Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jebao RW-4 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jul 13, 2017 2:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Specifikacije:
Potrošnja: 10w
Napajanje: 24v
Protok: 4000l
Nosač: Magneti

Zašto je uzeti:
-Nečujna
-Mala
-Jeftina (u odnosu na druge DC wavemakere)
-Radi na jednosmernu struju
-U paketu ide sa kontrolerom i napajanjem

Mane:
-Zahteva redovno čišcenje
-Plastična osovina
-Kontroler se zagreva
-Kontroler ne deluje vodootporan

Image

Pumpa je zaista nečjna ali zahteva redovno čišcenje da bi ostala nečujna. Na svakih 10 do 15 dana je treba izvaditi i dobro oprati.

Jebao RW-4 Video
Speed 3, pump power na 1/3 sa druge strane radi newa 1.6.

Pri prvom paljenju pumpa je pravila buku, isto se može desiti i posle pranja. Problem se lako rešava, potrebno je nauljiti pumpu, površinska skrama i masnoće odradjuju posao.
Može se desiti da pumpa neće hteti da se upali posle rasklapanja. Deluje kao da pokušava da krene al ne može. U tom slučaju treba pogledati da li osovina i gumice stoje lepo, zameniti položaj gumica(ukoliko ste ih vadili) i bolje gurnuti osovinu u njih.

Celokupna plastika od koje je napravljena deluje nekako mekano s obzirom da treba upotrebiti malo sile kako bi se pumpa rastavila.

Kontroler se zagreva pa ga je poželjno okaciti na zid ili nešto što će ga hladiti. Ovo je najverovatnije jedini deo koji se i kvari ljudima posle dužeg vremena i rada usled pregrevanja. Poseduje 5 programa: 2 vrste talasa, 1 nasumični rad, stream i program za rad u paru sa još jednom jebao pumpom putem wifi. Moguće je podešavati trajanje i brzinu pulsa. Poseduje isto i noćni mode, koji je teška glupost, uključuje se pri slabijem svetlu. U koliko udjete u noćni mod potrebno je prvo obasjati kontroler sa nečim(bilo kakvo jako svetlo) kako bi ste iskljucili no'ni mod. Kontroler poseduje opciju zaustavljanja pumpe da bi se ribe i drugi organizmi lakše nahranili.

Magneti su dosta jaki, pod dobrim uglom mogu se sastaviti i sa pola metra tako da je najbolje po prste držati ih podalje dok se pumpa rastavlja i sastavlja. Pumpu je poželjno montirati tako da kabal stoji sa gornje strane jer ako se nađe neko znatiželjan i malo povuče kabal pumpa se može zarotirati na 90 stepeni(paralelno staklu) i napraviti fontanu.

Sve u svemu jaka i nečujna pumpa. Ako redovno čistite pumpu, ne dozvolite koralini i drugim organizmima da se nahvataju na nju i pravilno je sastavite posle čišćenja nećete naići na probleme iz horor priči sa youtuba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 13, 2017 2:54 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jul 13, 2017 2:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kontrolor*
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jul 13, 2017 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super je ovo sto radis.
Bilo bi dobro da se otvori jedna diskusija o cirkulacionim pumpama kako bi smo izneli sopstvena iskustva.
Ja sam igrom slucaja koristio dobre pola godine rw 4 model uz tunze 6041.
Generalno sam bio zadovoljan kada se uzme u obzir odnos cene i kvaliteta.
Nisam primetio da je nesto ekstra grejala(mozda jer sam je koristio na nekih 30%),al je zato bila podosta bucna-bar ova moja u odnosu npr. na tunze.
Nekako, delim misljenje youtublija da vremenom pocne da gubi snagu koja se vise nikad nece(cak ni posle redovnog servisiranja)vratiti.
Posle nekih 4-5 meseci radi nekih 15-20% slabijim intenzitetom,bar sam ja to tako skontao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jul 13, 2017 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne zagreva se puno al to je veliki stres po elektroniku koja radi bez prekida. Ako se stavi ispod akvarijuma u zatvoren prostor temeratura će biti još veća a to dodatno skraćuje vek trajanja samog kontrolora. Za razliku od AC kontrolora, koji se najčeše prave pomoću SSR, dc komtrolori su dosta osetljiviji.

Mislim da gubitak snage nastaje zbog jeftinog napajanja a ne zbog lošeg motora i da bi zamena napajanja rešila gubitak snage. U pitanju je jeftino napajanje tj ispavljač od 24v 1a. Sam motor će raditi i na manjem naponu npr 20v al će zato izgubiti na snaz/brzini okretanja. Kinez je kinez nije uštedeo na kablu al je zato uštedeo na ispravljaču.

O buci sam čitao po netu pa sam tu i saznao da treba nauljiti osovinu i propeler. Ljudi su koristili čak i jestiva ulja što je po meni suludo a možda i čista ljudska zloba tj lažna informacija.

Videćemo šta će se još desiti. Za sad sam podelio neka svoja iskustva, probleme na koje sam naišao i rešenja do kojih sam došao jer pumpa ne ide sa detaljnim upustvom.

RW4 tenutno radi 3 meseca očekujem da radi još bar 15meseci. Posle neke dve godine primarnu opremu bi treblo menjati svakako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pet Jul 14, 2017 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene radi skoro godinu i po dana i za sada sam zadovoljan.
Ne čuje se, a prilično je jaka (bar za aq od 60L).
Očistim je četkicom za zube na 2-3 meseca, ali samo spolja - nisam je nikad rasklapao niti podmazivao.
(Za kontroler piše i u uputstvu da nije vodootporan.)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License