nakupi deteusa u biljnom akvarijumu da ph počinje drasticno da pada tako da svaki put kad menjaš vodu praviš velike skokove u ph što šokira ribe, voda se sve više zagadjuje i sam akvarijum sve više i više "miriše". Filter ostaviš da vrti vodu iz zadnje u prvu komoru, nemoj ga prati. To će ti sačuvati dobar deo bakterija pa nećeš morati da cikliraš akvarijum duže od nedelju dana.
Ne pereš znači filter kad i akvarijum već sačekaš da se akvarijum ponovo ustali pa ga onda opereš. Koristi hladnu vodu za pranje peska, filter mase, dekora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 27, 2017 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima bio sam na odmoru i kad se vratih vidim da je skalar uginuo, sta god da je bilo presudilo mu je...

Uskoro se selim pa cu tada rasformirati akvarijum, mada mi nikako nije jasno kako da perem toliki akvarijum, dajte neke savete kako to da izvedem?
Jasno mi je vadjenje peska i ostalih cudesa ali kako da recimo operem 3d pozadinu...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar problem brzio93 Bolest 1 Uto Dec 10, 2019 9:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar na dnu Milan91 Bolest 0 Pon Maj 06, 2019 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuo skalar Bogdan P Ribe 5 Čet Feb 28, 2019 11:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka skalar trikolor cile Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Apr 16, 2018 7:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License