Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano reef ali ipak 300l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Jul 28, 2017 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se ptojekat, samo ato rece Vlado, ova polica ne uliva nikakvo poverenje. Iskreno mislim da si trebao metalne kutije da uradis pa onda samo da oblozis ivericom umesto sto si isao na varijantu da ti iverica nosi sve. Kutije bi ti dale fleksibilnost i miran san, a ne bi te izaslo bog zna koliko skupo. Al ajd nadajmo se da ce ovo ovako da drzi kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 28, 2017 6:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Jul 28, 2017 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve dok se ne napuni vodom nije kasno dodati koje parče metala unutar police
(kao što i ostali misle), takođe će od pomoći biti da zadnja strana pollice
bude vezana za zid (tiplovi i sl.) jer ako krene levo/desno nezaustavi je niko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Jul 28, 2017 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

LAVxXx ::
Evo uspeo sam da se snadjem i da spojim cevi kako treba.
Mozda izgleda nestabilno. ali ubacio sam dodatne pregrade, tako da ce to drzati....

Image


Obavezno stavi selne na creva i proveri sve da li dihta pre punjenja!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jul 28, 2017 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

razlislicu o metalnoj konstrukciji mozda i uradim ali otom potom ne planiram jos da napunim jer treba mi povratna puma. onda ga punim. Da stavicu na cevi drzace nisam stqvio jos jer nisam lepio cevi. Hvala na savetima....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Avg 12, 2017 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napokon polica osigurana, mirna glava Smile
Sad moze polako da se puni, ali nikako da nabavim ro vodu
Pa sam mislio da ubqvim obicnu, pa polako da menjam sa ro vodom kad nabavim i tek kad nabavim kamenje da zasolim vodu?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Avg 19, 2017 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto mi izlaze mehurici iz skimera ?
Tacnije izlaze mi iz cevi sto pomeram kojom jacinom da radi skroz dole.
i kad stavim na jedinicu onda mi preliva poklopac gore za sekund se napuni.
A kad stavim na maksimalno onda ne preliva ali mi tek onda izlaze mehurici van skimera i ulaze u akvarijum i sad mi ce dno skroz belo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Avg 20, 2017 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji je ovo skimer?!
Svaki model mozes pronaci na yt-u i iskoristiti iskustva drugih kako bi ga nastelovao po zelji.
Naravno,kao sto su ti neki vec i rekli(na drugim forumima), znas da nov skimer prolazi odredjeni period koji mu je potreban da se razradi (par nedelja).
Podesis ga tako da mu mehurici u zavisnosti od toga kakav skim zelis budu negde do pocetka grla case,pa sacekas nekoliko dana da vidis kako napreduje stvaranje pene te shodno tome pojacas ili smanjis(vazduh/nivo vode/protok),opet kazem zavisi sta zelis ,a sve to mozes da pronadjes na yt-u.
U sustini to moras sam da skontas inace ces imati stalno problema.
Proveri koji nivo vode je preporucen za taj tip i model(mozda moras da ga izdignes ili da smanjis nivo vode u komori u kojoj se nalazi.
U koliko nije nov mozda je i ostecen.
Snimi ga pa postavi da vidimo sta i kako je,jer ovako mozemo samo da gatamo.
Mozda si skoro ubacivao koji medij filter tipa nov sundjer,vatu,ili nesto slicno a da ga prethodno nisi isprao u mlakoj vodi?!

http://www.akvarijum.org/forum.....21-15.html

pogledaj iz moje teme sta se meni desilo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Avg 20, 2017 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...eeee da bi imao neko ocekivano skimovanje moraš da imaš šta da skimuješ. Dok akvarijum ne zaživi nećeš znati kakav protok treba da namestiš. Stavi ga da na max otvoreno pa svaki drugi dan polako smanjuj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Avg 21, 2017 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

bubble BM-C7 to je taj model

Hvala Laki sad cu da pogledam Smile

Samo me nervira sto radi lepo i onda od jednom poludi i onda mi odu mehurici u akvarijum i sceo akvarijum mi zabeli.

Kad stavim na maksimalno ne preliva ali mi izlaze baloncici iz cevi sto pomeram brzinu skroz dole iz cevi izlaze haos.
onda sam stavio vatu da mi ne ulaze baloncici u akvarijum.
Stalno ga pomeram dole gore ovo ono vise ne znam ni ja sta da radim, ali ostavicu ga pa cemo videti kako sta.
i da resim taj nivo koji da bude nemam vise opcija sta da stavim da ga podignem spustim samo mi puca i savija plastika dole.
postavicu bas video ovih dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Avg 21, 2017 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
...eeee da bi imao neko ocekivano skimovanje moraš da imaš šta da skimuješ. Dok akvarijum ne zaživi nećeš znati kakav protok treba da namestiš. Stavi ga da na max otvoreno pa svaki drugi dan polako smanjuj.


Uloga skimera od samog starta akvarijuma je veoma bitna!
Pored toga sto mu je glavna namena u tom periodu da bogati vodu kiseonikom on itekako ima sta da skima tokom ciklusa cikliranja,samo sto to nece biti toliko vidljivo(u smislu ekstremno prljave vode u kupu),vec ce to biti neka zuckasta do zamucena voda(prljavstina koju ce kamen i pesak vremenom ispustati koju bakterije nece biti u stanju zbog malobrojnosti da prerade),i time ubrzati ciklus.Preporucljivo je da bude nastelovan na nekom blago mokrom skimu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Avg 21, 2017 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvek je najbezbolnije da ti dođe neko ko je do sada koristio skimer i da ti objasni i našteluje kako treba. Napiši lokaciju u profilu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Avg 22, 2017 7:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si laki sad je bas tako zuckasta i malo se smirio skimmer Smile

E to bi bilo super kad bi neko dosao i lepo objasni stavio sam lokaciju
Valjda ce se neko naci kod mene Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Avg 23, 2017 6:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kreni odmah sa ro vodom. Nemoj da punis cesmom posto ne znas sta u njoj ima da ne bi posle godinu dana izmenama vode popravljao s**** koje si u startu napravio i malo ustedeo na vremenu. Ako planiras sa ro da radis pocni od pocetka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Avg 23, 2017 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac ::
Kreni odmah sa ro vodom. Nemoj da punis cesmom posto ne znas sta u njoj ima da ne bi posle godinu dana izmenama vode popravljao s**** koje si u startu napravio i malo ustedeo na vremenu. Ako planiras sa ro da radis pocni od pocetka.


Na zalost cesmusa Sad Crying or Very sad jbg sad cu se muciti dok ne izbalansiram sve, ali ne zurim nikud tako da cu sad RO ubacivati
jer nisam mogo tu kolicinu od jednom da ubacim sad po 30L cu ubacivati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Sep 01, 2017 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napokon da moje more malo zivne Smile
Image
Ubacio sam sve iz malog akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ručna izrada - 300l reduktor Akvarijumi 68 Uto Feb 08, 2022 5:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef cube Miksa Morski Akvarijumi 7 Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od sumraka do svitanja reef CristopherMoltisanti Oprema u morskoj akvaristici 2 Pon Jul 27, 2020 8:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License