Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skraćivanje, trimovanje Cryptocoryne usteriana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
maksic87




Registrovan: 08 Avg 2016
Poruke: 2
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 18, 2017 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav dobri ljudi. Imam jednu muku, nije velika ali opet hteo sam prvo vas da pitam. Imam u akvarijumu biljku Cryptocoryne usteriana koja je gigantski porasla. Listovi su ogromni i pokrivaju dobar deo površine, ako je uskoro ne regulišem zatvoriće površinu vode. Bilo mi je jako žao da je sečem kidam i slično dok se ne posavetujem sa mnogo iskusnijima od sebe. Pa ako može pomoć bio bih veoma zahvalan, hvala unapred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 18, 2017 5:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 18, 2017 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.
Da, ta kripta ume da dobro zatvori povrsinu vode i napravi pomracenje u akvarijumu.
Ono sto treba da uradis jeste da odstranis svaki list za koji smatras da pravi problem. Njega seces sto vise pri dnu da bude manje primetno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 18, 2017 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadi je, odkini duge i stare listove, skrati koren na 1cm i posadi. Trbace joj bar 3 meseca da pocne ponovo da raste u visinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Jul 19, 2017 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra fora je zimi, kad izbaci novi list dok je josuvek mlad i onako uvijen smanjis temperaturu u AQ na 22 Stepena preko noci, tada list prestaje sa rastom i ostaje na zeljenu duzinu .
Inace ja imao jednu od oko metar duzine i oko 6-7 pelcera po 30 cm, izbacio tu od 1 metar i ostavio 4 pelcera po 30 cm Smile trebace joj vreme da poraste ponovo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maksic87




Registrovan: 08 Avg 2016
Poruke: 2
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 20, 2017 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na odgovorima, pootkidao sam listove viska, sada je sve ok. U medjuvremenu je iy te jedne biljke ispod kamena izaslo jos dva pelcera sa malim listovima tako da ce akvarijum fino izgledati i dalje. Hvala puno jos jednom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Cryptocoryne: petchii, undulata i cri... xxxvelja Tražnja 0 Sre Dec 16, 2020 9:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cryptocoryne wendtii Alfa Biljke 8 Čet Okt 29, 2020 5:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cryptocoryne usteriana igla Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Maj 10, 2020 6:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cryptocoryne usteriana Grcak Arhiva Malih Oglasa 3 Pon Okt 21, 2019 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam - Cryptocoryne wendtii Brown mboban Arhiva Malih Oglasa 4 Ned Jul 21, 2019 10:45 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License