Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Broj kozica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 12, 2017 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li znate koliko kozica bi islo na nekis 60 litara vode?

Negde sam cuo kalkulaciju da na 5 litara vode ide jedna kozica, sto mi se cini kao mnogo?

Kakva su vasa iskustva, da li imate neki savet vezano za ovu temu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 12, 2017 6:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jul 12, 2017 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imaš filter bukvalno koliko ti srcu volja. Možeš stotine da ih imaš. Ja sam u obicnoj flasi od 5l, malo zemlje zelena voda valisnerija, na prozoru počeo sa 3-4 sitne i na kraju izvadio 50tak, tako da to gde si procitao mm cm po velicini broju je totalna glupost i za kozice i za ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 12, 2017 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam filter, tako da to nije problem. Dobro onda cu par za pocetak, pa cu videti sta dalje, dok se formira akvarijum, da bude sve okej.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 12, 2017 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u akvarijumu od 30 litara imam oko 200 kozica i 250 malih ancitrusa.
nisam primetio ama bas nikakve probleme ni kod jednih ni kod drugih zbog količine riba.
zbog vrućina menjam vodu svaki dan, sipam direktno sa česme i menjam oko 3 četvrtine vode.
preko dama temperatura dostigne i do 30 stepeni celzijusa, naveče kad zamenim vodu spustim temperaturu na 20 stepeni.
spuštanje temperature izvedem postepeno da umanjim temperaturni šok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Jul 12, 2017 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u 30 l sam stavio 30 kozica akvarijum na podu nema ni neko osvetljenje filter unutrasni radi non stop temperatura 30 c vodu menjam na 10 dana otprilike koliko sada koziv+ca imam u tih 30 l to niko nemoze znati mozada oko 150 -200 tu su i mali ancistrusi amazonci puzevi od biljki mahovina i neki mikrosorijum koji nije hteo da raste u velikom akvarijumu pod svetlom a ovde je poceo da pusta nove izdanke odgovara mu ! tako da ti u tih 60 l proceni sam koliko kozica mozes da drzis !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Maksimalan broj riba Panta1991 Ribe 16 Pon Okt 05, 2020 10:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Broj ancistrusa u zajedničkom akvarijumu Slepi_Putnik Ribe 7 Sre Mar 25, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puz,kozica Vojche Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Feb 06, 2020 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Menjam potapajucu i vazdusnu pumpu za... Dragan996 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jul 17, 2019 5:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License