Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa puževima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tamba Lamba
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd-Železnik

PorukaPoslao: Sub Jul 29, 2017 8:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam kupovao biljke sa njima je stigao i jedan puz pre par meseci ...jedno vreme nisam znao koje je vrste pa sam ovde na forumu i pitao ...neki mi rekose da je barski ...medjutim kada je porastao ispostavilo se da je Meleziski...
Čitajući o njima da su jako korisni reših da ostavim... Doduše par ljudi je pisalo o njima da se mnogo nakote i da imaju problema ...pa i da grickaju biljke ,ali ja nisam poverovao(magarac) ...
Elem kod mene su se nakotili u tolikoj kolicini da mi dodje da placem kad pogledam akvarijum...
Kupim skoro Botie u nadi da ih izjedu ...i ono u prvi mah mi se učini da je to pravi pogodak ,medjutim one su izgleda unistile jedan broj a ovo ostalo se šeta i dalje bez problema ...poludeo
E sada uzmem Helene reko da vidim kako one funkcionišu i evo slike ...ko magnet su Smile Very Happy
Image
U svakom slucaju za par dana vec se vidi velika razlika ali mi bilo smesno kada sam ih tek ubacio pa sam zato i okačio tu sliku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 29, 2017 8:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jul 29, 2017 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima tvoja tema ako na to misliš:
http://www.akvarijum.org/forum.....ht=#236756
odgovoreno da je malezijski u pitanju Smile

U vezi ove slike, na helenama, a i okolo imaš gomilu Ramshorn puževa, ako se ne varam.
Imaš post od člana Lenji Lisac gde je opisao puževe, dokumentovao, preneo iskustva:
http://www.akvarijum.org/forum.....tml#229757
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jul 29, 2017 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem zasto se lepe na helene?
a
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tamba Lamba
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd-Železnik

PorukaPoslao: Sub Jul 29, 2017 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da da sve je to ok ...ranije smo pisali o tome ...u ak ima i Meleziskih i Ramshorn...nego mi bilo cudno da se ovako lepe na Helene cim sam ih ubacio ...inace sam hteo pohvaliti Helene jel se vidi uspesnost u njihovom poslu...ti mali su se lepili samo u pocetku ...kasnije vise ne...zna li neko razlog tome ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tamba Lamba
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd-Železnik

PorukaPoslao: Sub Jul 29, 2017 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso hvala sto si me uputio na ovu temu o puzevima...nisam je ranije video ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jul 29, 2017 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu sve botije efikasni lovci na puževe. Neke će se motati oko puža pokušavati da ga obore al neće znati kako dok ne nauče... Najbolje su lokahate one instiktivno znaju kako puža prevrnuti i pojesti.

Nemoj hraniti botije i krz mesec dana nećeš puževe imati po pesku i staklu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tamba Lamba
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd-Železnik

PorukaPoslao: Sub Jul 29, 2017 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu Serene Sky ...ovo su neke sive(plavkaste) crcena peraja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jul 30, 2017 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I helene i botije su dobre protiv puzeva koji se brzo razmnozavaju. Ali samo da znas, kada ponestane barskih i ostale kompanije, botije ce isprazniti i helene Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tamba Lamba
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd-Železnik

PorukaPoslao: Ned Jul 30, 2017 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da ...botije sam stavio u drugi akvarijum...svakako hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Ned Jul 30, 2017 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj trik sa sargarepom. Ubaci je u akv ostavi sat dva i kad se nakupe samo izbaci pa ponovo. Par puta i snizices brojnost poprilicno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jul 31, 2017 8:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://m.youtube.com/watch?v=SX8RcA_2P1Q
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tamba Lamba
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd-Železnik

PorukaPoslao: Pon Jul 31, 2017 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

He he he na tu foru sam hvatao Botije kada sam ih hteo prebaciti u drugi akvatijum...ovaj me kopira Wink Smile ... s tim sto sam koncem vezao flasu da nebi zavlacio ruke u ak Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tamba Lamba
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd-Železnik

PorukaPoslao: Pon Jul 31, 2017 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo kada sam video da se puzevi gomilaju sam i probao sa sargarepom ali ovi moji puzevi je valjda ne vole ... Wink ...od kako sam ubacio tri Helene broj puzeva se mnogo smanjio maltene je i zanemarljiv ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Uto Avg 01, 2017 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma botije resavaju problem. meni sad zao sto nemam puzeva a imam dosta razlicitih botija, tako ako imate problema sa puzevima saljite ih meni Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Avg 01, 2017 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako ima neko helene nek ih dovede kod mene na nedelju dve na ispasu pojavili se divljaci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License