Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 C02 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako vec nemas nabavi ili napravi drop checker...mada na diy varijanti je malo dugotrajan proces da uskladis odgovarajucu kolicinu co2 ali kad to uradis posle sve ide rutinski
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 9:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@mark, pa planirao sam preko kineza da narucim difuzor, jer cu ujedno da narucim i makaze i pincete, al kontaktiracu te vezano za difuzor, da vidim kakvu opciju imas Smile a koristio sam tvoj princip smese, za sada je sve normalno, al naravno, nije jos merilo ovako na pocetku, al nesto verujem da ce lepo da traje i da radi Smile
@Doksas, planirao sam i drop cheker da uvedem, al sto ti kazes, nije to boca pa stavis da izbacuje odredjenu dozu CO2, a ovako treba pogoditi svaki put istu smesu za DIY, al dobro, snaci cu se, zanimljivo je u svakom slucaju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Arpad
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 62
Lokacija: Novi Sad / Kac

PorukaPoslao: Ned Okt 16, 2016 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako, dok skupljam pare i planiram Co2 bocu... odlucio sam da napravim DIY Co2, sve sam lepo sastavio, sipao 4dl secera + 1 kasicicu suvog kvasca, relativno brzo je pocela reakcija i stvarno je lepo krenulo oko 1 mehur po sekundi, ali onda sam zatvorio vrata komode i posle nesto vise od sat vremena brzina mehura se smanjila... da li je jos neko imao slicnu situaciju?

Evo i slika Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hotmint
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Okt 2016
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Okt 16, 2016 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pre par dana uradio isto.Stavio sam 1 kasicicu ali C suvog kvasca i mehurici su krenuli posle 15 min.Imam na svakih 3 do 5 sekundi po jedan i to je konstantno vec nekoliko dana.Po formuli mi je potrebno oko 20 meh po minutu.Izgleda da sam pogodio iz prve odnos.Ono sto me takodje zanima da li da ga gasim preko noci ili da ga ostavim 24h?Cini mi se da ovo nije preterano doziranje,ribice se ponasaju normalno nisu na povrsini a imam i dosta biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Okt 16, 2016 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Normalno je da intenzitet opadne posle nekog kratkog vremena. Mislim da je ceka kesica suvog kvasca previse, ali ja koristim dr.etker pa mi jedna kesica bude za tri puta.
Moja smesa je 500g secera i 1/3 kesice suvog kvasca (dr.etker), menjam na 10 dana i potpuno sam zadovoljan. Desi mi se ponekad kada preteram sa kvascem da drop ceker udje u zuto Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Arpad
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 62
Lokacija: Novi Sad / Kac

PorukaPoslao: Ned Okt 16, 2016 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vacko000 ::
Normalno je da intenzitet opadne posle nekog kratkog vremena. Mislim da je ceka kesica suvog kvasca previse, ali ja koristim dr.etker pa mi jedna kesica bude za tri puta.
Moja smesa je 500g secera i 1/3 kesice suvog kvasca (dr.etker), menjam na 10 dana i potpuno sam zadovoljan. Desi mi se ponekad kada preteram sa kvascem da drop ceker udje u zuto Smile



Druze nije dodata 1 kesica vec 1 kasicica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedjaSM
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 38
Lokacija: Sramska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Okt 18, 2016 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

5g suvog kvasca - pola kesice (sto jeftiniji to bolje - sporije krene reakcija) i 250g secera.
Umutis secer u 0,5l vrele vode, pa onda dodas hladne vod-mlake da dobijes otprilike temperaturu tela 36...muckas
Kad se secer istopi (obicno posle 5-7min) ubacis kvasac. Malo promuckas i to je to. Sto kasnije krene reakcija duze ce trajati smesa.
Licno iskustvo: probao sa svim kvascima od dr.Otker do C i ostalih, jeftiniji mi duze traju. Sad na temperaturi u stanu 23 traje mi smesa 14dana.
Ne racunaj mehure koji izlaze u bocu sa vodom jer je siri promer, na buble counteru izlazi 1m/s.
Pokusaj ubaciti neki obican ventil na izlazu iz druge boce pa po malo doziraj, da u pocetku ne bude puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
pedjaSM
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 38
Lokacija: Sramska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Okt 18, 2016 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos nesto, privih 2-3 dana pojacaj kiaeonik nocu, jer ce ribice da osete vecu kolicinu CO2, pogtvo ancitrusi, barbusi i mogu da ti odu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
Arpad
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 62
Lokacija: Novi Sad / Kac

PorukaPoslao: Uto Okt 18, 2016 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam dostigao optimum koji sam planirao... smesa pripremljena od 550g secera, 2 kasikice suvog kvasca i 1 Litar vode... prvi dan sam imao 20 mehura/min. , drugi dan 40 mehura/min... ako se jos i poveca nece smetati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nelesavic
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2016
Poruke: 12

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2016 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
Planiram da se u narednih par meseci bacim na akvaristiku. Posto planiram da kupim juwelov akvarijum rio 240, pa me zanimaju informacije u vezi co2 kompleta da li ima neko iskustva sa kupovinom co2 kompleta sa ali expresa posto su dosta jeftiniji nego kupiti u radnji kod nas? Kad vec pucam pare za fabricki akvarijum, planiram da kupim i kanister filter da ustedim bar na ovom kompletu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nelesavic
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2016
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2016 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja narucio ovaj komlepnpansta mi bog da..
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2017 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kazite mi kakva iskustva umate sa diffuserima i koji su vam se najbilje pokazali?
Ja koristim obican stakleni ali bih narucio jos neki, a vidim ima ih dosta, od plasticnih, aluminijskih...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Čet Avg 03, 2017 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel zna neko gde se moze puniti boca u okolini Apatina, Sombora?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pitanje za ostale sa Co2,
1 posle koliko vremena od početka dodavanja co2 i paljenja svetla počnu biljke da perlaju.
2 i gledano odozgo na dole do koje dubine perlaju, do koliko cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko moze da mi kaze sta je najbolje za drop cheker? Iscitao sam skoro sve i nigde ne pise tacno sta i kako.

Napravio sam KH 4 , da li tu sada da stavim sera ph test ili sera co2 test? Kh4 napravljen sa sodom bikarbonom. hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License