Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi mrest ciklida :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kazi mi nesto vise o mrestu, samo si primetila da ih je muzjak drzao u ustima, tj da su usta bila puna, ili ih pustis da malci porastu pa oni plivaju dok ne pridjes akvarijumu (od straha ih usisa)...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 1:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam ocekivala mrest, mislila sam da su moje ribe jos male Wink
Oko nedelju dana nisam ni gledala u akvarijum, samo nahranim i odem (krecila sam) i onda pogledam u zenku kinga, vidim da je prestala da uzima hranu i uplasim se da bi se na kraju ispostavilo da ima ikru u ustima...
Tu se zacudim, jer su jos male (po meni) i onda vidim jos dve zenke karleusa...
I obradujem se Smile

Zenka pokupi ikru u usta i tu je drzi dok se malci ne izlegu i ne budu sposobni da sami plivaju... Za to vreme ona ne jede i oslabi...
E sad, neki kazu da se malci vade nakon tri nedelje od mresta... Ja nisam znala kad je bio mrest i sve je bilo onako "odokativno"... Gledala sam snimke na youtube-u, citala svasta, pitala iskusnije...
Sve u svemu, niko nije mogao da mi kaze kad tacno da izvadim male jer ni ja sama nisam znala kad je bio mrest...

Prvo sam uhvatila zenku karleusa, pokusala da izvadim male, ali su jos imali zumancanu kesu i ostavila sam je u mrestilici u glavnom akvarijumu... I pokusala ponovo nakon par dana i tada su malci bili spremni Wink
Sutradan sam uhvatila zenku kinga i htela da proverim koliko su napredovali malci, posto je zenka jako sitna, ocekivala sam da nece biti nista od malih, medjutim, bilo je 8 malih i to lepo razvijenih malaca Smile
Sada imam jos jednu zenku karleusa u mrestilici, za par dana i njene malce vadim...

Prvu zenku sam bas namucila jer nisam ni znala kako se to radi... iz treceg pokusaja su malci izasli... Ona je sva pobelela od straha, nije jela to vece...Sutradan se stabilizovala i sad je sve ok Wink

Zenku kinga sam vec bolje odradila... za 25 sekundi je bila prebacena u drugi akvarijum, izvadjeni mali odjednom i vracena u glavni akvarijum, tako da nije ni pola minuta bila van maticnog akvarijuma Smile
Ona je odmah to vece jela fino i sve je ok sada Smile

Nadam se da cu tako lepo proci i sa ovom drugom zenkom karleusa...

Malce drzim u malom akvarijumu od 10-ak litara jer nemam mesta za veci, a i nemam veci...
Nadam se da ce preziveti sto vise... Neki ciklidasi su mi rekli da malce hranim ovom lisnatom hranom sa kojom hranim velike (trenutno tetrine hrane), samo da je izmrvim...
Pa tako i radim...
Ako neko zna neki proveren savet, neka kaze Smile
Bice i slike malaca, samo da nadjem neki digitalac, ipak su mi to prvi ciklidi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes i da kupis spirulina tablete pa im izmrvis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oki Wink
pokusacu to da nadjem...
nesto u NS-u slabo nalazim uvoznu hranu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmi tetra diskus,izmrvi im hranu i ne brini Smile mislim da je lako naci,makar u n.s....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da, to mogu da nabavim Smile
Hvala Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dzo
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 79
Lokacija: Bg

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ti preporucujem zivu hranu(artemija i mikro crvi) zajedno sa biljnom lisnatom ili jos bolje spirulinom i veci aq za malce... ako nemas veci aq preporucujem da uzmes one plasticne posude za torte, sarme i sl... redovno im menjaj vodu i hrani ih cesce nego odrasle ... nadam se da ti je stabilna temp. u stanu... malci su ipak osetljiviji od odraslih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Thageriona ::
oki Wink
pokusacu to da nadjem...
nesto u NS-u slabo nalazim uvoznu hranu...

Da, za ovo malo koliko sam ovde primetio sam da je slaba ponuda hrana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Dzo
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 79
Lokacija: Bg

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored preporuke za zivu hranu, takodje mislim da je dobro da u taj aq sa malcima stavis neki zbunic kao riccia ili jav. mahovina...
Dobra je za skrivanje (osecaju se sigurnije i manje se stresaju) u zelenisu mogu naci neke mikrorganizme za klopu, takodje biljke im poboljsavaju kvalitet vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ne idu biljke sa malcima ciklida... Ja nemam bilje ni u glavnom akvarijumu, samo kamenje...

@Nigros
Pa da, slaba je ponuda jako... Ne samo hrane, nego i celokupne opreme... a cene jako variraju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dzo
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 79
Lokacija: Bg

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Thageriona to je velika predrasuda koja nema bas puno smisla...

Cinjenica je da ljudi ne stavljaju bilje u aq sa mbunama ili nekim drugim cikilidima zato sto ih one jedu ili iskopavaju u najboljem slucaju... njihova ishrana u prirodi je pretezno biljna...
A ti akvaristi takodje nemaju toliko para i strpljenja da non stop ubacuju novo bilje... i naravno da to nije pametno sa odraslim ciklidima.

Neki kazu da im se blje ne dopada i da to nije pravi biotop... to i nije potpuno tacno jer u jezerima postoje podrucja sa biljkama.

Ne moras da stavis biljke ali ja ih toplo preporucujem pogotovo mahovinu i ricciju jer ti ne treba podloga i lako ih pomeras (za sifoniranje i hvatanje malaca)... vec sam naveo pozitivne strane...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok...
Mozda i nabavim Smile
slabo ima to po gradu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dzo
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 79
Lokacija: Bg

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmmmm
posto nemas svoje provereno bilje pazi kad uzimas od nekog drugog ...
Budi sigurna da je to cisto, ili bar dobro dezinfikuj da ne bi zarazila malce ...

Mada ne razmisljaj o tome previse, tj neka ti bilje bude kao poslednja rupa na svirali... bolje probaj da im obezbedis zivu hranu najbolje artemiju...
Od nje najbolje rastu i napreduju a i posto se ona gaji u slanoj vodi nemas razloga da se bojis patogenih mikroorganizama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliko cesto smem (i trebam) malcima da menjam vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najbolje je da ih drzis u tom malom akvarijumu bez podloge (ako je vec nisi stavila), a vodu menjaj za onu iz glavnog akvarijuma svaki drugi dan, naravno bez podloge ces lakse usisavati dno, ostatak hrane i sl. Vodi racuna da vodu koju vadis da bude iste temp kao ona iz glavnog akvarijuma koju dodajes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum? Maridza Početak u akvaristici 3 Čet Jun 01, 2023 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License