Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Agresivne botie? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 21, 2017 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jato botija rostrata, koje zive sa gomilom raznih barbusa. Do pocetka ovog leta (oko godinu dana, od kada su tu), zivelo se uglavnom u harmoniji, a onda su botije pocele da napadaju barbuse. Dakle, nanisane jednu ribu i ne odustaju, dok je ne uniste. Jos uvek nisam primetio, da napadaju pentazone i titee, ali zato napadaju tetrazone (zelene, tigraste).
Znaci botije napadaju i grizu jednu ribu, dok ona ne ugine. Nakon toga je neko vreme sve uredu, dok ne nadju sledecu.
Trenutno je na redu najveca riba u akvarijumu - tigrasta tetrazona. Nije bolesna, ali jeste uznemirena, iz nekog razloga.
Da li je do vrucine, ili se nesto poremetilo u vodi, pojma nemam.
Jedino sto znam, je da ovo nije normalno ni za botije, a naročito ne za barbuse - da ih neko manji i u manjini premlacuje...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 21, 2017 10:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jul 22, 2017 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obično dosta dekora i biljaka, mesta za skrivanje, zavlačenje istaživanje, sitan pesak za kopanje pomaže. To im okupira pažnju jer se zavlače i traze jedna drugu i nešto za pojesti.

Sasvim je to normalno za botije. Ako ribe udaraju ili se češu samo o jedno mesto onda se igraju. Tvoje imaju uspostavljeno jato i hijerarhiju a manjak zanimacije pa druge ribe ispaštaju.

To ti se dešava u Barbusarijumu? Kratak je to akvarijum za aktivne ribe popur botija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 23, 2017 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste. To je u barbusarijumu. Ima tu puno mesta za zmurke i ostalo. A i cini mi se da jos uvek nisu narasle dotle, da im treba veca povrsina na dnu. Pa drze ljudi i vece botie, u manjim akvarijumima, pa je sve ok...? Jeste da imam u planu veci, ali ove godine ga sigurno necu lepiti...moram nesto da smislim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jul 24, 2017 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad cuo za tako nesto. Barbuse drzim godinama, i botije s njima. Imam nekoliko velikih lokahata i jednu striatu. Nikad nisu pokazale nikakve znake agresivnosti. Imam 7 vrsta barbusa i nikad nijedan nije stradao od botija. Ne verujem da je do prostora. Moj akvarijum jeste veci, ali su i botije prilicno krupne. I cudi me sto napadaju tigraste i zelene, a ne diraju titeje i pentazone koji su daleko manji i slabiji. Mozda im je jednostavno naisao los period.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 24, 2017 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najveci je hit, sto ne diraju manje, nego vece od sebe! Smile
Izdvojio sam kolovodju, pa se malo smiirilo. A veliki barbus je uginuo, umedjuvremenu. Ja sumnjam, da je bio bolestan...
Dodao sam unutrasnji filter. Mozda taj protok, to kruzenje, nesto promeni...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jul 24, 2017 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moke su lokahatw uzorni gradjani preko dana al zato noću @#$% kevu razborama. Primetio sam da su stigle 3 razborice posto nemaju po jedno oko. Samo hranu napadaju zajedno.

Da li si probao malo proteinski jaču hranu da im daješ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 24, 2017 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tetra diskus. Doduse, dobijale su jesenas i zimus, neke zohare. A pre toga i uporedo sa tim i onaj mysis.
Mislis da nadoknadjuju proteine, jeduci komsije? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 25, 2017 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne od jače hrane će brze rasti pa će više odmeravati jedna drugu al ti ih već dobro hraniš.
Probaj mozda da ih plašiš redovno, juri ih mrežicom, mozda se smire.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 03, 2017 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehehe...sigurno ce biti mirne, ako ih redovno plasim. Ali, jedna od prvih stvari, koje covek nauci, o ribama, je da ih ne plasi. Smile
Nisam bio kod kuce, ovih dana. Koliko vidim, sad su mirne...iz nekog razloga...(?)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kupujemo maticne ribe: ciklide, botie... AkvarijumCentar Akvarijum Centar 0 Pon Jan 09, 2017 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati botie, skalar, ksifoi, molike, altisp... simici789 Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Okt 13, 2015 8:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hrana za botie maryja Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Mar 13, 2015 4:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka dve botie ExtraY Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Jan 14, 2015 3:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Labeo bikolori i Botie parlog Ribe 1 Pet Jun 27, 2014 10:58 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License