Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Polica za akvarijume i akvarijumi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 16, 2017 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav društvo,

Želeo bi da napravim policu za akvarijume i akvarijume, pa da čujem vaše mišljenje, možda sam nešto prevideo, možda imate neki dobar savet...

Ovako bi to izgledalo:



Image

Polica bi trebala da bude metalna profili 30 x 30 mm, sa tri nivoa takva da mogu da se ubace akvarijumi dimenzija 1x120, 2x60, 3x40 i eventualno 4x30 cm. Za sada mi je zamisao da u sredini bude jedan veliki akvarijum 120 x 45 x 45, gore 3x 40 x 40 x 45, dole 3x 40 x 40 x 45 ili 2x 60 x 40 x 45, iza idu odvojeni spoljni trokomorni stakleni filtri širine 15 cm i dužine jednake dužini akvarijuma, osim što bi za najveći stavio 2 filtra po 60 cm dužine, zbog bolje filtracije.

Za primer police gledao sam link:
http://aqua-art.org/forum/www-.....41107.html

Ovde je i sistem filtera i preliva odličan, ali ja trenutno nemam mogućnost konstantnog odliva.

Za sada mi je želja da napravim jedan (najveći) lep biljni akvarijum, verovatno sa barbusima. Ostali bi bili iskorišćeni za karantin i mrest isključivo za lično uživanje. Kasnije možda diskusi...

Ukoliko ima nekih predloga koji bi se kosili sa pravilima foruma možemo da komuniciramo i na PM
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 16, 2017 1:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Jul 16, 2017 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidim da planiraš da ostaviš 20 cm prostora između vrha akvarijuma do vrha police...

još kad tu staviš rasvetu......
pitanje je dal je to dosta mesta da se manevriše po akvarijumu(sađenje,čišćenje,orezivanje...)

možda maaalo više mesta da ostaviš!


inače,lepa zamisao Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Jul 16, 2017 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmak od 20cm je premali, znam iz ličnog iskustva.
Prepravljao sam policu na razmak od 30cm pa je i to bilo skoro malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 18, 2017 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisliću o ovome svakako, ovde gde mislim policu sada da namestim (hodnik) imam prostora da idem u visinu, ali nisam siguran da li će supruga imati razumevanja za ovu avanturu, a na drugo mesto gde bi bilo moguće staviti policu sam ograničen visinom 220 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarijum 100*40*40 + polica Vladimir95 Ponuda 2 Ned Mar 05, 2023 12:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum full oprema + polica srki.acs Ponuda 3 Sre Jun 15, 2022 10:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka police za akvarijume io Ponuda 0 Sre Dec 22, 2021 3:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumi ostali za starim zemunskim... user001 Na poklon 6 Sre Apr 28, 2021 9:18 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamen za morske akvarijume No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 28, 2020 7:39 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License