Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ancistrus - mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pet Apr 29, 2016 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada oni pocnu da se mrijeste e onda su zivorotoke nista Very Happy svako 25-30 dana ide mrijest...sto vise hrane kuvane, blitve , mrkve, spanaca, paprike - crvene i ostalog povrca...i malaca nece hvaliti
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 29, 2016 6:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2016 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji mali ancistrusi su uginuli.....najvjerovatnije nagla promjena sredine, u novi akvarij....a prezivio je i raste ko lud malac koji se rodio a da ga nisam ni primjetio, a kamoli ugadjao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ccmuva
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 19, 2016 3:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari imam jedno pitanje☺ Imam par ancistrusa koji koliko vidim hoce da se mreste. Jel problem sto su brat I sestra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Čet Maj 19, 2016 9:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahaah ja se nadam da je pitanje zajebancija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 20, 2016 5:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze al nije preporucljivo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gandalf
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2014
Poruke: 10

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2016 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jeli dovoljan akvarijum od 30 l za mrest ancitrusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2016 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dovoljan je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Ned Jul 09, 2017 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakupilo se u akvariju poprilicno algi po svim dijelovima, i samo sto sam odlucio da to ocistim, anci baci ikru... E sad posto su oni algari, mozda ne bi ni trebao te alge dirati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 09, 2017 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malim ancitrusima će te alge biti poslastica ....
Očistiće akvarijum kao apoteku.
U akvarijum gde držim male ancitruse i kozice često ubacim biljke iz drugih akvarijuma da se očiste od algi,
posle ih vratim u matične akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Ned Jul 09, 2017 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plovak ::
Malim ancitrusima će te alge biti poslastica ....
Očistiće akvarijum kao apoteku.
U akvarijum gde držim male ancitruse i kozice često ubacim biljke iz drugih akvarijuma da se očiste od algi,
posle ih vratim u matične akvarijume.

Bas tako, cini mi se ko da su cekali da se razmnoze alge Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Ned Jul 09, 2017 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jede li puz helena ikru ancia, vidim 2 komada na ulazu pecine u kojoj je anci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zika85
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2013
Poruke: 21
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jul 10, 2017 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi trebalo drzati puzeve u aq u kom bi da mrestis ribe, ribe ih ne vide kao opasnost i ne brane ikru od puzeva, a oni je pojedu Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 10, 2017 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lično ja nemam problema sa puževima i ikrom ancitrusa.
Mužjak svo vreme stoi na ulazu u kokos i brani svim drugim ribicama ulaz, puževe nisam primetio da dolaze blizu kokosa.
Napominjem da imam baš dosta puževa (neželjeno ali šta je tu je ...)
Koliko sam primetio dosad je ikru ženka polagala uvek na plafonu kokosa.
Mužjak je uvek uz ikru, čisti je i pravi cirkulaciju vode peraima....
Jedan te isti par se mresti na 15 do 20 dana.
Mužjak dozvoljava ulazak u kokos samo malim ancitrusima.
Pričam moja iskustva, neznam kako je kod drugih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Jul 10, 2017 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rece mi akvarista sto kod njeg kupujem opremu ribice biljke itd, onako mi usput dok kupim par stvarcica odrzi predavanje, on mi rece da je ikra sigurna dok je tatica prisutan....
Pa sad, vidjecu za nekoliko dana rezultat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 10, 2017 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svrati u neki mega market gde imaju kokosa na prodaju.... najbolja je pećina od njega...
Ancitrusi obožavaju da isisavaju njegovu koru, stavio sam dva čupava kokosa u akvarijum pre par meseci a sad su ispolirani kao staklo
Pročitah negde da je gorčina iz njega kao i iz panja dobra za lečenje crevnih parazita kod ribica...
Vrh kokosa samo isečeš krunskom pilom (testerom) da bude rupa nekih 4 do 5 cm, to mu je ulaz dovoljno širok da uđe unutra a dovoljno mali da uspešno brani ikru od drugih ribica.
Svod ( plafon ) mu je idealan za polaganje ikre, usput na nju nemogu da padaju otpadci i prljavština da je zagade...
Biraj manje i skroz suve kokose, jer su jeftiniji a tebi netreba unutašnost ( kokosovo mleko i brašno ). Idealan je onaj koji kad ga promućkaš daje zvuk kao da nešto lupka unutra.
Tad je mleko skroz isparilo a kokosovo srce se odvoilo od kore i lakše ga je odstraniti i očistiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License