Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Idealna Temperatura? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Erebos




Registrovan: 24 Jul 2017
Poruke: 1
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Avg 06, 2017 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima pre svega....
Imam par pitanja, posto sam u ovom hobiju relativno nov.
Imam 3 akvarijuma i nemam pojma kolika temperatura treba da bude u kojem?
1. 112L nalaze se:

3 Ancitrusa
6 Corydoras Pandi
2 Corydoras plateaus
15 Gupika (Ima i malih)
3 Ksifoa
Trenutna pemperatura u njemu je 28, mada mislim da je to previse ali nemam pojma Very Happy
U njemu je grejac od 100W.

2. 40L nalaze se:
1 Borac
5 Platika
2 Corydoras plateaus

I u njemu je temperatura 28.
U njemu je grejac od 50W

3. 45L nalaze se biljke.
I u njemu je temperatura 26, ali u njemu nemam grejac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 06, 2017 8:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Avg 07, 2017 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka normalna temperatura za vecinu ovih riba je od 22 do 28 stepeni, mada sad po ovoj vrucini cesto prelazi preko toga, kod mene je trenutno 31 stepen i ribe ce morati da se pomire sa tim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 07, 2017 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi i drugi akvarijum, idealno nekih 24-26 stepeni i dosta kiseonika ( Coridorasi ).
Treci akvarijum 27-28 stepeni.
E sad, sto napisa Uros. Po ovoj vrucini tesko je odrzati idealnu temperaturu pa su ribe primorane na ekstremne uslove. Tada bi trebali da povecamo kiseonik u vodi ... bice im lakse Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Erebos




Registrovan: 24 Jul 2017
Poruke: 1
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Avg 08, 2017 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kiseonika mislim da ima dosta jer mi radi pumpa, na koju sam nakacio 2 ona kamena za rasprscavanje kiseonika tako da i sa leve i sa desne strane ima kiseonika....
Ali Pande i Plateusi plivaju ka povrsini i "Udahnu vazduh"....
A da li biljkama treba da nakacim kiseonik?
Od Biljaka imam:
Mahovine
Gupi trave
Bacopa Auitralis
I jos neka biljka nzm tacno koja...
Lik od koga sam uzeo je rekao da je on koristio CO2 (Kvasac + Secer) a nista nije govorio o kiseonilku....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Avg 10, 2017 8:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cek prvo da pitam, imas li ti sta od svetla u ovim akvarijumima posto nisi napisao? Biljke u dodiru sa svetlom oslobadjaju kiseonik, ako nemas svetla onda je to druga prica

Edit:

I valjalo bi da uslikas ako mozes neku sliku


Poslednji izmenio nikouro dana Pet Avg 11, 2017 11:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Erebos




Registrovan: 24 Jul 2017
Poruke: 1
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Avg 11, 2017 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U 1 od 112L imam 2 neonke od 950 lm 16W i pise daylight ali nigde ne pise koliko ima kelvina, mada u tom aq imaju samo Nana i Mahovina sto se tice biljaka....

Dok u ovom biljnom aq imam led rasvetu 7W 6500K sto mislim da je ok mada nisam siguran....

112 L:
Image
BILJKE:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Erebos




Registrovan: 24 Jul 2017
Poruke: 1
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Avg 11, 2017 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad znam da je voda kod biljaka prljava ali imam podlogu sto sam sam pravio pa se voda jako brzo zamuti a i nemam nikakvu filtraciju tu....I da li treba da stavim tu onaj HangonFilter?
Jer imam 1 visak pa ako treba stavicu ga...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Temperatura u sobi za akvarijum PlovakK Grejanje i hladjenje 9 Čet Apr 14, 2016 11:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Temperatura vode u akvarijumu pubicna__kost Grejanje i hladjenje 10 Pon Apr 27, 2015 12:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li temperatura vode utiče na rast ... kristinah Alge 4 Pon Mar 02, 2015 3:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Temperatura vode u akvarijumu nemanja70 Morska Akvaristika 3 Uto Nov 18, 2014 7:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka temperatura nemanjagajic Ribe 11 Uto Apr 22, 2014 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License