Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zlatna ima gljivicnu infekciju (cotton mouth) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
_small_dreams_
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2016
Poruke: 14

PorukaPoslao: Ned Avg 06, 2017 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarijum od 54l, u njemu su 2 skalara, 6 zlatnih (6cm, jedna je veca ali je veiltail), 3 ancistrusa jedan ima 7cm , druga 2 su do 3 cm ,jednu bala shark koja je 5cm, platidorasa i 4 torokatuma, 3 panda muljasa i kuli kulije. Podloga je kvarcni pesak, od biljaka imam anubia nanu. Filter je spoljasni. Pre mesec dana mi je uginula jedna zlatna (imala je cotton mouth) receno mi je da nije zarazno (mada sam je stavila u karantin) i da joj stavljam tecni baktopur direktno na povredu- usta su vec krenula da se raspadaju i od baktopura se samo jos vise raspadala i ubrzo je uginula. Ja sam nakon toga posto baktopur nije delovao ceo akvarijum tretirala fmc-om (jako glupo , ali strah cini cuda) i sve je bilo okej do juce kada se na jos jednoj zlatnoj pojavila kuglica na donjij usni. Da li neko zna kako da joj pomognem i cime da je tretiram? Trenutno je u karantinu, stavila sam je u slanu kupku na 30ak minuta, procitala sam da moze da pomogne.


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Avg 07, 2017 11:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 06, 2017 11:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

_small_dreams_
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2016
Poruke: 14

PorukaPoslao: Ned Avg 06, 2017 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Avg 07, 2017 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da imas preterano mnogo riba za tu litrazu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 07, 2017 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slažem se da je to puno riba. Pored toga, japanke su hladnovodne, mogu i Ancistrusi u hladniju vodu, ali ostale zahtevaju malo višu temperaturu, skalari svakako! Baktopur ne pomaže protiv gljivičnih infekcija već Mikopur. Nabavi ga i prema uputstvu ga doziraj. Ukoliko imaš puževe, obrati pađžnju, malo lošije reaguju na preparat....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_small_dreams_
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2016
Poruke: 14

PorukaPoslao: Pon Avg 07, 2017 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam puzeve, Je l' da tretiram samo nju jednu ili ceo akvarijum ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 07, 2017 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ceo akvrijum, iako ostale nisu imale, zato što sam primetila da i ikra buđa, pa reko, dve muve jednim udarcem. Sa druge strane, već ti je jedna uginula, imaš uzročnika u akvarijumu, pa je bolje možda sve da ih tretiraš. Čini mi se da sam upravo na ovom forumu pročitala da Micopur može i preventivno da se stavlja, jednom nedeljno u duplo manjoj dozi...
Ali bih na tvom mestu, nakon tretmana, razdelila ribice, stvarno ih je mnogo. Ja imam 4 na 112l i mislim da im je malo prostora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Avg 07, 2017 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

_small_dreams_ ::
...sve je bilo okej do juce kada se na jos jednoj zlatnoj pojavila kuglica na donjij usni. Da li neko zna kako da joj pomognem i cime da je tretiram? Trenutno je u karantinu, stavila sam je u slanu kupku na 30ak minuta, procitala sam da moze da pomogne.


Ako i samo ako je jedna kuglica na donjoj usni ne radi ništa, vrati ribu nazad u akvarijum. Ta izraslina je obično virusnog porekla a ređe tumor. Javljaće se i nestajati sama od sebe i viđaćeš je na drugim ribama iste vrste. U 99% slučajeva nije opasna po život ribe. Na Koi šaranima i japankama može da poraste ogromna, da ne mogu da jedu; samo tada treba da intervenišeš i odsečeš izraslinu kako bi ribi dao šansu da preživi. Znači samo ako riba ne može da jede danima onda intervenišeš.


_small_dreams_ ::
Imam akvarijum od 54l, u njemu... Pre mesec dana mi je uginula jedna zlatna (imala je cotton mouth) receno mi je da nije zarazno...


Cottonmouth je poznat još kao columinaris, jako nezgodna bakterija i teška za lečenje. Ima više sojeva al obično pobiju sve ribe u akvarijumu roku od nekoliko dana. Jako je zarazan. Najčešće se javlja u toploj, prljavoj vodi mada se može uneti u sistem i zaraženim ribama. Ako si stvarno imao koluminaris pravo je čudo što ti je samo 1 riba umrla.

Sa druge strane Cottonwool je gljivica i nije neka zaraza. Javlja se kod riba sa lošim imuno sistemom, kod riba koje mučimo i prema kojima smo grubi, u zagađenoj sredini sa dosta materije koja se raspada... gljivica napada mrtvo tkivo. Pre će biti da si imao cottonwool nego cottonmouth.


Znam da je zanimljivo igrati se doktora al u većini slučajeva samo mučiš životinje ili truješ sebe sve zavisi koga lečiš Laughing
Ako je potreba da budeš doktor ili veterinar neizdrživa onda se informiši malo. Ima onaj čika Google pitaj njega on zna svašta... samo zato što je nešto antibiotik ne znači da će ubiti svaku bakteriju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
_small_dreams_
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2016
Poruke: 14

PorukaPoslao: Pon Avg 07, 2017 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste jedna izraslina i na samo jednoj ribici ali je vec crvena i lici na proslu situaciju, jedina razlika je sto je riba vesela i jede a infekcija (da je tako nazovem) se nije prosirila. Nasla sam micopur s tim sto se u prodavnici zove saproex. Stavila sam ga po upustvu, sad se nadam da ce se izvuci. Ne volim da se igram doktora niti da mucim zivotinje, samo sam savet trazila od iskusnijih akvarista u gradu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_small_dreams_
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2016
Poruke: 14

PorukaPoslao: Čet Avg 10, 2017 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mikopur nije pomogao i polako je pocelo raspadanje. Da li postoji jos nesto sto mogu da probam ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Avg 10, 2017 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadi ribu slikaj je lepo da joj usta budu u fokusu da se vidi šta je i nek bude malo veća ~600x400 je dosta mala slika. Okačena slika je katastrofa. Cotton mouth je bakterijska infekcija ti si napisala da je gljivica, mnogi koji mogu da ti pomognu će iz ovog razloga preskočiti tvoju temu je su lečenja za koluminaris i za gljivičnu infekciju različita.

Cotton mouth, columinaris je gram negativna bakterija i za nju trebaju "nekonvencionalni" lekovi ceo se akvarijum tretira i oprema se mora sterilisati.

Ti imaš mnogo riba u malo prostora Sad i najverovatnije neadekvatnu filtraciju, voda je prljava sa obzirom da je leto temperatura je najverovatnije 26C ili više... dok ne rešiš ove probleme nećeš imati uspeha u lečenju riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
_small_dreams_
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2016
Poruke: 14

PorukaPoslao: Čet Avg 10, 2017 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Naduvena zlatna ribica sa najezenom k... Petra.. Bolest 1 Sub Jul 31, 2021 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zlatna ribica miruje na dnu Lajka Bolest 3 Uto Mar 24, 2020 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zlatna ribica Nataša Početak u akvaristici 3 Uto Mar 10, 2020 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zlatna ribica na boku kristinabg94 Bolest 2 Sub Jan 13, 2018 1:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zlatna ribica crne mrlje Arkadijee Bolest 16 Pon Nov 27, 2017 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License